petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuluçka dönemi hakkında yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bülent KÖSE tarafından 3 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Bülent KÖSE

Merhaba arkadaşlar dün akşam dişi erkek arasında şiddetli kavga ile ilgili bir konu açmıştım fakat çok acemi olduğum için bazı merak ettiğim sorular var bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

30 günlük iken aldığım dişi ve erkek kuşlarım düne kadar çok iyi anlaşıyorlardı dişi kuş dün ilk yumurtasını yuvaya bıraktı. akşam aralarında birbirlerini yaralıyacak kadar kavga ettiler kafeslerini ayırmak zorunda kaldım. 3 saat kadar sonra tekrar erkeği yuvaya koydum sabah belirli bir süre sonra tekrar kavga ettiler.

1- dişi kuş ile erkek kuş ayrı kafeslerde yumurtalar tamamlandığında dişi kuş kuluçkaya yatarmı? bu şekilde kuluçka dönemi nasıl geçer?
    2- yumurtaların dolu olup olmadığını nasıl anlarım?
    3- kuşları tekrar birleştirmelimiyim?

2. Lütfi ÖZER

karı koca arasına girilmez birleştir geri :D :D en fazla biri diğerini öldürür xD

3. Hakan Can

Hakan Can Guest

dişinin yumurtayı koruma içgüdüsü çok hassas o dönemi

4. Bülent KÖSE

dişi yumurtanın üstünede yatmıyor daha

5. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    1 ay kadar ayrı tutun sonra geri koyun ama kızıştırıcılarını da verin kızgınlıkları geçmesin, sonra birleştirirsiniz.

6. Bülent KÖSE

aynı odada ayrı kafeste dursalar sıkıntı olurmu acaba ?

7. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Yok olmaz ama birbirlerini görmesinler bence. Ayrıca ilk olarak 1-2 hafta ayrı tutmayı deneyin.

8. Bülent KÖSE

teşekkür ederim

9. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    öncelikle merhaba,

kuşlarınız arasında çok büyük kavga olmadıysa şuan için ayırmanıza gerek yok..ben size kavga etmelerinin sebebinide söyleyim,erkek dişiyle çiftleşmek istiyordur fakat dişi yuvaya yattığı için geri çevirir yada reddeder o yüzden erkekle kavga olur ama bu birbirlerini yaralama seviyesinde olmayan bir kavga ise şimdilik ayırmanıza gerek yok..

10. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    ++++++++++++++++++

11. Bülent KÖSE

kavga yaralama derecesinde oluyor birinin ayağı deiğerinin kaanadı yaralandı. :(

12. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Yaralama varsa ayırın, dişiler yumurtlama döneminde çok stresli oluyor, yumurtalarında bir haftalık olduktan sonra anlayabilirsin boşmu dolumu.

Sayfayı Paylaş