Karadeniz Pet

Kuluçkada yumurtalı Çiftin yer değişmesi?

• Konbuyu başlatan Serdar Nişancı
  • Başlangıç tarihi
S

Serdar Nişancı

Guest
Merhabalar yuvalıgında yumurtası olan kuşu 20 km mesafe uzakta bir yere götürsem kuşun kuluçlamada yada yumurtaya bakmama gibi riski olurmu yada taşımak için başka bir alternatif yolu varmı ? Yorumununuz için şimdiden tşklr

Merhaba Serdar Bey,

Yumurtalı kuşta yer değişikliği yapmak büyük risk. Ama mecbursanız ve kesin yerini değiştirmeniz gerekiyor ise , kuşların kafesini çok sarsmadan , üzerine birşey örtüp ivedi bir şekilde yeni yerine götürebilirsiniz. Ama yumurtaya yatma şansı % 50 diyebilirim.

kardeşim aramıza hoş geldinn ben yumurtalı aldım kuşumu ama bi kaç kilometre getirdimm sarsmadan yavaş yavaş bişeyde olmadı yavrularımm çıktı dişi yumurtalardan kalkmadı. ama o kuşuna göre değişir. kuşun kaçıncı kuluçkası peki

Strese girerse bırakır yatmayı.

Merhaba Serdar Bey,

Yumurtalı kuşta yer değişikliği yapmak büyük risk. Ama mecbursanız ve kesin yerini değiştirmeniz gerekiyor ise , kuşların kafesini çok sarsmadan , üzerine birşey örtüp ivedi bir şekilde yeni yerine götürebilirsiniz. Ama yumurtaya yatma şansı % 50 diyebilirim.

Serkan beye aynen aktılıyorum...

kuşları petshopdan satın alacağım şuan 2 tane yumurta var yeni yumurtlamaya başlamış eve getirene kadar sıkıntı olurmu diye tereddütde kaldım anlayacağınız

Geri