Karadeniz Pet

kuluckadayken banyo verilir mi?

Hakan Gungor

Meraklı Üye
Arkadaslar, erkek kusum cok azgin... disi yuvadan seyrek cikiyor yem yemek icin ama yem yedirmiyor, surekli kur yapiyor rahatsiz ediyor. Disi de karni doymadan yuvaya geri donuyor. Yumurtalarina yatiyor. bazen disiyi yuvadan cikayiyor, Erkekge banyo versem mi kizginligi gecsin, disi artik ciftlesmek istemiyor. Banyo mu versem?

Son düzenleme:
Dişi bile banyo yapabilir, sorun olmaz, yeter ki ortam sıcak olsun.

Tamam Levent Agabey, sagol

Hatta gecen tavuklarda gordum nemli toprak banyosu kuluckadaki tavuklarda iyidir diye... Yumurtalarin rahat cikmasini sagliyormus, Bilmiyorm kuslarda boyle bir sey var mi?

Dişi bile banyo yapabilir, sorun olmaz, yeter ki ortam sıcak olsun.

Dişinin kesinlikle yapmaması gerektiğini biliyorum. En hassas oldukları dönem ve ortam sıcak olsa da üreme organlarından kolayca üşütebilirler.

Dişinin kesinlikle yapmaması gerektiğini biliyorum. En hassas oldukları dönem ve ortam sıcak olsa da üreme organlarından kolayca üşütebilirler.

Sagolun Ilknur Hanim... Normalde disi cok severdi banyo yapmayi, ama kulucka donemi dedigim gibi erkek rahat vermiyor, arada yem kusuyor ama disinin rahatca yemlenmesine izin vermiyor. Ben de erkegin bu davranislari normal mi acaba dedim

Sagolun Ilknur Hanim... Normalde disi cok severdi banyo yapmayi, ama kulucka donemi dedigim gibi erkek rahat vermiyor, arada yem kusuyor ama disinin rahatca yemlenmesine izin vermiyor. Ben de erkegin bu davranislari normal mi acaba dedim

Biraz huysuz galiba. O da kuluçka stresine girmiştir. Dişiyi zaten kendi besliyorsa yemlenmesine izin vermemesinde çok bi sorun yok. Ama rahat bıraksa daha iyi tabi. Ama erkeği sirkeli suyla fısfıslayabilirsiniz.

Ben veriyorum İlknur hanım, sıkıntısını görmedim. Hatta kimileri suyun içine bir dalıyor sırıl sıklam çıkıyor. :)

Banyo iyidir kuluckadaki kuşa da verilir.
Yumurtaların nemlenmesine yavrunun kolay çıkmasına da faydası olur.
Ama erkeğin kizginligini alır mı bilemem.

Fatih Çevik

Ben veriyorum İlknur hanım, sıkıntısını görmedim. Hatta kimileri suyun içine bir dalıyor sırıl sıklam çıkıyor. :)

Sizinkiler hassas değilmiş demekki. Ama bu diğer kuşların zarar görmeyeceği anlamına gelmez. Bu insanlarda da böyledir. Kadınların belli dönemlerde kendilerine dikkat etmeleri gerekir. Kuşlarda da farklı değil.

Geri