Karadeniz Pet

Kuluçka Sonlandırma

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
ustalarım ilk yumurtadan itibaren 12 gün geçti cuma günü 6. yumurta gelmişti sanki yedide gelecek gibi ama yumurtalar sizce kuluçkayı sonlandırmalı mıyım? 3 gün daha vereyim diyorum ama ne dersiniz? Çünkü dişi erkeğin çiftleşmesine izin vermiyor. süreklşde yuvada yumurtalarını çok seviyor :)

Evet güncel kalsın soru

etiket yapalım [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] [MENTION=49]Cihan AYTAN[/MENTION] [MENTION=5300]Bilal KURDDAN[/MENTION] :)

Benim kararim elleme simdilik..Biraz daha zaman tanı..

Yumurtaları kontrol etttinizmi boş olduklarından eminmsiniz ilk yumurtadan itibaren 12 gün geçmesini anlayamadım kuluçk süresi 18-24 gün arası değişebiliyor

18 günümü 12 gün daha geçti

Yumurtaları kontrol etttinizmi boş olduklarından eminmsiniz ilk yumurtadan itibaren 12 gün geçmesini anlayamadım kuluçk süresi 18-24 gün arası değişebiliyor

18 günümü 12 gün daha geçti

ilk yumurta ayın 24inde geldi ustam yani ilk yumurtanın üzerinden 12 gün geçti. son yumurta da perşembe ya da cuma geldi. evet az önce tekrar kontrol ettim hiç birinde hareket yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

ilk yumurtayla birlikte de hayvan yatmaya başlamıştı zaten

ilk yumurta ayın 24inde geldi ustam yani ilk yumurtanın üzerinden 12 gün geçti. son yumurta da perşembe ya da cuma geldi. evet az önce tekrar kontrol ettim hiç birinde hareket yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:00 -->-> Daha önceki mesaj 22:59 --

ilk yumurtayla birlikte de hayvan yatmaya başlamıştı zaten

yumurta kontrol lambasıyla kontrol edin son yumurtanın damarlanmaya başlaması lazım 5 yumurta cılk veya boş olsa bile son yumurtadan umut var bence yumurta içinde hareket yanı sıra damarlanma yokmu daha kırmızı yoğunluk yokmu yoksa çökme mi yaptılar yumurtalar soğukmu

yumurta kontrol lambasıyla kontrol edin son yumurtanın damarlanmaya başlaması lazım 5 yumurta cılk veya boş olsa bile son yumurtadan umut var bence yumurta içinde hareket yanı sıra damarlanma yokmu daha kırmızı yoğunluk yokmu yoksa çökme mi yaptılar yumurtalar soğukmu

ustam yumurtalar sıcak dişi hep yatıyor yatmada problem yok. ama ilk ve son yumurta dahil bomboş satı ve bayz yanı ışıkla birlikte. küçük el feneri ile kontrol ettim. birde erkek çiftleşmek istiyor dişi izin vermiyor. sanırım yumurtada yattığı için. Son olarak dişide kanatlar hala düşük 7. yumurta bile olabilir.

yumurtaya yatsada son yumurtaya kadar dişi izin verir çiftleşmeye eğer çiftleşme gördüyseniz 1 yumurta olsun dolu olmalı eğer hepsi boşsa tüneklerde yada erkekte bi sıkıntı vardır bence az daha bekleyin

yumurtaya yatsada son yumurtaya kadar dişi izin verir çiftleşmeye eğer çiftleşme gördüyseniz 1 yumurta olsun dolu olmalı eğer hepsi boşsa tüneklerde yada erkekte bi sıkıntı vardır bence az daha bekleyin

o zaman yumurta bitti dişi el sürdürmüyor kendine ve yattkları boş şuan için. tüneklerim ahşap ve sağlam oynamıyor.

o zaman yumurta bitti dişi el sürdürmüyor kendine ve yattkları boş şuan için. tüneklerim ahşap ve sağlam oynamıyor.

benim jumbolar yarın 3.yü yumurtlayacak dişi hala çok fena yuvadan sadece çiftleşmek için çıkıyor çıktığında erkeğin üzerine üzerine gidiyo sonrasını malüm :)

[MENTION=49]Cihan AYTAN[/MENTION] usta birşey söyle :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:25 -->-> Daha önceki mesaj 23:23 --

benim jumbolar yarın 3.yü yumurtlayacak dişi hala çok fena yuvadan sadece çiftleşmek için çıkıyor çıktığında erkeğin üzerine üzerine gidiyo sonrasını malüm :)

ah keşke benimkilerde yapsaydı onu

Benimde aynısı oldu anlatmıştım ben aldım yumurtaları yuvalığı temizleyip tekrar taktım,benim kuşta sürekli yuvadaydı hatta çıkıp net bir şekilde kaç defa çiftleştiklerine rastladım ama boş çıktı 5 yumurtada.Son yumurtadan 6 gün sonra aldım yumurtaları. Şimdi dişi normal hayatına döndü ara sıra girip çıkıyor yuvaya. Mama takviyesi yapıyorum sürekli. İlk kuluçka genelde boş olur dedikleri doğru sanırım

mustafa bey kuşunuz çok tüylü ise erkek kuşunuzun üreme kısmındaki tüyleri birazcık açın o kısmı açın büyük ihtimalle boşa atıyor yuvadaki eski yumurtaları boş ise alıp atın yeni yumurta kalsın

Son düzenleme:
Geri