petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan77 tarafından 28 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba Arkadaşlar Forumda Video Paylaşmıştım genç çiftimin ilk kuluçkası hatırlarsınız :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...m-genc-cift-sabah-sabah-47368.html#post459738

Soruma gelicek olursak dişi kuş folluktaki plastiği ittiriyor. ve yere yumurtluyor. sorun bu bende plastiğin içine aldım yumurtalarını sabah bi bakıyım dedim gene plastiği itmiş 4. yumurtayıda yere yapmış bu sefer yumurtaları plastikten çıkardım plastiğide çıkardım folluktan talaş koydum, ve sonra yumurtaları folluğun içine koydum ancak ozamanda yumurtaların hepsini altına alamıyor sanırım biri bi yerde diğeri başka yerde yani o şekil dede ısıtma şansı yok yumurtalarını ne yapmalıyım ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Aşağı inmesini engelleyecek bir aparat takmalisin pvc folluklar da bu sorun olabiliyor

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Follukla yuvalık arasındaki boşluğu kapatabilirsen folluğu itiremeyeceğinden kuluçkaya folluğun içinde devam edecektir.

4. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    yuvalık büyük plastik de yuvalık kadar büyük değil boşluğu nasıl kapatcağımı bilemedim ne yapsam plastiği itiyor yere iniyor kuş ve yerde yatıyor bende yeri talaşla doldurdum yumurtalarıda yere aldım. inş hepsini ısıtabilir

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kaan İçine plastik folluk konan yuvalıklar folluğa göre yapılıyor ve arada boşluk kalmıyor. Sanırım sen farklı bir yuvalık kullanıyorsun. Yuvalık ile folluk arasındaki boşluk ölçüsünde marangozdan bir parça kestirebilirsin. Böylece boşluk kapanmış olur.

Sayfayı Paylaş