Karadeniz Pet

kulucka ve temizlik

KORDON

Onursal Üye
Tullu, cekmeceli normal kafesle uretim yaparken tul takilmali mi? Tulu cikarmak gerekecek ve yuva yerinden oynuyacak buyuk ihtimal anne huysuzlanacak. Nasil temizlik yapilmali? Yuva ici ve disi? Yuva icine koydugumuz talas nasil olmali?

Öncelikle yuva temizliği yapmanızı önermem yeme düşene kadar o şekilde kalmalı kafes temizliği ise çok sarsmadan yapılabılır fakat tül takmasan daha iyi olur çekmeceli salma kullan yuvayada iri taneli çam talaşı koyarsan ıyı olur çok doldurma kuş kalanını atar dışarı zaten

ya nasıl yuva temızlıgı onermıyorsun anlamadım@burak3434
1 kokudan durulmaz
2 yabruların ayakları pisiık içinde kalır
3 parazıt yapar

4 gunde bir seri hizli bir sekilde yuvaliktaki talasi atip yenisini koyuyorum bir sorun yasamadim. Temizlik sart. Talas kullaninca yavrularin ayaklarina diski bulasmiyor.

yavrular yumurtadan çıkıncaya kadar yuvaya dokunmayın tüm yavrular çıktıktan sonra yuvayı temizleyin yeni talaş koytun

çam talaşı en idealidir hatta bulabilirsen birazçıralı talaş dahaiyidir çıradaki reçine kokusu bit olmasınıda önlerçıradakireçine kokusu kuşları rahatsızetmez hiç bir zararı yoktur (not)sakın yapay çıra kullanmayın

Geri