petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka makinesi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Buğra tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

Üretimi hızlandırmak adına tavuklardaki gibi kuluçka makinesi kullanılabilirim? .

2. Kandemir KONUK

Kandemir KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Şaka yapıyor olsanız gerek.

Yada muhabbet kuşlarının yumurtadan çıktıkları andan itibaren bir ay anne tarafından bakıldıgını bilmiyorsunuz.

Şaka yaptıgınızı var sayıyorum veterinerteknisyeni, arkadaşım.

3. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

bunlar anne kuşun altinda miş gibi sıcaklik veriyor zaten anneye ihtiyaç yok sahipleri kendi elli ile besliyor alman kanalinda görmüştüm bunlardan...

4. Kandemir KONUK

Beğenileri:
    0
    Bizlerin bilgisinin bir önemi kalmıyor sanırım sözkonusu yabancılar alunca, yavruların özellikle ilk ongünlerdeki yaşamsal gereksinimi olan kursak suyunuda elle veriyorlar demek.

5. Ali KOÇAK
    Gizli

yumurtadan çıktıktan sonra yavruya elle bakıldığını gördüm fakat annesi gibi besleyemeyiz.

6. abdulkerim demir

Beğenileri:
    0
    bende bir videoda yavru kuşların en az 4 saatte 1 beslenmesi gerektiğini duymuştum eğer kendine ve zamanına güveniyorsn neden olmasın

7. Kandemir KONUK

Beğenileri:
    0
    İlkgünler önemli yaklaşık ongünden sonra mama ile bakılabilir oldugunu herkez biliyor,karıştırmayalım.

8. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

evet elle veriliyor dostum hemşire ablalarin kullandiğini şirınga ile veriyosun azgına... kuşun anne kuşa pek ihtiyaç olmuyor...

9. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    Sacma bir olay.dogal yolla yapilabiliyorsa yapilsin.yapilamiyorsa boyle dandik ololaylarla kasmanin anlami yok hersey dogal kalsin

10. Kandemir KONUK

Beğenileri:
    0
    Bizim tüm üreticilerimiz demi bilmiyor diyelim, boşa emek döküyorlar onlarca çifte ayrı ayrı bakarak öylemi, alsınbi kuluçka makinası olsun bitsin.

11. Çağrı SİPAHİ

Beğenileri:
    0
    Bu dediğiniz olayı muhabbet kuşların da değil daha değerli kuşlar da yapılıyor.Mesela jako macaw vs. Böyle bir işlemi yapabilmeniz için bilgi beceri ve zaman gerekli.Anne gibi şevkat ısı ve ortam gerekiyor.Yavrunun ilk doğduğun da gördüyseniz bırakın şırınga ile beslemeyi ağzını bile açamazsınız.Ama sultan papağanı jako macaw sümbül gibi papağanlar da anca bu sistemi kurabilirsiniz.

Bu iş için çalışmamanız ve gününüzü onlara ayırmanız gerekir.Geceleri de dahil 2 3 saatte acıkan bebekleri beslemelisiniz büyüyünce zaten gece beslemeseniz de olacaktır.

Bu arada arkadaş veteriner olacakmış ve merak ettiği şeyi sormuş biraz abartılı cevaplar verenler olmuş.Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

#11 Çağrı SİPAHİ, 22 Kasım 2013
    Son düzenleme: 22 Kasım 2013
  12. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Saçma bir iş doğaya aykırı seni alsalar suni küvezde anne sıcaklığı olmadan büyütsünler istemezsin onlarda istemez elbet

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

dostum onunla bu aynı şeymi milet ana vatanlarina gitip yakalamak yerine böyle yöntemlerle yapiyolar...

14. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

Siz olayıçok yanlış anlamışsınız ya işi profesyonel olarak yapanlarda bulunması gerekli bence kuş yatmıyor kuluçkaya diye konu açıyorlar örneğin ozaman ölüyor yumurtalar veya anne kırıyor kırmasın diye alacaksınız yumurtayı ozaman bağırasınız siz kuluçkaya yatacaksınız bence gerekli ancak sizlerinde görüşlerini merak ettim :) yoksa annesi bakıyor ise neden alalım altından ancak küvezle falan aynı mantık değil yani

15. bebeto_76
    Gizli

bebeto_76 Guest

arkadaşlar kuluçka makinası konusu ile ilgili yazıyom benim kuşta yumurtladı ama yatmıyo yuvaya bile girmiyo artık ne yapıyım bende yumurtaları atayımmı yoksa makinayamı koyayım herkese teşekkürler

16. İsnail Meric
    Gizli

Bu olay anca gerekli ısı, nem tuttulurda cıkımda %90 gibi bir başarı sağlanırsa dişinin altına boş yumurtalar konup yumurtaya yatırılıp tüm yavruların aynı anda cıkması sağlanıp yavrular annenin altına tekrar konursa olabilir. Ama her halükarda annenin altında olması tabiki daha iyi.

Sayfayı Paylaş