petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçkadan ayırma ile ilgili

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Emre ORHAN tarafından 29 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Emre ORHAN

Emre ORHAN New Member

Beğenileri:
    0
    Öncelikle merhabalar
    Dişi kuşu yorulduğu için kuluçkadan sonra erkekten ayırdım ve kafesini değiştirdim fakat yumurtalamaya devam etti bir kaç tane daha yapar bırakır dedim fakat şu anda 9 yumurta yaptı ben dinlensin diye ayırdım durmak bilmedi ayrıca yumurtaları sürekli alıyorum kafes tabanın da yatmaya çalışıyor üzerine ne yapabilirim?

2. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kuş yaşlı bir kuş değilse dinlendirmesenizde olur

3. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Bırakın ayrı dursun. Yumurtaları alın surekli. Genelde 3 batımdan sonra dlnlenmeye alınır kuslar. Bunun sebebi kusların zaten 3 batımdan sonra durmalsrı veya zayıf dusmeleridir

4. Emre ORHAN

Emre ORHAN New Member

Beğenileri:
    0
    4 batım oldu boşları da sayarsak bunları da sayarsak 5 olacak ayrıca yavru yolma ve yuvadan erken atma alışkanlığı var dişinin

#4 Emre ORHAN, 29 Kasım 2014
    Son düzenleme: 29 Kasım 2014
  5. Serdar Şerifoğlu

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yumurtlayan kuşun
    altından yumurta alınır mı

6. Emre ORHAN

Emre ORHAN New Member

Beğenileri:
    0
    Ayırdım kuluçka bitince başka kafese aldım çok yoruldu ve yavrulara düzgün bakmıyordu

7. Tuğrul BAYRAM

Beğenileri:
    16
    Kaç gün olmalı ayırma süresi bilgi verebilirmisin abi ?

8. tempusfugit

Beğenileri:
    0
    Yumurtlayan kuşun altından yumurta alınır yoksa bir gün sabah bakmışsın kuş yumurtaya çökerken ölmüş kalmış. Demiyorum ki çöpe atın yumurtaları başka takımların altına koyun.. Daha çok yavru alıcam diye uğraşırken kuşları öldürmeyin. Ayırma süresine gelince bu kuşuna göre değişir. Kuş sağlıklıdır zayıflamıştır atarsın salmaya toparlayıncaya kadar bakımını iyi yaparsın tabii bütün kuşları tek bir salmada toplama dişi damızlıkları bir yerde topla

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş