Karadeniz Pet

Kuluçka dönemınde bit ve pire (ÖNEMLİ)

PADISAH

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar.
Bugun kusu şöyle bir gözlemleme yaparken uzerınde sıyah bi şey oldugunu fark ettım ve bi şey değildir deyip geçtim ama bi baktım elimi bi şey ısırdı. Sıyah kucuk bit mi pire mi bilmiyorum kafes temızlıgı yapmam biraz zor sonuçta 6 adet yumurtası var 4 ü boş diye biliyorum ama yinede kırabılır ne olur ne olmaz.
Bu bit insanlara geçer mi , geçmez dıye bılıyorum ama nasıl olustu bılmıyorum.

Sanırım dişi yuvalıgın ıcınde arada kaçırmış dışkısını ondan olmuş olabılır.Kuscularda satılan sıradan 3 tl lık vıtammix antı parazıt sprey'ini kullandım ama nasıl işe yarar bılmıyorum.Yuvalıgın ıcıne de yumurtalara fazla etkı etmeden kenarlarına sıkmaya calıstım.
Onerılerınızı beklıyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:
Merhabalar arkadaşlar.
Bugun kusu şöyle bir gözlemleme yaparken uzerınde sıyah bi şey oldugunu fark ettım ve bi şey değildir deyip geçtim ama bi baktım elimi bi şey ısırdı. Sıyah kucuk bit mi pire mi bilmiyorum kafes temızlıgı yapmam biraz zor sonuçta 6 adet yumurtası var 4 ü boş diye biliyorum ama yinede kırabılır ne olur ne olmaz.
Bu bit insanlara geçer mi , geçmez dıye bılıyorum ama nasıl olustu bılmıyorum.

Sanırım dişi yuvalıgın ıcınde arada kaçırmış dışkısını ondan olmuş olabılır.Kuscularda satılan sıradan 3 tl lık vıtammix antı parazıt sprey'ini kullandım ama nasıl işe yarar bılmıyorum.Yuvalıgın ıcıne de yumurtalara fazla etkı etmeden kenarlarına sıkmaya calıstım.
Not: Yumurtalara bi zararı olur mu bu sprey'in
Onerılerınızı beklıyorum arkadaşlar.

Var mı yardımcı olabilecek?

yuvalığın içine ne koyuyorsan biyodust toz al onla harmanla öyle koy. tozu yuvanın kenarlarına sür eldiven takarak. en önemlisi @PADISAH kardeşim bit olan yuvada yavru çıksa dahi sağlıklı şekilde büyümez kanının emer ölümüne ve hastalıklara sebep olur o yüzden yavrudan önce o bitten kurtulmayı düşüneceksin. Ardap sprey alarak kafesi ve kuşların kanat alt larına sıkmanı tavsiye ederim. yuvalıktaki işlemleri dişi yuvada yokken yap. geçmiş olsun. Dezenfekteye dikkat...