petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka dönemi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhammed Necib Karabulut tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Arkadaşlar kuluçka döneminde kuşlara mama verilmemesi ve sularına gıda maddesi , vitamin katılmaması gerektiği söyleniyor. Ne derece doğrudur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:34 -->-> Daha önceki mesaj 18:59 --

..............

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:34 --

Lütfen yardım kuşum kuluçkada inşaallah

2. Yusuf ŞANLI

sen tam tersini yap :) ben kuluçka döneminde haftada 2 kez mama yapıyorum hiçte bi zararı yok hatta aksine yavruları doyurmakta hiç zorlanmıyorlar

3. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Mamanız da kızıştırıcı katkılar olmasa daha iyi olur, örneğin nijer gibi, ama mamada vitaminde verin ihtiyaçları olduğu dönem

4. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Kuluçkadaki kuş çok su içtiği için vitaminleri fazla alıp yakamayinca vü cudunda yara çikiyomuş?

5. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Yara olayını bilmiyorum ama, kuluçkaya yatan kuşa mama ve sık vitamin verince fazla enerjiden dolayı sık sık yuva dışına çıkıyor diye biliyorum (bu site kaynaklı bir bilgi).
    Dolayısı ile yumurtaları iyi ısıtamama problemi olabiliyor.
    Bu yüzden yavrular çıkana kadar haftada bir kez mama öneriliyor.
    Yavrular çıkmaya başlayınca haftada 2-3 kez verebilirsiniz.

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Mustafa Bein dediklerine katılıyorum ben kulukada olan kuşlarıma haftada bir mama veriyorum hem dişi çok dışarı çıkmıyor hem de vücut ısısını dengelemekle alakalı bir makale okumuştum zamanında. yavrulu olan çiftlere ise 2 günde bir mama veriyorum genelde

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kuluçkadaki kuşa haftada 1 gün mama ve vitamin verilebilir.
    Yavrular çıkınca haftada 3 gün veya iki günde bir mama verilebilir.

8. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Peki suluğa ek madde olarak limon , sirke , pekmez ,bal , madensuyu , portakal suyu katmak konusunda ne diyorsunuz (kuluçka dönemindeyken) günlere yayarak yine fazal enerji ol ur mu yumurtaları soğutur mu? Pekmez vrdiğimde ha bire çiftleştiler de MAŞAALLAH

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:16 -->-> Daha önceki mesaj 11:39 --

Sizceeeeeeeeee?

Sayfayı Paylaş