Karadeniz Pet

kuluçka

Berrin YASMİN

Emektar Üye
1 çift muhabbet 1 tanede kanarya besliyorum muhabbet kuşlarım 1 kuluçka geçirdiler yavruları bi kaç gün baktılar daha sonra ezilmiş yavrular tahminimce ve öldüler 2ci kez yumurta yaptılar 1 tane o yumurdayı dişi yuvalıktan attı şuan kuluçka dönemi geçirebilirler kuşlar başka bi odada oldukları yerde ısıtıcı veya herhengi birşey yok tekrar kuluçka oldugunda ısıtıcı gerekiyor mu ve nasıl ısı yöntemi yapabilirim seyyar kablo ile ampülü folyo ile kaplayıp kafesin üstene koyabilirsiniz falan dediler ne kadar dogru ve devamlı açık kalmalı mı birde daha önce şöylede bi yorum yapıldı yazın kuşlar nerdeyse orda kalmalıymış ve kışında ona kendi ısılarını ayarlıyorlarmış dogru mu? izmirde gerçi aşırı soguk yok ama ben yavru oldugunda soguktan ölmelerini istemiyorum tavsiyelerinizi ve bilgilendirmenizi bekliyorum şimdiden tşkler.

yavrular çıkdıktan sonra talaş koymanızı tavsiye ederim ezilme olayı nı bende yaşıyorum anne iç güdüsel olarak sahipleniyo aşırı baskı uyguluyo yeni çıkan yavru kağıt gbi oluyo.izmirde hava pek soğuk değil evet ama verim için kışın ısı gerekli o ampul olayı pek mantıklı değil kazaya sebebiyet verebilir.yavru üşümez anne zaten üstünden kalkmaz kolay kolay yem mama dışında

yavrular çıkdıktan sonra talaş koymanızı tavsiye ederim ezilme olayı nı bende yaşıyorum anne iç güdüsel olarak sahipleniyo aşırı baskı uyguluyo yeni çıkan yavru kağıt gbi oluyo.izmirde hava pek soğuk değil evet ama verim için kışın ısı gerekli o ampul olayı pek mantıklı değil kazaya sebebiyet verebilir.yavru üşümez anne zaten üstünden kalkmaz kolay kolay yem mama dışında
talaş vardı dişi talaşları attı çok az var erkek çok ürkek odaya girdimi görünce hemen yuvalıga giriyor.başka odaya alamam

erkek kuş bayabi ürkmüş olmalı.odada kombi yada bi ısı kaynağı olsa daha iyiolur.sonçare sıcak bir ortam ve sabit yer

kafes tüllerinden kullanın tüy olayını aza indirgemiş olursunuz.hemde sıcak ortamda durur hayvanlar kuluçka daha verimli olur

berrin hanım aynı dert bendede var ürkeklik olayı benimkiler beni gördükleri an hemen yuvalıga kaçıyorlar . istanbul izmirden soguktur ama benimkiler benim odamda ve ısıtma falan yok gayet saglıklılar ama 17 derecenin altına inmiyor sıcaklık ısıtma olayı ampulu kim dediyse biraz daha bilgi almak lazım eger işe yararsa bende kullanmak isterim.

berrin hanım aynı dert bendede var ürkeklik olayı benimkiler beni gördükleri an hemen yuvalıga kaçıyorlar . istanbul izmirden soguktur ama benimkiler benim odamda ve ısıtma falan yok gayet saglıklılar ama 17 derecenin altına inmiyor sıcaklık ısıtma olayı ampulu kim dediyse biraz daha bilgi almak lazım eger işe yararsa bende kullanmak isterim.
burdan başka siteye üyeym ordada konu açtım ve öyle yorum yapıldı başka yerde de okudum oda istanbula göre izmir bıraz daha sıcak oda sıcaklıgını nasıl ölçeriz ve yavrular soğuga dayanabilırler mı.?

işe yararsa kesin yaparım ben yavruların pek üşüyecegini sanmıyorum berrin hanım anneleri sayesinde pek üşümezler bence ufak termo metreler var onlardan alabilirsiniz asın odaya kalsın elektronikleride var işe yarar anlık olarak ölçebilirsiniz... bu arada adamlar nerelerde besliyolar dışarda derme çartma yerler duvarlar acık kuşlar kapının hemen yanında soguk alıyolar ama onların yavrulara bişey olmuyo herhalde evdeki kuşlara ve yavrulara bişey olacagını sanmıyorum...

işe yararsa kesin yaparım ben yavruların pek üşüyecegini sanmıyorum berrin hanım anneleri sayesinde pek üşümezler bence ufak termo metreler var onlardan alabilirsiniz asın odaya kalsın elektronikleride var işe yarar anlık olarak ölçebilirsiniz... bu arada adamlar nerelerde besliyolar dışarda derme çartma yerler duvarlar acık kuşlar kapının hemen yanında soguk alıyolar ama onların yavrulara bişey olmuyo herhalde evdeki kuşlara ve yavrulara bişey olacagını sanmıyorum...
Termo metreyi nerden alabilırim

normal termometreri petshoplarda akvaryumcularda eger elektronik isterseniz elektronik malzeme satan dükkanlardan temin edersiniz ...

bide berrin hanım bunları internet sitelerindende temin edebilirsiniz...

sürekli aynı yerde duruyorlarsa bişey olacağını sanmıyorum tabi termometreyle sıcaklığı ölçüp ayarlarsanız daha iyi olur.

Sıcaklığa alışırlar tabi çok soğuk olmamak kaydıyla, 15 derecenin altına inmesin yeter. Ampul konmasıda bence iyi olmaz.

Berrin abla yuva sıcaklığı 37, ev sıcaklığı ise 16-18 derece arası olmalıdır. Yumurtaların kurumaması için kafesin içinde nem oranı yüksek tutulmalıdır. Termometre ile ölçüm yapınız eğer sıcaklık değerlerinin üzerinde değilse veya tam tersi altında değilse ideal sıcaklık değerleri mevcutsa sorun olmayacaktır.. Fakat eğer bu sıcaklık değerlerinden farklı bir sıcaklık değerine sahip ortamda yaşam mücadelesi veriyorlarsa ısıtma yöntemi olarak kesinlikle dediğiniz şekilde değilde ufo vb. ısıtma yöntemlerini tercih etmenizi öneririm.

Bu durum tamamen arkadaşlarında değindiği gibi ortam ısılarından kaynaklanır dişi kuşun yumurtayı yuvadan atmasıda bu isyanın sebebidir yuvalıklarınızda oyuk olmasına dikkat ediniz talaş yuvaya yavrular 7 günlük olduğunda konulur erken koyarsanızda yavru çıkmama sorunu ve yavru ölümüylede karşılaşırsınız ayrıca yuvalık zemini kuru olmalı temiz olmalı ve acemi çiftler fazla rahatsız edilmemelidir

Geri