Karadeniz Pet

kulucka?

eren aydın

Yeni Üye
Disi kusum hazirandan bu yana 4.kuluçkaya yatmak üzere ilk yumurtasını yumurtladı ona bi zararı olur mu yoksa yuvaligi çıkarsam mi? 3. Kuluçkaya yattığından 2yavrusu daha tam tuylenmedi hep böyle yapıyor ne yapmalıyım ve diğer kuslari da satamiyorum kiyamiyorum böyle giderse her odada bi kafes olacak :D sadece ilk yavruları verdim verirken çok üzüldüm , ne yapacağım bilmiyorum :(

Yeni yumurtladiysa yumurta tutmadan alabilirsiniz

Alınca sinirleniyor bu kadar kuluckanin zararı olur mu ?

Aşırı veya sürekli yumurtlama problemi birçok sağlık problemini de beraberinde getirebilir. Bu problemlerin çoğu yumurta üretiminden dolayı artan kalsiyum ve protein ihtiyacına bağlı olarak şekillenir. Yumurta tıkanması, yumuşak kabuklu yumurta yapılması, osteoporozis (kemik erimesi) ve buna bağlı patolojik kırıklar, kilo kaybı, tüy ve deri problemleri ve diğer beslenme hastalıkları bunların içinde ilk akla gelenlerdir.
Alıntıdır

Son düzenleme:
sizin yapabileceğiniz ve dişide hasar bırakmayacak tek şey şu anda erkeği ayırmak ve yumurtayı alarak kuluçkayı sonlandırmak. yavrular yeme düşünce de yuvayı en azından 2-3 ay çıkartmalısınız. erkeği, birbirlerini görecek şekilde 2 hafta kadar ayrı kafese alın. bu kadar çok kuluçka dişinin aşırı yıpranmasına ve erken ölmesine neden olacaktır.

Bi durum disiyi cok yoracaktir. Disi ve erkegi yavrular yeme dusunce yaklasik 1 ay ayirmanizi tavsiye ederim.

Tesekkur ederim 2yumurta oldu alayım onları o zaman ama kuşlar tam olarak kendileri beslenemiyor bi sure daha ayiramayacagim erkegi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Son bi sorum olacak yumurtaları alsam yavruları döver mi diye kaygilaniyorum çünkü yavrular yuvaya girince bile kiziyor

eğer yavrular yem kırabiliyorsa (en azından 1-2 si) yavruları ayırın ve kuluçkayı sonlandırın. yavruların bulunduğu kafese kabuklu ve kabuksuz yemi zemine koyun. onlar halledebilir. ama tüylenme tamamlanmadıysa tehlikelidir. bir de bu kadar çok çiftleşme olması için e vitaminince zengin beslenmeleri lazım. herhangi bir takviye veriyor musunuz?

Sadece suyuna vitamin atiyorum arada yumurta sarısı veriyorum ama şehir dışında okuduğum için ailem bakıyor kuslara

Geri