Karadeniz Pet

Kuluçkadan ayırma ile ilgili

Emre ORHAN

Yeni Üye
Öncelikle merhabalar
Dişi kuşu yorulduğu için kuluçkadan sonra erkekten ayırdım ve kafesini değiştirdim fakat yumurtalamaya devam etti bir kaç tane daha yapar bırakır dedim fakat şu anda 9 yumurta yaptı ben dinlensin diye ayırdım durmak bilmedi ayrıca yumurtaları sürekli alıyorum kafes tabanın da yatmaya çalışıyor üzerine ne yapabilirim?

Bırakın ayrı dursun. Yumurtaları alın surekli. Genelde 3 batımdan sonra dlnlenmeye alınır kuslar. Bunun sebebi kusların zaten 3 batımdan sonra durmalsrı veya zayıf dusmeleridir

Bırakın ayrı dursun. Yumurtaları alın surekli. Genelde 3 batımdan sonra dlnlenmeye alınır kuslar. Bunun sebebi kusların zaten 3 batımdan sonra durmalsrı veya zayıf dusmeleridir
4 batım oldu boşları da sayarsak bunları da sayarsak 5 olacak ayrıca yavru yolma ve yuvadan erken atma alışkanlığı var dişinin

Son düzenleme:
Yumurtlayan kuşun
altından yumurta alınır mı

Ayırdım kuluçka bitince başka kafese aldım çok yoruldu ve yavrulara düzgün bakmıyordu

Kaç gün olmalı ayırma süresi bilgi verebilirmisin abi ?

Yumurtlayan kuşun altından yumurta alınır yoksa bir gün sabah bakmışsın kuş yumurtaya çökerken ölmüş kalmış. Demiyorum ki çöpe atın yumurtaları başka takımların altına koyun.. Daha çok yavru alıcam diye uğraşırken kuşları öldürmeyin. Ayırma süresine gelince bu kuşuna göre değişir. Kuş sağlıklıdır zayıflamıştır atarsın salmaya toparlayıncaya kadar bakımını iyi yaparsın tabii bütün kuşları tek bir salmada toplama dişi damızlıkları bir yerde topla

Sent from my iPhone using Tapatalk