Karadeniz Pet

kum değişimi ve kabız

dlk

Yeni Üye
Erkek 1 yaşında muhabbet kuşuma, Uzunca bir süredir mavi-yeşil marka kum kullanıyordum dün vitasand mineralli kuma geçtim.bu sabah 2 kez kuma gittigini fark ettim daha fazla yedimi bilemiyorum.aksam 5’e kadar dışkı normaldi 5den beri yem yiyor neşeli,oynuyordu ama kaka yapmadı.salatalık verdim.silkeleniyor kuyruğunu sallıyor ama yapmıyor.kum dışında başka bir değişiklik,stres,üşütme vs olmadı ne yapmalıyım ve 3-4 saattir kaka yapmaması normal midir?

*şu an uyuduğu için fotoğraf atamıyorum kendi görünüş ve keyfinde bir değişiklik yok oyuncakları ile oynadı neşeli öterek uykuya geçti .umarım iyidir :(

*ayrıca kafesinde mürekkep balığı kemiği mevcut.yem olarak versele laga kullanıyorum.mineralblok kullanmadıgı icin cıkarmıstım.gaga tası aldım onuda takıcam.1 aydır tüy dökümünde ve 2 gündür azaldı tüy dökümü.10gündür vitamini bitmişti kullanmadım.yumurta mamasıyla ve fındık,meyve vs ile takviye yaptım.

İsterseniz yeşillik verin, marul yedirin. Mutlaka dışkısını yapacaktır yaptığı dışkısının fotoğrafını buraya eklersiniz.

teşekkür ederim sabah ilk iş karpuz vericem marul yok evde alıp onuda yediririm.

maydonoz tehlikeli olabilir diye duymuştum oyuzden hıc vermedım sımdıye kadar.peki kum değişimi bir sıkıntı oluşturur mu önceki kum ince yapılıydı bu biraz daha çakıl gibi iri taneli

maydonoz tehlikeli olabilir diye duymuştum oyuzden hıc vermedım sımdıye kadar.peki kum değişimi bir sıkıntı oluşturur mu önceki kum ince yapılıydı bu biraz daha çakıl gibi iri taneli
Hayır tehlikeli değil. Sap kısmını verin orası suludur zaten kuşlar severek yer.(üst kısmının boğazına takılacağını düşünüyorsanız) C vitamini açısından zengindir ayrıca.

Kumla alakalı bilgiye sahip değilim :)

Geri