Karadeniz Pet

Kuluçka dönemi

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar kuluçka döneminde kuşlara mama verilmemesi ve sularına gıda maddesi , vitamin katılmaması gerektiği söyleniyor. Ne derece doğrudur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 18:59 --

..............

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Lütfen yardım kuşum kuluçkada inşaallah

sen tam tersini yap :) ben kuluçka döneminde haftada 2 kez mama yapıyorum hiçte bi zararı yok hatta aksine yavruları doyurmakta hiç zorlanmıyorlar

Mamanız da kızıştırıcı katkılar olmasa daha iyi olur, örneğin nijer gibi, ama mamada vitaminde verin ihtiyaçları olduğu dönem

Kuluçkadaki kuş çok su içtiği için vitaminleri fazla alıp yakamayinca vü cudunda yara çikiyomuş?

Yara olayını bilmiyorum ama, kuluçkaya yatan kuşa mama ve sık vitamin verince fazla enerjiden dolayı sık sık yuva dışına çıkıyor diye biliyorum (bu site kaynaklı bir bilgi).
Dolayısı ile yumurtaları iyi ısıtamama problemi olabiliyor.
Bu yüzden yavrular çıkana kadar haftada bir kez mama öneriliyor.
Yavrular çıkmaya başlayınca haftada 2-3 kez verebilirsiniz.

Mustafa Bein dediklerine katılıyorum ben kulukada olan kuşlarıma haftada bir mama veriyorum hem dişi çok dışarı çıkmıyor hem de vücut ısısını dengelemekle alakalı bir makale okumuştum zamanında. yavrulu olan çiftlere ise 2 günde bir mama veriyorum genelde

Peki suluğa ek madde olarak limon , sirke , pekmez ,bal , madensuyu , portakal suyu katmak konusunda ne diyorsunuz (kuluçka dönemindeyken) günlere yayarak yine fazal enerji ol ur mu yumurtaları soğutur mu? Pekmez vrdiğimde ha bire çiftleştiler de MAŞAALLAH

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 11:39 --

Sizceeeeeeeeee?

Geri