Karadeniz Pet

Kuluçkada kavga

murat eray

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yavrudan eşe attığım kuşlar büyüdü çiftleşti kuluçkanın 20. Günü bugün yumurtalardan teki dolu fakat bir anda ne olduysa dişi erkeği dövmeye başladı kafesi dar ediyor onu dövecem diye yumurtaya bile yatmıcak düne kadar hiç bîr sorun yoktu. Erkeği ayırdım yaralansın diye ama sorun nedir ne yapmam gerekîr?

pek emin değilim. erkek belki pek yardımcı olmuyordur yada dişiye yalaka yapmaya çalışıyodur. Bu yüzden dişi istemiyor olabilir. Yardım ettiysem ne mutlu bana :)

Erkek dişiyi çok güzel besledi kluçka süresince hatta ikisi bir yuvada duruyodu bir problem yoktu böldüyse bugün oldu odaya bir girdim kuşu öldürecek resmen

erkek bir hata yapmış olabilir dişede ona sinirlenmiştir. birde erkek besledi diyorsun belki beslemek istemiyordur bugün dişide aç olduğundan kızmıştır ona . :)

Ufak tefek Didişme oluyordur illa arada ama yaralayacak kadar sıkıntı çıktı ilk kuluçkası kuşların ondan falan olabilir mi ki

Aynısı bugün bizim kuşlarda da oldu hatta konusunu açtım. Kıskançlıktan yapıyorlar sanırım. Erkek, dişinin yumurtaların üstüne oturmasını istiyormus baya kavga ettiler bazı yerleri kanadı hatta.

Yumurtalar boşsa o yumurtaları alın, böylece dişi boş yere yatmamış olur ve kavga etmezler

olabilir yada dişi yumurtalarını erkekten kıskanıyordur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:36 -->-> Daha önceki mesaj 14:35 --

fenerle yumurtaların içine bakın bossa alın.

Geri