petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka problemi hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mert Can YALÇIN tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Mert Can YALÇIN

Mert Can YALÇIN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar çift kuşlarım yumurtası var erkek ve dişide ilgililer erkek yuvanın içinde uzun süre felan duruyor neyse konuya gelecek olursak, yumurtaların haftaya çıkması lazım fakat bugun bir kontrol yaptım yumurtalar boş içinde hiç bir yavru vs göremedim- döllenmemiş yumurta bu kuşların 2. kulukçası 1. kulukcada 8 yumurta yaptı boş 2. kulukça 3 yumurta yaptı boş bunun sebebi nedir nasıl toparlarım bu durumu ben?

2. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Dişi kuş anaç yumurta yapmayı seviyor anaç kuş ama her seferinde boş çıkması benim aşırı canımı sıkıyor ne yapabiliriz bu boş çıkma olayı hakkında ilaç vs varsa alacağım yani problem erkekte olsa yuvaya felan giriyor uzun sürede duruyor anlamadığım nerde bu lanet problem.

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Mert eğerki 2 kuluçkadır aynı sorun ile karşılaşıyorsan ve dişi yattığı halde yumurtalar boş çıkıyorsa sorun yaa dişiden yada erkekten.Mama ve vitamin takviyesine dikkat ediyorsan ve mamalarında gerekli takviyeleri uyguluyorsan extra ilaç kullanmana gerek yok.Mecbur dişiden vazgeçeceksin , yada erkeği değiştirip deneyeceksin.

Bu arada anne yumurtaları atmadıysa bırak yatsın belki sen yanılıyorsundur.

4. Deniz Berk SUMAN

Deniz Berk SUMAN New Member

Beğenileri:
    0
    gerekli vitamin ve takviyeler verildikden sonra bir sıkıntı olmaz. Mecbur 3. kuluçkayı beklemek gerekiyor eğer aynısı olursa değişime gidebilirsin

5. Mert Can YALÇIN

Beğenileri:
    0
    Hocam şu vitaminlerine felan dikkat ettim mama konusunda sıkıntı olmuş olabilir bende ondan şüpheleniyorum acep erkek yaşı büyük mü ondanda olabilir diye düşünüyorum

Şuan çektim, dişi daha yumurtaları atmadı ama büyük ihtimal boş zaten haftaya 18 kadar süresi var 16-18 arası yavruların çıkması gerekiyor.

Bunların yaşlarında bir sıkıntı var mı abi özellikle erkekte?

Sayfayı Paylaş