Karadeniz Pet

Kuluçka makinesi

• Konbuyu başlatan Buğra
  • Başlangıç tarihi
B

Buğra

Guest
Üretimi hızlandırmak adına tavuklardaki gibi kuluçka makinesi kullanılabilirim? .

us3fw.jpg

us3gq.jpg

Şaka yapıyor olsanız gerek.

Yada muhabbet kuşlarının yumurtadan çıktıkları andan itibaren bir ay anne tarafından bakıldıgını bilmiyorsunuz.

Şaka yaptıgınızı var sayıyorum veterinerteknisyeni, arkadaşım.

bunlar anne kuşun altinda miş gibi sıcaklik veriyor zaten anneye ihtiyaç yok sahipleri kendi elli ile besliyor alman kanalinda görmüştüm bunlardan...

Bizlerin bilgisinin bir önemi kalmıyor sanırım sözkonusu yabancılar alunca, yavruların özellikle ilk ongünlerdeki yaşamsal gereksinimi olan kursak suyunuda elle veriyorlar demek.

yumurtadan çıktıktan sonra yavruya elle bakıldığını gördüm fakat annesi gibi besleyemeyiz.

bende bir videoda yavru kuşların en az 4 saatte 1 beslenmesi gerektiğini duymuştum eğer kendine ve zamanına güveniyorsn neden olmasın

İlkgünler önemli yaklaşık ongünden sonra mama ile bakılabilir oldugunu herkez biliyor,karıştırmayalım.

Bizlerin bilgisinin bir önemi kalmıyor sanırım sözkonusu yabancılar alunca, yavruların özellikle ilk ongünlerdeki yaşamsal gereksinimi olan kursak suyunuda elle veriyorlar demek.

evet elle veriliyor dostum hemşire ablalarin kullandiğini şirınga ile veriyosun azgına... kuşun anne kuşa pek ihtiyaç olmuyor...

Sacma bir olay.dogal yolla yapilabiliyorsa yapilsin.yapilamiyorsa boyle dandik ololaylarla kasmanin anlami yok hersey dogal kalsin

Bizim tüm üreticilerimiz demi bilmiyor diyelim, boşa emek döküyorlar onlarca çifte ayrı ayrı bakarak öylemi, alsınbi kuluçka makinası olsun bitsin.

Bu dediğiniz olayı muhabbet kuşların da değil daha değerli kuşlar da yapılıyor.Mesela jako macaw vs. Böyle bir işlemi yapabilmeniz için bilgi beceri ve zaman gerekli.Anne gibi şevkat ısı ve ortam gerekiyor.Yavrunun ilk doğduğun da gördüyseniz bırakın şırınga ile beslemeyi ağzını bile açamazsınız.Ama sultan papağanı jako macaw sümbül gibi papağanlar da anca bu sistemi kurabilirsiniz.

Bu iş için çalışmamanız ve gününüzü onlara ayırmanız gerekir.Geceleri de dahil 2 3 saatte acıkan bebekleri beslemelisiniz büyüyünce zaten gece beslemeseniz de olacaktır.

Bu arada arkadaş veteriner olacakmış ve merak ettiği şeyi sormuş biraz abartılı cevaplar verenler olmuş.Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

Son düzenleme:
Saçma bir iş doğaya aykırı seni alsalar suni küvezde anne sıcaklığı olmadan büyütsünler istemezsin onlarda istemez elbet

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Saçma bir iş doğaya aykırı seni alsalar suni küvezde anne sıcaklığı olmadan büyütsünler istemezsin onlarda istemez elbet

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dostum onunla bu aynı şeymi milet ana vatanlarina gitip yakalamak yerine böyle yöntemlerle yapiyolar...

Siz olayıçok yanlış anlamışsınız ya işi profesyonel olarak yapanlarda bulunması gerekli bence kuş yatmıyor kuluçkaya diye konu açıyorlar örneğin ozaman ölüyor yumurtalar veya anne kırıyor kırmasın diye alacaksınız yumurtayı ozaman bağırasınız siz kuluçkaya yatacaksınız bence gerekli ancak sizlerinde görüşlerini merak ettim :) yoksa annesi bakıyor ise neden alalım altından ancak küvezle falan aynı mantık değil yani

arkadaşlar kuluçka makinası konusu ile ilgili yazıyom benim kuşta yumurtladı ama yatmıyo yuvaya bile girmiyo artık ne yapıyım bende yumurtaları atayımmı yoksa makinayamı koyayım herkese teşekkürler

Bu olay anca gerekli ısı, nem tuttulurda cıkımda %90 gibi bir başarı sağlanırsa dişinin altına boş yumurtalar konup yumurtaya yatırılıp tüm yavruların aynı anda cıkması sağlanıp yavrular annenin altına tekrar konursa olabilir. Ama her halükarda annenin altında olması tabiki daha iyi.

Geri