petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuluçka sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Lütfi ÖZER tarafından 14 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Lütfi ÖZER

arkadaşlar cumartesi günü köye bağ bahçe işleri için gittim giderken yemliği doldurdum zannetimki yeter mallesef pazar günü kuşun yemi bitmiş normal yemlikteydi yem ve bu sırada dişi kuş kuluçkadaydı ve 6 tane yumurtası vardı bugün eve geldiğimde dişi kuş yumurtaların üzerinden kalkmış 7.yumurtayı kafese atmış ve aç bi şekilde beni bekliyordu size sorum şu kuşumun yumurtaları culk olurmu yani yumurtalardan yavru çıkarmı çıkmazmı eve geldiğimde yumurtalar soğukdu ve 7. yumurtayı yeni çıkarmışdı yardımcı olursanız çok sevinirim

2. Doğanay YILDIZ

Doğanay YILDIZ New Member

Beğenileri:
    0
    bana sorarsanız birkaç gün kuşu gözlemleyin. yumurtalar dursun. Atma sebebi birçok şey olabilir.

3. Yücel YETİMOĞLU

çatlama patlama yoksa sorun olmaz sanyorum abi ama kuş tekrar altına alrmı bilmyorum tamda yatmamştr belki ilk yumurtalarda sorun olur ama dedgm gbi yumurtalar saglamsa hepsnde skntı olcgnı sanmyorum

4. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    büyük ihtimal dolu yumurtalar ölmüştür yumurta içinde eğer siz baktığınızda soğuksa tabi.neden yumurtadan kalktığı nı araştırmak lazım evde rahatsız eden birimi oldu acaba

5. Lütfi ÖZER

evde kimse yokdu hocam eğer evde annemler felan olsa yemlerlerdi

6. GÖKHAN GENÇ

GÖKHAN GENÇ New Member

Beğenileri:
    0
    tamamen yem bitmişmiydi.yemle alakalı olduğunu sanmam

7. Lütfi ÖZER

evet bitmişti

8. Yücel YETİMOĞLU

abi yumurtalara üzüldm ama ne diyim ben 2 cıftten kaç hafta oldu bekleyeli bişey yokken olan arkadaşlarnki zarar gorünce kötü oluyorum ins. hepsi ziyan olmaz .s

9. Lütfi ÖZER

VALLA şuan evde çerçeve merçeve bişey koymadım hep kırdım sinirden yani ilk defa böyle saçma bi iş yapdım normalde bi yere giderken 2 yemlik takardım bu kez böyle oldu ilk kez

10. Yücel YETİMOĞLU

hayrlısı abi
    -ya nasip demeli , vardr bundada bi hayr fiziki sorun yoksa yumurtalarda tekrar koyun yuvaya hepsi ziyan olmaz herhalde

11. Lütfi ÖZER

yumurtaya bile yatmadı daha çok yorgun düşmüş hayvan .

12. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bu durum çok kötü olmuş , yazık olmuş yumurtalara..Siz takip ettiyseniz ve 2 3 saattir yatmıyorsa malesef embriyolar ölmüştür..Yumurtaları atabilirsiniz..Kısmet birdahaki kuluçkaya..

13. Lütfi ÖZER

:) tamamda hocam en azından diğer yumurtalar sağdır ayın 7sinde başlamıştı yumurta üzerineyatmaya daha erken bence .

14. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    erken olmaya erkende siz halsiz düşmüş yumurtaya yatmıyor demişsiniz ben o yüzden dedim..anne yumurtaya yatmıyorsa istersen 1 sene bekle ilk 4 5 saat sonra malesef sıkıntı..

15. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bir günde hem 1 kutu yem bitiriyor hemde aç mı kalıyor. Bnece derdi aç kalmak değil o mubişin.

16. Lütfi ÖZER

şöyle bi durum var zaten benim dişi kuş 8 gün yatmışdı yumurtaya sıkıntı aç kalmaktan kaynaklanıyor bence .. çünkü hayvan 1 saat boyunca yem yedi 1 tabak mamayı 10dakkada yedi :D emin olun eğer aç kalmasa çok iyi yumurta bakıyordu ama nedense böle oldu .

17. Yücel YETİMOĞLU

yumurtalarn son durumu nedir abi

18. Enes Arslan

Arkadadim sana bi yol sleyim onu dene yuvaliqa talas ve benzeri seyler yerine yem koy altina yatar benim kus ilk yumurtasini kafese yapmis yuvaliqa koydum yatmadi yarim saat felan sonra.yem koyum su an 4 tane oldu kuluckadan kalkmiyo erkek basinda pervano oldu sadece ayaklarni ve kanarini esnetir geri girer

19. Yücel YETİMOĞLU

:) hocam burdaki mevzu biraz farklydı ama mantklı bi yöntem herkuş kabul etmez onu bazısı illa tahta olack der

20. Enes Arslan

Denemekle bisi kaybetmessin :)

Sayfayı Paylaş