petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçkada oda kaç derece olmalı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ab301 tarafından 12 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    15 dereceye kadar düşse kuluçkadaki yumurta için sıkıntı olur mu.

2. tansel canbaz
    Gizli

Bir sıkıntı olmaz. Muhabbet kuşlarında ani sıcaklık değişiklikleri daha etkilidir.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Bir sıkıntı olmaz o zaten kuluçkadayken ısısını ayarlar.. Sadece soğuk bir ortamdan sıcak bir ortama veya sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama alındığında hastalanabilir sıkıntılar olabilir

4. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ama en ideali 18 20 derece

5. Lütfi ÖZER
    Gizli

şimdi şöyle söyleyeyim bazı arkadaşlarımız soğuk bölgelerde kuş beslemekte ve evleri kalöörüferli şimdi kalörüferler 14.00 24.00 arası yanar genelde ondan sonra söner ve gece 01.00 dan sabah 9.00 a kadar gecenin soğuğu ve kalörüferin yanmaması ile sıcaklık çok düşer 30 35 dereceden 10 15 dereceye kadar düşüş yaşanabilir mesela ben k.maraş elbistandayım burda o şekilde bende bundan dolayı şöyle bir yol izliyorum kalörüferi hiç açmıyorum yalnız bunu yazın başında yapıyorum kuşlar yağını tüğünü ona göre ayarlıyor ve soğuk algınlığı hapşurma pıskırma olmuyor

Sayfayı Paylaş