Karadeniz Pet

kulucka suresi ve dinlendirme?

Azra BARBAROS

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar kuslarim kuluckada olduğu icin cok mutluyum bu gün ilk yumurtanın 20. Gunu ama kukuckanin 16. günü benim yavrunun yumurtadan çıkış tarihini hangisine göre hesaplamam gerekli ve her kulucka arasinda ne kadar süre dinlendirmeliyim?Simdiden teşekkür ederim:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:45 -->-> Daha önceki mesaj 19:37 --

Bilgisi olan yok mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:57 -->-> Daha önceki mesaj 19:45 --

Yardım lütfenn

Son düzenleme:
İlk yumurta ciktiktan sonra 21 gün sayiliyor diye biliyorum ustalar daha net cevaplar sanirim bende yavru bekliyorum ilk yumurta geleli 10. Gün oldu

Yumurtladigi
gynden 21 say
yattigindan değil
tabi bir iki gün
sapma olabilir
yumurta maması
yap hergün
sağlıklı tombis
yavrular inşallah

İlk yumurta ciktiktan sonra 21 gün sayiliyor diye biliyorum ustalar daha net cevaplar sanirim bende yavru bekliyorum ilk yumurta geleli 10. Gün oldu

Tesekkurler senin yumurtada hayirli olsun insallah benimkide seninkide dolu çıkar:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

Yumurtladigi
gynden 21 say
yattigindan değil
tabi bir iki gün
sapma olabilir
yumurta maması
yap hergün
sağlıklı tombis
yavrular inşallah

Cok sağ olun insallah dolu çıkar su zamana kadar yattiysa doludur heralde ayy hadi insallah en azindan 1 tanesi dolu ciksa yeter bana:)

Forumda bi çizelge
paylasmislardi
onu print alin
faydalı olur
ne zaman çıkar takip
edersiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

Kaç yumurta varki
hepsi dolu çıksın
hedefinizi yüksek tutun

Forumda bi çizelge
paylasmislardi
onu print alin
faydalı olur
ne zaman çıkar takip
edersiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:10 -->-> Daha önceki mesaj 20:09 --

Kaç yumurta varki
hepsi dolu çıksın
hedefinizi yüksek tutun

Yumurta takip cizelgesini diyorsaniz ben 1 ay once yapmıştım devam ediyorum ona iyi oluyor 4 yumurta var ilk kulucka oldugu icin cok fazla umudum yok ama insallah en azindan bir iki tanesi dolu ciksa kardir mutlu olurum bu arada birde eger yumurtaların üstü pisse icinden yavru cikmaz diye birsey duydum doğru mudur?

Son düzenleme:
Alakası yok
siz yumurta dan cikana kadar
ellemeyin
sonra temizlik yaparsınız
follukda
bide bi arkadas
forum atmış
kaç derece de sizin yuva
ona bi cevap yazsaniz

Normalde 18. Günde yumurtadan çıkarlar. Ama bu dediğim ilk günden kuluçkaya yatan kuşlar için. Eğer 4. Güne kadar hiç yatmadıysa 22. Günü bekleyin.

Normalde 18. Günde yumurtadan çıkarlar. Ama bu dediğim ilk günden kuluçkaya yatan kuşlar için. Eğer 4. Güne kadar hiç yatmadıysa 22. Günü bekleyin.

Tamam Teşekkürler:) hepinizin ilgisi icin Teşekkürler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:26 -->-> Daha önceki mesaj 20:23 --

Peki her kulucka arasi ne kadar süre dinlendiricem?

bende bu duyguyu ilk defa tadanlardanım. benim yavrularım yumurta yapma tarihinden itibaren 18. günlerinde çıktı tabi dolu olanlar. bende ne kadar dinlendireyim diye araştırırken yavruları yuvadan atmadan tekrar yumurtaladı şuan onların üstünde yatıyor ama boş sanırım günleri geçti hala ses seda yok.

bende bu duyguyu ilk defa tadanlardanım. benim yavrularım yumurta yapma tarihinden itibaren 18. günlerinde çıktı tabi dolu olanlar. bende ne kadar dinlendireyim diye araştırırken yavruları yuvadan atmadan tekrar yumurtaladı şuan onların üstünde yatıyor ama boş sanırım günleri geçti hala ses seda yok.

Anladım insallah seninkilerde dolu çıkar:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:48 --

Dinlendirme suresini bilen yok ku şimdi?

2 hafta ideal ama çoğu zaman dinlendirmeye fırsat vermeden yavrular yuvadayken bidaha yumurtlarlar

2 hafta ideal ama çoğu zaman dinlendirmeye fırsat vermeden yavrular yuvadayken bidaha yumurtlarlar

Bakalim nolacak insallah dediğiniz gibi olmaz erkek kusuma aciyorum disari cikmak icin cirpiniyor resmen ama o cikarsa disi cikar diye korkuyorum kuluçka biter bitmez uzun uzun ucurucam yaglanacaklar yoksa

Son düzenleme:
Geri