Karadeniz Pet

Kuluçka problemi hk.

Mert Can YALÇIN

Meraklı Üye
Arkadaşlar çift kuşlarım yumurtası var erkek ve dişide ilgililer erkek yuvanın içinde uzun süre felan duruyor neyse konuya gelecek olursak, yumurtaların haftaya çıkması lazım fakat bugun bir kontrol yaptım yumurtalar boş içinde hiç bir yavru vs göremedim- döllenmemiş yumurta bu kuşların 2. kulukçası 1. kulukcada 8 yumurta yaptı boş 2. kulukça 3 yumurta yaptı boş bunun sebebi nedir nasıl toparlarım bu durumu ben?

Dişi kuş anaç yumurta yapmayı seviyor anaç kuş ama her seferinde boş çıkması benim aşırı canımı sıkıyor ne yapabiliriz bu boş çıkma olayı hakkında ilaç vs varsa alacağım yani problem erkekte olsa yuvaya felan giriyor uzun sürede duruyor anlamadığım nerde bu lanet problem.

Mert eğerki 2 kuluçkadır aynı sorun ile karşılaşıyorsan ve dişi yattığı halde yumurtalar boş çıkıyorsa sorun yaa dişiden yada erkekten.Mama ve vitamin takviyesine dikkat ediyorsan ve mamalarında gerekli takviyeleri uyguluyorsan extra ilaç kullanmana gerek yok.Mecbur dişiden vazgeçeceksin , yada erkeği değiştirip deneyeceksin.

Bu arada anne yumurtaları atmadıysa bırak yatsın belki sen yanılıyorsundur.

gerekli vitamin ve takviyeler verildikden sonra bir sıkıntı olmaz. Mecbur 3. kuluçkayı beklemek gerekiyor eğer aynısı olursa değişime gidebilirsin

Hocam şu vitaminlerine felan dikkat ettim mama konusunda sıkıntı olmuş olabilir bende ondan şüpheleniyorum acep erkek yaşı büyük mü ondanda olabilir diye düşünüyorum

Şuan çektim, dişi daha yumurtaları atmadı ama büyük ihtimal boş zaten haftaya 18 kadar süresi var 16-18 arası yavruların çıkması gerekiyor.

Bunların yaşlarında bir sıkıntı var mı abi özellikle erkekte?

tdqp8.jpg

tdqpz.jpg

Geri