Karadeniz Pet

kuluçkadaki yumurtalar...

İsmet Koparan

Yeni Üye
ilk yumurtayı mayıs 27 de yumurtlayan dişim gözlemlediğim kadarıyla da kuluçkaya düzenli olarak yatmasına rağmen yumurtalar hala kırılmadı?

ilk yumurtayı mayıs 27 de yumurtlayan dişim gözlemlediğim kadarıyla da kuluçkaya düzenli olarak yatmasına rağmen yumurtalar hala kırılmadı?

Daha var arkadasım.. benim 26 mayıs yumurtaları da kırılmadı daha.. Müdehale etme sen.. Çarşambaya kadar bekle o çıkar.. Pazartesi-Çarşamba arası gelir seninkiler.

eyw kardeşim saolasın çarşambaya kadar bekleyelim olmassa yine senin bilgilerine danışırım tşkür ederim...

3. Yumurtadan itibaren 19 gün say.. kuluckaya 3. yumurtadan itibaren baslıyorlar..

Yeni yavrunuz hayırlı olsun.Ayrıca erkeği tekrar dişinin yanına koymalısınız.Çünkü dişiyi erkek besleyecek.

Son düzenleme:
Hadi hayırlı olsun.. Ben bugün kümese inmedim.. Gerçi benim 26 mayısta cıkan ilk yumurtaya 29 mayıs gibi yatmaya basladı dişi.. 2-3 güne kadar ses seda çıkar herhalde :)

Teşekür ederim herkese peki dişi tek başına besleyebilirmi yavruları acaba bunu merak ediyorum da?

ya hepsi çıkmış olsa neyse de şu an yatması gereekn yumurtalar var besleyemez bence

kaç yumurta var daha

hyrlısı kardeş sağ salim çıkarlar inş sen ne düşünüyorsun tecrübeli biri olarak yukarıdaki endişem hakkında...

Geri