petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka dönemınde bit ve pire (ÖNEMLİ)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve PADISAH tarafından 20 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Merhabalar arkadaşlar.
    Bugun kusu şöyle bir gözlemleme yaparken uzerınde sıyah bi şey oldugunu fark ettım ve bi şey değildir deyip geçtim ama bi baktım elimi bi şey ısırdı. Sıyah kucuk bit mi pire mi bilmiyorum kafes temızlıgı yapmam biraz zor sonuçta 6 adet yumurtası var 4 ü boş diye biliyorum ama yinede kırabılır ne olur ne olmaz.
    Bu bit insanlara geçer mi , geçmez dıye bılıyorum ama nasıl olustu bılmıyorum.

Sanırım dişi yuvalıgın ıcınde arada kaçırmış dışkısını ondan olmuş olabılır.Kuscularda satılan sıradan 3 tl lık vıtammix antı parazıt sprey'ini kullandım ama nasıl işe yarar bılmıyorum.Yuvalıgın ıcıne de yumurtalara fazla etkı etmeden kenarlarına sıkmaya calıstım.
    Onerılerınızı beklıyorum arkadaşlar.

#1 PADISAH, 20 Ağustos 2016
    Son düzenleme: 20 Ağustos 2016
  2. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27

3. PADISAH

PADISAH Active Member

Beğenileri:
    27
    Var mı yardımcı olabilecek?

4. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    725
    yuvalığın içine ne koyuyorsan biyodust toz al onla harmanla öyle koy. tozu yuvanın kenarlarına sür eldiven takarak. en önemlisi @PADISAH kardeşim bit olan yuvada yavru çıksa dahi sağlıklı şekilde büyümez kanının emer ölümüne ve hastalıklara sebep olur o yüzden yavrudan önce o bitten kurtulmayı düşüneceksin. Ardap sprey alarak kafesi ve kuşların kanat alt larına sıkmanı tavsiye ederim. yuvalıktaki işlemleri dişi yuvada yokken yap. geçmiş olsun. Dezenfekteye dikkat...

PADISAH bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş