petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kulucka?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve eren aydın tarafından 1 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. eren aydın

eren aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Disi kusum hazirandan bu yana 4.kuluçkaya yatmak üzere ilk yumurtasını yumurtladı ona bi zararı olur mu yoksa yuvaligi çıkarsam mi? 3. Kuluçkaya yattığından 2yavrusu daha tam tuylenmedi hep böyle yapıyor ne yapmalıyım ve diğer kuslari da satamiyorum kiyamiyorum böyle giderse her odada bi kafes olacak :D sadece ilk yavruları verdim verirken çok üzüldüm , ne yapacağım bilmiyorum :(

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yeni yumurtladiysa yumurta tutmadan alabilirsiniz

3. eren aydın

eren aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Alınca sinirleniyor bu kadar kuluckanin zararı olur mu ?

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Aşırı veya sürekli yumurtlama problemi birçok sağlık problemini de beraberinde getirebilir. Bu problemlerin çoğu yumurta üretiminden dolayı artan kalsiyum ve protein ihtiyacına bağlı olarak şekillenir. Yumurta tıkanması, yumuşak kabuklu yumurta yapılması, osteoporozis (kemik erimesi) ve buna bağlı patolojik kırıklar, kilo kaybı, tüy ve deri problemleri ve diğer beslenme hastalıkları bunların içinde ilk akla gelenlerdir.
    Alıntıdır

#4 Uğur GENÇ, 1 Kasım 2015
    Son düzenleme: 1 Kasım 2015
  5. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    sizin yapabileceğiniz ve dişide hasar bırakmayacak tek şey şu anda erkeği ayırmak ve yumurtayı alarak kuluçkayı sonlandırmak. yavrular yeme düşünce de yuvayı en azından 2-3 ay çıkartmalısınız. erkeği, birbirlerini görecek şekilde 2 hafta kadar ayrı kafese alın. bu kadar çok kuluçka dişinin aşırı yıpranmasına ve erken ölmesine neden olacaktır.

6. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Bi durum disiyi cok yoracaktir. Disi ve erkegi yavrular yeme dusunce yaklasik 1 ay ayirmanizi tavsiye ederim.

7. eren aydın

eren aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Tesekkur ederim 2yumurta oldu alayım onları o zaman ama kuşlar tam olarak kendileri beslenemiyor bi sure daha ayiramayacagim erkegi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:40 -->-> Daha önceki mesaj 20:38 --

Son bi sorum olacak yumurtaları alsam yavruları döver mi diye kaygilaniyorum çünkü yavrular yuvaya girince bile kiziyor

8. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    eğer yavrular yem kırabiliyorsa (en azından 1-2 si) yavruları ayırın ve kuluçkayı sonlandırın. yavruların bulunduğu kafese kabuklu ve kabuksuz yemi zemine koyun. onlar halledebilir. ama tüylenme tamamlanmadıysa tehlikelidir. bir de bu kadar çok çiftleşme olması için e vitaminince zengin beslenmeleri lazım. herhangi bir takviye veriyor musunuz?

9. eren aydın

eren aydın New Member

Beğenileri:
    0
    Sadece suyuna vitamin atiyorum arada yumurta sarısı veriyorum ama şehir dışında okuduğum için ailem bakıyor kuslara

Sayfayı Paylaş