Karadeniz Pet

Kuluçkanın kaçıncı gününde çiftleşmenin bitmesi lazım?

B

berkk

Guest
Merhaba arkadaşlar,

Kuluçkanın kaçıncı gününde çiftleşmenin bitmesi lazım? ve eğer çiftleşmemeleri gereken zamanda çiftleşiyorlarsa hala rahatsız ederek ayrılmalarını sağlayabilir miyiz?

çifleşme dönemi dişin kahve rengiye donen ceresi eski haline donene kadar diye biliyorum dostum...

dişi yuvadan çok az çıkıyor pek göremiyoruz :) 4 yumurta oldu sanırım bugün bakmadım ama muhtemelen 4. yü çıkarmıştır. eğer çiftleşmeleri devam ederse yeniden yumurta yapar diye biliyorum ve bu zorluk olmaz mı?

bir konuda okumuştum ilk kuluçkada tecrübesizliklerinden dolayı yavru alınamayabiliyormuş diye ve direk 2. kuluçkaya geçerse dinlendirmeyin devam etsin kuluçkaya diye. bu doğru mudur?

benimkiler 5 de durdu. dişi artık erkeği kovalıyor. sende de aynı durum olur.

Benimki su an 9 yumurta yapti devami gelirmi bilmem 9 yumurta bende inanamadim ilk basta hepsininden yavru cikma ihtimali cok dusuk :rolleyes:

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Benimki su an 9 yumurta yapti devami gelirmi bilmem 9 yumurta bende inanamadim ilk basta hepsininden yavru cikma ihtimali cok dusuk :rolleyes:

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

peki siz fenerle kontrol etme olayını falan denediniz mi? ben cesaret edemedim dişi zaten şu aralar çok huysuz bizi görünce direk yuvaya giriyor. bir de sizlerin de mi ilk kuluçkası arkadaşlar?

peki siz fenerle kontrol etme olayını falan denediniz mi? ben cesaret edemedim dişi zaten şu aralar çok huysuz bizi görünce direk yuvaya giriyor. bir de sizlerin de mi ilk kuluçkası arkadaşlar?

Yuvadan hiç çıkmıyor benimkiler sadece tuvalet ihtiyacı için 10 saniye çıkıyorlar. Günde 2 kere yuvaya bakıyorum ondada dişiyi elimle ben kaldırıyorum öyle yani.