Karadeniz Pet

Kuluçka makinesi

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Bizim burada kuluçka makinelerini 1 lira ile 1 yumurtayı çıkartacak şekilde kiralayanlar var. Sizce mubişlerde kuluçka makinesi kullanmak avantajlı mıdır?

Muhabbetleri kulaçkayla çıkartsanız bile büyütemezsiniz çünkü annenin doğduğunda kursak sütü veriyor ve bu verilmediğinden yavru çok fazla yaşamıyor

aşkın eminmisin kac seneden beri muhabbet besliosun almanyada sürekli mutasyon kuşlar üretilio ve hepside kuluçka makinasından cıkıo özenle beslenio aşkın daha çok şey ögreneceksin yaşın genç

Cıvcıvde gordum sıkıntı olmuyor fakat muhabbette olabilir. Onlar kadar geliştiğimizi düşünmüyorum ayrıca her şeyin doğalı makbul.

Yavruların iyi gelişeceğini sanmıyorum hastalıklar karşısında daha dirençsiz olurlar bence ama bu benim fikrim çıkaran videolar vardı sanırım youtube de

Arkadaşlar10 yumurtanız oldu mesela kuş anca beşini çıkarır ama makine onunu da çıkarır 10 liraya avantajlı değil mi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

5 ini kuşa bırakırsanız 5 ini makineye verirsiniz.

papağan olursa besleyeceğiniz hayvan olabilir.Fakat şöyle bir durum var 4 saatte bir besleme gibi durum olduğunda ne kadar karşılayabilirsiniz.Birde bu kuşlar normalden daha uzun sürede yeme düşüyorlar.Bunu göz önünde bulundurun.
civciv türü kafes hayvanları çıktıkları gibi tek başlarına yeterli sıcaklıkta yaşayabiliyorlar.Öyle kuş şu kadar yumurta yaptı etti gibi şeylerle bu işe bulaşmayın.Tırnağın kadar kuş çıkacak onla uğraşmak adına sürekli nöbet durumunda kalacaksn.Hayal ettiğiniz gibi çıkmayacağını garanti verebilirim.

Geri