petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka sonlandirma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nur_92 tarafından 21 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar mayıs ayından beri kısım kuluçka yapıyor ilk2 yavru aldık ayrı kafeste ikinci bitlenmiş çıkmadılar üçüncüden 3 yavru aldım yerselerdi yeni yem kırmayı öğrenecekler son yavru atlayınca follugu çıkardım anne hamile gibi geldi sıkıntı çıkardı taktım hemen yumurtladı 4.kulucka olacak istemiyorum ne yapacagım yavruları annem kimseye vermiyor

2. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    243
    Annenizi yavruları sahiplendirmeniz gerektiği konusunda ikna etmeniz gerekli.

3. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Bir yavru kuşumun aynı felç oldu veteriner ilaç tedavisi ile zor kurtardık annem o başkasında olsa topla kalırdı olurdu kimseye vermem bakamıyor kimse düzgün diyor ben onu ikna edeceğine o beni ikna ediyor

4. Kamen

Kamen Active Member

Beğenileri:
    243
    Gönül isterdi ki kimse kuşlarının yavrusunu vermesin fakat imkanlar elvermiyor çoğu zaman.
    Konuya vakıf arkadaşlar cevaplandıracaktir muhakkak yumurtlamayı nasıl sonlandırmak gerektiğini.

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    727
    nur hanım anneniz eyer beslemek istiyorsa sizde şikayetçi değil iseniz geniş bir çifthane salma kafes alarak tüm yavruları orda toplaya bilirsiniz rahatlıkla 8-10 yavru kuş sığar . kuluçka konusu için ise kuşlarımızı 3 ve üstü kuluçkayı üst üste geçirrtmek ciddi anlamda kuşlarımızı yorar zarar verir en az her 2 kuluçka da bir anne babayı ayırıp 1 ay mutlaka dinlendirmek lazım aksi taktirde kötü son kaçınılmaz

6. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    136
    Siz anneyi ayırın. Ayrı bir kafese alın. Baba yavruları büyütür. Yavruların hepsi yem yemeyi öğrenince. Yuvalığı çıkarıp anne babayı bir araya koyabilirsiniz. Yuvalık takılmadığı sürece kuluçka gerçekleşmeyecektir.

7. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    1 yumurta bugun yaptı arkadaşlar ne yapacagım yem kırmayı bilmeyen bebekler anne follukta ne yapıcam yumurtayı atarsam stres yapar

8. Ayhan OTÇUOĞLU

Ayhan OTÇUOĞLU Active Member

Beğenileri:
    136
    Yapacak birşey yok. Devam edin. Bu kuluçkada en büyük yavru 15 günlük oldu mu dişiyi ayırın.

Sayfayı Paylaş