petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka Sorunu

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve qwxbb tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Daha önce yavru aldığım dişi kuşum yuvalık ve ortam değişmemesine rağmen kuluçkaya yatmıyor. Yaklaşık 7-10 gündür çiftleşiyorlar ve sürekli yuvalığı kemiriyordu. 2 gün önce yumurtladı ancak kuluçkaya yatmıyor. Ve hala yuvalığı kemiriyor. Çoğu zamanda yuvalığın dışında duruyor. Muhtemelen yumurtada soğumuştur diye düşünüyorum. Daha önceki kuluçkasında bana yumurtaları bile göstermeyecek şekilde hemen altına alıp çok iyi saklıyordu. Şimdi neden böyle yaptı anlamadım. Yumurtayı alayımmı? Yorumlarınız nedir?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Selam,

Daha önce yavru aldıysan bilmen gerek. Dişiler genelde 2-3 tane yumurtladıktan sonra yatıyorlar üzerine. Bir tane yumurtlayıp bir süre yuvada kalsa bile yatmaz üzerine, yatsa da ısıtmaz yumurtayı. Tabi bunlar genel görüşler. Kimi dişi ilk yumurtada da yatabilir.
    Hayırlı üretimler olsun.

3. Azra BARBAROS

Azra BARBAROS New Member

Beğenileri:
    0
    Benim size bir sorum olacak kusuma her baktigimda sunu goruyorum daha 2 yumurta var hatta 2. Si dün geldi hangisine bilmiyorum ama sadece bir yumurtaya yatıyor sebebi nedir?

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ilk kuluçkasıysa olur böyle belkin 2-3. yumurtayı bekliyordur kuşunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:01 --

@Azra BARBAROS kuşunuz yumurtayı degiştirip alıyordur belkin hep aynı yumurtamı acıkta bazen boş oldunu anlalyıncada yatmıyor

5. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Daha önceki kuluçkada, ilk yumurtadan itibaren kuluçkaya yatmıştı. Şimdi yatmıyor. Bugün 2. yumurtayı çıkardı ama yatmıyor. Arada bir yuvalığa giriyor o kadar.
    Peki 3. veya daha sonrakilerde yatarmı. Ve ilk 2 si boş mu çıkacak yani yumurtalar soğudumu şimdi

6. x16

x16 New Member

Beğenileri:
    0
    genelde zaten 3.den sonra yatarlar :)

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    İlk iki yumurta soğudu diye bir şey yok yatmamıştır onlara kuluçkaya yatmaya başladıktan sonra onları da altına alacaktır bozulmamıştır sakın almayın

8. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Yardımlarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş