petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Duranettin ERAYDIN tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Duranettin ERAYDIN

Dişi sürekli gagasıyla kumu eşeliyor ağzıyla savuruyor ya sürekli kum yiyor yada kumla beraber içindeki nijerleride yiyor.Kızışık acaba ondanmı kumu çok yiyor kalamar kemiği kemirmiyor.

2. Akif GÜZEN

Benim kuştada bu aralar aynı dert var. Kumu fazla eşelediği için çıkarmayı düşünüyorum. Bu arada benim daha küçük. Kızışma felan söz konusu değil..:D

Unutmadan kumu biraz geç farketti. Farkettiğinden beri ikide bir özellikle yem yedikten sonra başına geçiyor.

3. Duranettin ERAYDIN

Kum yemesinde bir zarar yokta işte nedenini merak ettim kızışmasıyla bir ilgisi yok demekki

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    benim eski dişi yapardı yemleride kumlarıda yere dökerdi yemliğin içinde az kalınca çıkartamıyorsa içine girer öyle atardı çikin ördek yavrusu bu dişimde garibim ne bulsa yiyor sanki hiç yem vermiyoruz tok evin aç kuşu :D

5. Akif GÜZEN

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
  7. hüseyin duman

hüseyin duman New Member

Beğenileri:
    0
    konuyu araştırmanızı tavsiye ederim fazla kum tüketimi kuşar için zararlıdır sindirimin yavaşlamasına sebep olur kumu belirli aralıklarda vermeniz ve eriyen kum çeşitlerini kullanmanızı tavsiye ederim örnek istiridye kabuğu yumurta kabuğu....

8. Duranettin ERAYDIN

9. hasiyne

hasiyne New Member

Beğenileri:
    0
    arkdaslar benim pasada kus kumunu yemiyor ilk taktigimda yemisti sonra tekrar takim hic yemedi degistirdim yine yemedi cesit cesit kum denedim oldugu gibi duruyor.

Sayfayı Paylaş