Kuluçka Dönemi yumurtanın çıkması son 2 gün kala yumurtaya yatmayı bıraktılar.

Konusu 'Sultan Papağanı Üretimi' forumundadır ve Abidin Murat ÇAKIR tarafından 8 Mayıs 2018 başlatılmıştır.

1. Abidin Murat ÇAKIR

Abidin Murat ÇAKIR Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    1
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Arkadaşlar sultan papağanımın 3 yumurtası var bugün 19. Günü ilk yumurtanın 2 gün ara ile yumurtladığını düşünüyorum. Daha önceden dişi erkek ikisi sıra ile yumurtaların üstünde yatıyordu bugün hiç yattıklarını görmedim. Acaba bir sıkıntı olur mu? Olursada yumurtaları sıcak tutmak için ne yapmalıyım. Yumurtaları kontrol ettim ve dolular. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. Mustafacakmak

Mustafacakmak Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    505
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Hava sıcaklığı ve ortam beni gibi şartlar düzgünse yumurtaya birşey olmaz çünkü zaten vücut yapısı oturmuş yavru kendini tamamlamıştır bundan dolayı yaramazlık yapabilir buna karşın strese girip yumurtalarını terk etmişse olabilir çok fazla rahatsız etmeyin zaten yapacak bir şeyiniz yok imkanınız varsa kuluçka makinesine koyun kesin yatmıyorsa ama terk etti ise doğunca da beslemez bu yüzden elle beslemek zorunda kalabilirsiniz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Abidin Murat ÇAKIR

Abidin Murat ÇAKIR Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    1
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Bugün baktığımda yumurtaya yatmışlardı ama çok fazla durmuyorlar eskiden hiç çıkmıyorlardı yuvalıktan. Sabah sıcak su torbası koymuştum sıcak kalması için yuvalığın üstüne işe yaramışmıdır bilmiyorum umarım yumurtaları bırakmazlar.

4. Mustafacakmak

Mustafacakmak Profesyonel
    Muhabbet Kuşu Üreticisi

Beğenileri:
    505
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Bakin siz karışmayın yumurtada yavru canlandı ise zaten artık o kadar sıkıntı olmaz bugün yarın tık tık sesi gelir yumurtadan

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş