Karadeniz Pet

Kuluçka zamanı temizlik

Mert Can YALÇIN

Meraklı Üye
Başlıkta dediğim gibi kafesi her hafta temizliyordum fakat, dişi ve erkek kuluçkada olduğu için kafesi temizlemiyorum sadece alt taraftaki tabak ancak dışkı vs üst taraftaki ızgarada duruyor çoğunluğu her hangi bir salgın vs hastalığı nasıl önlerim ayın 16-18 bekliyorum yavrular çıkacak eğer bir problem olmazsa inşALLAH

Maşallah ablacığım inşallah sağlıkla çıkar yavruların, bence şu an temizlik yapma. Yapacak pek bir şey yok sanırım. Tabii şimdi bazıları muhalefet olma adına hemen atlar laf sokma derdine düşer ama. :D

Maşallah ablacığım inşallah sağlıkla çıkar yavruların, bence şu an temizlik yapma. Yapacak pek bir şey yok sanırım. Tabii şimdi bazıları muhalefet olma adına hemen atlar laf sokma derdine düşer ama. :D

Dişi biraz pirpirilikli abla çıtırtıya yuvaya çıkıyor o biraz canımı sıkıyor dışarı çıktığında 4-5 dakika duruyor sonra giriyor saatlerce orda erkek beslemediği için dişi kendi gideriyor ihtiyaçlarını işimiz iş bakalım ne olacak hayırlısıyla.

Dişi biraz pirpirilikli abla çıtırtıya yuvaya çıkıyor o biraz canımı sıkıyor dışarı çıktığında 4-5 dakika duruyor sonra giriyor saatlerce orda erkek beslemediği için dişi kendi gideriyor ihtiyaçlarını işimiz iş bakalım ne olacak hayırlısıyla.

Olur ablacığım sen sıkma canını erkek niye beslemiyor ki? İnşallah sağlıkla çıkar yavrular ve büyürler. Gelişmelerden haberdar et olur mu? :)

Olur ablacığım sen sıkma canını erkek niye beslemiyor ki? İnşallah sağlıkla çıkar yavrular ve büyürler. Gelişmelerden haberdar et olur mu? :)

Ederim abla boş çıkma korkusuda var erkek yuvaya felan giriyor ama ne hikmetse beslemiyor allahtan kafes küçük yem su dibinde 3 dakika işi halledip kop yuvaya gidiyor, erkek 60 yaşındaki adamlar gibi yarı pasif :D

Ederim abla boş çıkma korkusuda var erkek yuvaya felan giriyor ama ne hikmetse beslemiyor allahtan kafes küçük yem su dibinde 3 dakika işi halledip kop yuvaya gidiyor, erkek 60 yaşındaki adamlar gibi yarı pasif :D

Hadi ya ablacığım dişi en azından üzerine düşen görevi yapıyor bak bu güzel. :) Mama vermeyi unutma. :) Ama yavrular olunca erkeğin beslememesi kötü olur. Dişinin üzerine bayağı yük binecek.

Kafesi değil yuvayı temiz tutmaya bak. 2 yavrumu kaybettim.

Benimde öyleydi. 4 gün sonra kumdan çok dışkı oluyor. O dışkı kumla birleşip yavruların poposunu tıkıyor.

Benimde ilk deneyimim oldu. Bundan sonra kum değil talaş kullanacağım.

Sevtap abla bende bir tane 8 aylık muhabbet kuşu var ama dişi vede konuşuyor kuşa eş alıyımı ?

Geri