Karadeniz Pet

Kuluçka Sorunu

qwxbb

Meraklı Üye
Daha önce yavru aldığım dişi kuşum yuvalık ve ortam değişmemesine rağmen kuluçkaya yatmıyor. Yaklaşık 7-10 gündür çiftleşiyorlar ve sürekli yuvalığı kemiriyordu. 2 gün önce yumurtladı ancak kuluçkaya yatmıyor. Ve hala yuvalığı kemiriyor. Çoğu zamanda yuvalığın dışında duruyor. Muhtemelen yumurtada soğumuştur diye düşünüyorum. Daha önceki kuluçkasında bana yumurtaları bile göstermeyecek şekilde hemen altına alıp çok iyi saklıyordu. Şimdi neden böyle yaptı anlamadım. Yumurtayı alayımmı? Yorumlarınız nedir?

Selam,

Daha önce yavru aldıysan bilmen gerek. Dişiler genelde 2-3 tane yumurtladıktan sonra yatıyorlar üzerine. Bir tane yumurtlayıp bir süre yuvada kalsa bile yatmaz üzerine, yatsa da ısıtmaz yumurtayı. Tabi bunlar genel görüşler. Kimi dişi ilk yumurtada da yatabilir.
Hayırlı üretimler olsun.

Benim size bir sorum olacak kusuma her baktigimda sunu goruyorum daha 2 yumurta var hatta 2. Si dün geldi hangisine bilmiyorum ama sadece bir yumurtaya yatıyor sebebi nedir?

ilk kuluçkasıysa olur böyle belkin 2-3. yumurtayı bekliyordur kuşunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:01 --

@Azra BARBAROS kuşunuz yumurtayı degiştirip alıyordur belkin hep aynı yumurtamı acıkta bazen boş oldunu anlalyıncada yatmıyor

Daha önceki kuluçkada, ilk yumurtadan itibaren kuluçkaya yatmıştı. Şimdi yatmıyor. Bugün 2. yumurtayı çıkardı ama yatmıyor. Arada bir yuvalığa giriyor o kadar.
Peki 3. veya daha sonrakilerde yatarmı. Ve ilk 2 si boş mu çıkacak yani yumurtalar soğudumu şimdi

genelde zaten 3.den sonra yatarlar :)

İlk iki yumurta soğudu diye bir şey yok yatmamıştır onlara kuluçkaya yatmaya başladıktan sonra onları da altına alacaktır bozulmamıştır sakın almayın

Yardımlarınız için teşekkürler

Geri