petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçka

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Deniz kaya tarafından 7 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Deniz kaya

Deniz kaya Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kusum ikinci kuluçkasinda suan 5 yumurtasi var ilk 3 yumurta boş diger ikisine bakmadim bakmakta istemiyorum boş cikarsa diye. Kuş yumurtalarin bos olduguni anlar mi ya da dolu olana kadar yumurtlar mi bilmek istiyorum. Dolu cikmasi icin birsey yapilabilir mi? Yardim lutfen :confused:

#1 Deniz kaya, 7 Şubat 2016
    Son düzenleme: 7 Şubat 2016
  2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Boş olduğunu anlayabiliyorlar. Anladıklarında ya yumurtayı kırarlar ya da dışarı atarlar. Dolu yumurta oranını artırmak için kuluçkadan 1 ay önceden E Vitamini takviyesi yapılabilir.

3. Deniz kaya

Deniz kaya Member

Beğenileri:
    0
    Vitamin almistim onu suluga damlatsam gec kalmiş olur muyum

4. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    mevcut yumurtalara şu an için elden bişey gelmez. diğerlerini de kontrol edip boş ise uzaklaştırın. yuvalığı kaldırıp dişi ve erkek kuşa e vitamini takviyesi yapın. 3 hafta sonra yine asarsınız yuvayı

5. Deniz kaya

Deniz kaya Member

Beğenileri:
    0
    Ben kuluçka bitene kadar bekleyecegim yumurtalari alinca kusum cok uzulmustu bor daha ayni seyi yasasin istemiyorum. Umarim bir tane dolu cikar :)

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Aldığınız vitamin multivitamin ise içersinde E vitamini olmasına rağmen az miktarda olacağı için sadece E vitamini olanların etkisini göstermeyecektir.

Sayfayı Paylaş