Karadeniz Pet

kuluçka sorunu

• Konbuyu başlatan Lütfi ÖZER
  • Başlangıç tarihi
L

Lütfi ÖZER

Guest
arkadaşlar cumartesi günü köye bağ bahçe işleri için gittim giderken yemliği doldurdum zannetimki yeter mallesef pazar günü kuşun yemi bitmiş normal yemlikteydi yem ve bu sırada dişi kuş kuluçkadaydı ve 6 tane yumurtası vardı bugün eve geldiğimde dişi kuş yumurtaların üzerinden kalkmış 7.yumurtayı kafese atmış ve aç bi şekilde beni bekliyordu size sorum şu kuşumun yumurtaları culk olurmu yani yumurtalardan yavru çıkarmı çıkmazmı eve geldiğimde yumurtalar soğukdu ve 7. yumurtayı yeni çıkarmışdı yardımcı olursanız çok sevinirim

bana sorarsanız birkaç gün kuşu gözlemleyin. yumurtalar dursun. Atma sebebi birçok şey olabilir.

çatlama patlama yoksa sorun olmaz sanyorum abi ama kuş tekrar altına alrmı bilmyorum tamda yatmamştr belki ilk yumurtalarda sorun olur ama dedgm gbi yumurtalar saglamsa hepsnde skntı olcgnı sanmyorum

büyük ihtimal dolu yumurtalar ölmüştür yumurta içinde eğer siz baktığınızda soğuksa tabi.neden yumurtadan kalktığı nı araştırmak lazım evde rahatsız eden birimi oldu acaba

tamamen yem bitmişmiydi.yemle alakalı olduğunu sanmam

abi yumurtalara üzüldm ama ne diyim ben 2 cıftten kaç hafta oldu bekleyeli bişey yokken olan arkadaşlarnki zarar gorünce kötü oluyorum ins. hepsi ziyan olmaz .s

abi yumurtalara üzüldm ama ne diyim ben 2 cıftten kaç hafta oldu bekleyeli bişey yokken olan arkadaşlarnki zarar gorünce kötü oluyorum ins. hepsi ziyan olmaz .s

VALLA şuan evde çerçeve merçeve bişey koymadım hep kırdım sinirden yani ilk defa böyle saçma bi iş yapdım normalde bi yere giderken 2 yemlik takardım bu kez böyle oldu ilk kez

hayrlısı abi
-ya nasip demeli , vardr bundada bi hayr fiziki sorun yoksa yumurtalarda tekrar koyun yuvaya hepsi ziyan olmaz herhalde

Bu durum çok kötü olmuş , yazık olmuş yumurtalara..Siz takip ettiyseniz ve 2 3 saattir yatmıyorsa malesef embriyolar ölmüştür..Yumurtaları atabilirsiniz..Kısmet birdahaki kuluçkaya..

Bu durum çok kötü olmuş , yazık olmuş yumurtalara..Siz takip ettiyseniz ve 2 3 saattir yatmıyorsa malesef embriyolar ölmüştür..Yumurtaları atabilirsiniz..Kısmet birdahaki kuluçkaya..

:) tamamda hocam en azından diğer yumurtalar sağdır ayın 7sinde başlamıştı yumurta üzerineyatmaya daha erken bence .

erken olmaya erkende siz halsiz düşmüş yumurtaya yatmıyor demişsiniz ben o yüzden dedim..anne yumurtaya yatmıyorsa istersen 1 sene bekle ilk 4 5 saat sonra malesef sıkıntı..

bir günde hem 1 kutu yem bitiriyor hemde aç mı kalıyor. Bnece derdi aç kalmak değil o mubişin.

şöyle bi durum var zaten benim dişi kuş 8 gün yatmışdı yumurtaya sıkıntı aç kalmaktan kaynaklanıyor bence .. çünkü hayvan 1 saat boyunca yem yedi 1 tabak mamayı 10dakkada yedi :D emin olun eğer aç kalmasa çok iyi yumurta bakıyordu ama nedense böle oldu .

Arkadadim sana bi yol sleyim onu dene yuvaliqa talas ve benzeri seyler yerine yem koy altina yatar benim kus ilk yumurtasini kafese yapmis yuvaliqa koydum yatmadi yarim saat felan sonra.yem koyum su an 4 tane oldu kuluckadan kalkmiyo erkek basinda pervano oldu sadece ayaklarni ve kanarini esnetir geri girer

:) hocam burdaki mevzu biraz farklydı ama mantklı bi yöntem herkuş kabul etmez onu bazısı illa tahta olack der

Geri