Karadeniz Pet

Kuluçka Hakkında

kaan77

Meraklı Üye
Merhaba Arkadaşlar Forumda Video Paylaşmıştım genç çiftimin ilk kuluçkası hatırlarsınız :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...m-genc-cift-sabah-sabah-47368.html#post459738

Soruma gelicek olursak dişi kuş folluktaki plastiği ittiriyor. ve yere yumurtluyor. sorun bu bende plastiğin içine aldım yumurtalarını sabah bi bakıyım dedim gene plastiği itmiş 4. yumurtayıda yere yapmış bu sefer yumurtaları plastikten çıkardım plastiğide çıkardım folluktan talaş koydum, ve sonra yumurtaları folluğun içine koydum ancak ozamanda yumurtaların hepsini altına alamıyor sanırım biri bi yerde diğeri başka yerde yani o şekil dede ısıtma şansı yok yumurtalarını ne yapmalıyım ?

Aşağı inmesini engelleyecek bir aparat takmalisin pvc folluklar da bu sorun olabiliyor

Follukla yuvalık arasındaki boşluğu kapatabilirsen folluğu itiremeyeceğinden kuluçkaya folluğun içinde devam edecektir.

Follukla yuvalık arasındaki boşluğu kapatabilirsen folluğu itiremeyeceğinden kuluçkaya folluğun içinde devam edecektir.

Aşağı inmesini engelleyecek bir aparat takmalisin pvc folluklar da bu sorun olabiliyor

yuvalık büyük plastik de yuvalık kadar büyük değil boşluğu nasıl kapatcağımı bilemedim ne yapsam plastiği itiyor yere iniyor kuş ve yerde yatıyor bende yeri talaşla doldurdum yumurtalarıda yere aldım. inş hepsini ısıtabilir

Kaan İçine plastik folluk konan yuvalıklar folluğa göre yapılıyor ve arada boşluk kalmıyor. Sanırım sen farklı bir yuvalık kullanıyorsun. Yuvalık ile folluk arasındaki boşluk ölçüsünde marangozdan bir parça kestirebilirsin. Böylece boşluk kapanmış olur.

Geri