petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuluçkanın kaçıncı gününde çiftleşmenin bitmesi lazım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve berkk tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. berkk

berkk Guest

Merhaba arkadaşlar,

Kuluçkanın kaçıncı gününde çiftleşmenin bitmesi lazım? ve eğer çiftleşmemeleri gereken zamanda çiftleşiyorlarsa hala rahatsız ederek ayrılmalarını sağlayabilir miyiz?

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

çifleşme dönemi dişin kahve rengiye donen ceresi eski haline donene kadar diye biliyorum dostum...

3. berkk

berkk Guest

dişi yuvadan çok az çıkıyor pek göremiyoruz :) 4 yumurta oldu sanırım bugün bakmadım ama muhtemelen 4. yü çıkarmıştır. eğer çiftleşmeleri devam ederse yeniden yumurta yapar diye biliyorum ve bu zorluk olmaz mı?

bir konuda okumuştum ilk kuluçkada tecrübesizliklerinden dolayı yavru alınamayabiliyormuş diye ve direk 2. kuluçkaya geçerse dinlendirmeyin devam etsin kuluçkaya diye. bu doğru mudur?

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    benimkiler 5 de durdu. dişi artık erkeği kovalıyor. sende de aynı durum olur.

5. berkk

berkk Guest

peki durmazsa bir sorun teşkil eder mi? ne gibi önlemler alınabilir? bi bilgin var mı?

saolun bu arada yardımlarınız için

6. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    Benimki su an 9 yumurta yapti devami gelirmi bilmem 9 yumurta bende inanamadim ilk basta hepsininden yavru cikma ihtimali cok dusuk :rolleyes:

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. berkk

berkk Guest

peki siz fenerle kontrol etme olayını falan denediniz mi? ben cesaret edemedim dişi zaten şu aralar çok huysuz bizi görünce direk yuvaya giriyor. bir de sizlerin de mi ilk kuluçkası arkadaşlar?

8. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Yuvadan hiç çıkmıyor benimkiler sadece tuvalet ihtiyacı için 10 saniye çıkıyorlar. Günde 2 kere yuvaya bakıyorum ondada dişiyi elimle ben kaldırıyorum öyle yani.

Sayfayı Paylaş