Karadeniz Pet

kulucka ve yavru ile ilgili birkac soru :D

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
1.yuvanın nemli ve sıcak olması gerkiyormuş yuvayı nasıl nemlendiririz nemli olmasada olurmu ?
2.kızıştırmak icin kuşlara haftada kac defa mama vermeliyiz.ve yumurtlayıp yavru bakan kuşa haftada kac defa mama vermeliyiz.
3.Yuvalıga talaşı ne kadar koymalıyız kac cm yükseklikte olmalı.
Cevap veren herkeze şimdiden TEŞEKKÜRLER.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:24 -->-> Daha önceki mesaj 10:50 --

Yahu koca forumda su üc basit soruya cevap verecek yokmu :D

1. evde ki nemi sağlamak için kaleriferliyse üzerine bir tas için d su koy sobaysa da aynı şey geçerli. daha profesyonel düşünüyorsan nem makinaları var onlardan kullan.

2. kuluçka da iken 2 günde bir mama, yavru olunca hergün mama vermen önerilir ama bazen kuşlar mama yemez. eğer kuşların mama tüketiyorsa uygularsın.

3. talaş kum zorunluluk değil bazen kuşlar rahatsız bile olur bu durumdan. kendi zaten yuvayı hazırlar

abı kaleferin üstüne su koyunca o yeterli olurmu

yeterli olur ev ortamın da. fazlası rutubet yapar evi bence:) neden zaralı olsun bu arada ?

1 sivasta yasıyorsan kış ayı için ekstra nemlendirme istemez illaki garanti olsun istiyorsan kalorifer peteğinin üstüne bir ıslak havlu koy o bile halleder.
2 kuluçkada mama vermeni önermem dişi mama için sık sık kalkıp yumurtaları soğutabilir
yavru çıktıktan sonra hergün tazele ve enfazla 2-3 saat bırak mamayı sonra kaldır.
3 denemek maksatlı biraz serpiştir eğer dişi atıyorsa hiç elleme dişi yuvayı kendi hazırlar bunlarda benim tavsiyem....

peteğin ne kadar sıcak olduğunu bilmiyorum sonuçta belki çok doğal gazları vardır sonuna kadar açmışlardır çok sıcaktan zarar gelir belki die dedim :D ( bu devirde o kadar doğal gaz bulmakta sorun gerçide) :D

1. evde ki nemi sağlamak için kaleriferliyse üzerine bir tas için d su koy sobaysa da aynı şey geçerli. daha profesyonel düşünüyorsan nem makinaları var onlardan kullan.

2. kuluçka da iken 2 günde bir mama, yavru olunca hergün mama vermen önerilir ama bazen kuşlar mama yemez. eğer kuşların mama tüketiyorsa uygularsın.

3. talaş kum zorunluluk değil bazen kuşlar rahatsız bile olur bu durumdan. kendi zaten yuvayı hazırlar

katılmamak elde değil :)

Geri