Karadeniz Pet

Kuluçka hakkında

AcemiMuhabbet

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar

Uzun süre önce aldığım bir çift kuşum var çiftleşme yaşıyorlardı fakat bazı işlerimden dolayı yurt dışına çıkmak ve onları bir dostuma emanet etmek zorunda kaldım.

Yaklaşık 1 ay önce geri geldim, yuvaya girip çıkıyorlardı fakat odamda sürekli tv, pc ve müzik olduğu için rahatsız olacaklarını düşünüp güneşi daha çok gören bir yere taşıdım. fakat bu hareketim onları tamamen yuvalıktan soğuttu.

Tekrar odama taşıdım. Onlardan kopuk yaşamam bana zaten tam ısınmamış olmalarıyla birlikte onları iyiden iyiye korkak yaptı.

Malesef her ayağa kalktığımda korkarak kafeste tedirgin oluyorlar.(onlara bakmadığım halde bile)

Gözlemlediğim kadarıyla ben odada yokken dişi yuvaya giriyor fakat ben odaya geldiğim an yuvadan çıkıyor ve bir daha girmiyor. Neredeyse tüm gün yanlarında kaldım fakat ikiside yuvalığa yaklaşmıyor.

Ne yapmam hakkında bir önerisi veya fikri olan varsa yardımlarınızı almak isterim.

Yeni konu açmamak için bir sorumu daha buradan sormak istedim.

Muhabbet kuşlarımın çiftleşmesi esnasında erkek dişinin üstüne çıkıyor fakat dişi kuş sürekli olarak onu atıyordu. Bu çiftleşmeyi istemediği anlamına mı geliyor?

(Levent Bey ayrıca size teşekkür etmek istiyorum, Mama paylaşımınızı forumda görüp yaptım çok beğendiler Teşekkürler)

Acemiliği atınca bu iş olacaktır güle güle besleyin

Geri