Karadeniz Pet

kuluçka süresi sorunu

• Konbuyu başlatan yhawk91
  • Başlangıç tarihi
Y

yhawk91

Guest
Selemın aleyküm. Öncelikle böyle güzel bir site yaptığınız için teşekkür ederim. Yaşları 3 civarında olan iki tane muhabbet kuşum var. Erkek dişiye aşık resmen. Dişiyi elime alınca kafayı yiyor ve hemen dişinin yanına gelmeye çalışıyor. Geçtiğimiz nisan ayında 3 tane yumurta verdi dişi ama kuluçka süresini çok uzun tuttu bir aya yakın ve yumurtaları yuvadan aşşa attı. Yavruların ölü olduğunu gördüm. Bu ara gene kuluçkaya yatıyor ve iki tane yumurtası var. İlk yumurtayı 22 gün önce yumurtladı ve hala kuluçkada. Acaba yavrular yumurtayı kıramıyor mu ben mi alıp kırıyım yumurtaları ? Çünkü çoğu sitede kuluçka süresi 19 gün yazıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı günler...

üzgünüm ama yavrular gene ölü olabilir :( soğutmuş olabilir :(

umarım ölmemiştir :( yumurtaları kırıyım mı yoksa hiç ellemeyim mi :s

Kuşlarınıza vitamin ve mama desteği verin. Umarım yumurtalarınız doludur.

tm veririm de yumurtayı kıramama gibi bi sorun var mıdır? 22. gün bugün hani ben elimle kırsam bi sıkıntı olur mu ?

Fener yardımıyla bir bak bakalım yumurtalar dolu mu boş mu? Boşsa boşuna yuvada durmasın.

yumurtanın ikisi de dolu ama yumurtayı kıramıyolar sanırım :s

içimde korku oluyo benm yüzümden ölürse diye bi gün daha mı beklesem bi de hangisinin 22 olduğunu bilmiyorum biri 22 günlük biri 20 günlük :(

içimde korku oluyo benm yüzümden ölürse diye bi gün daha mı beklesem bi de hangisinin 22 olduğunu bilmiyorum biri 22 günlük biri 20 günlük :(

Belki günleri şaşırmışsındır. Emin misin dolu olduğuna? Birkaç gün daha bekle.

günlerde sıkıntı yok. ayın 17 sinde ilk yumurta 19 unda ikinci fazlası var eksiği yok diyebilirim ama neyse yarını bekleyip kırcam artık ikisini de umarım ölmemişlerdir pöfff :(

Kardeşim bence elleme ya. Dolu olduğuna eminsen biraz daha bekle.

ama dediğim gibi ilk kuluçkası da 1 aya yakın sürdü içindeki yavrular ölmüştü :(

içinde yavru olan yumurta hareket eder, hatta içinde inceden ses bile duyabilirsin, ben çıkmasına 1 gün kalmış yavrunun yumurtasında sesini duymuştum, ılık suya koy yumurtayı eğer sallanma yaparsa yavru canlıdır, ama suyun yumurta sıcaklığında olması lazım soğuk olursa da zarar sıcak olursa da

Geri