petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka süresi ve yumurtadan çıkma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muhabbetciyiz tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. muhabbetciyiz
    Gizli

Muhabbet Kuşlarım Tam 6 Aydır Birlikteler.
    1 Dişi 1 Erkek

Eşler Öpüşüyor Birbirlerine yem kusuyor,tüylerini okşuyorlar arada bir gagalıyorlar birbirlerini ama aşırı değil 1 kere dişi 1 kere erkek buna kavga denmez.

Muhabbet Kuşlarım İçin Yuvalık Taktım Eylül'ün Son Haftasında,
    Arada Ekim 3 gibi çiftleştiler ve 13 Ekim Pazartesi İlk Yumurtam Yuvalıktaydı.
    10 Gün Boyunca Yumurtaları Günde 2 Sefer Kontrol Ettim ve 5 Yumurta olduğunu gördüm ve İlk Yumurtaları İlk Çiftleşmesi.

Bugün İlk Yumurtamın 20.Günü ve Daha Çatlamadı Hayla Yumurtaya Yatıyor.
    Erkek Yem Kusuyor dişi asla yuvalıktan çıkmıyor çıktığında izliyorum su içip geri yuvalığa giriyor, her şey yolunda gidiyor ancak yumurtam çatlamadı 21 gündemi çıkar yoksa 23 mü ? 2.yumurtadan sonra kuluckaya yatmış olabilir diye düşünüyorum..

Sizin düşünceleriniz nedir ? yumurta çıkarmı çıkmaz mı ?

2. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Doluysa çıkar tabi. Ama 21 günü geçebilir.

3. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Biraz daha bekle bazen ilk yumurta boş da olabiliyor. Ancal kısa sürede bir kısmı çıkmaya başlayacaktır. Hayırlı olsun.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    3. yumurtadasn itibaren yatıyorlar kuluçkaya normalde.
    3-4 gün sonra ilk yavru gelir doluysa yumurta..

5. muhabbetciyiz
    Gizli

Cevaplarınız için teşekkürler 2 - 3 gün daha bekleyelim :)

Sayfayı Paylaş