Karadeniz Pet

kum

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Dişi sürekli gagasıyla kumu eşeliyor ağzıyla savuruyor ya sürekli kum yiyor yada kumla beraber içindeki nijerleride yiyor.Kızışık acaba ondanmı kumu çok yiyor kalamar kemiği kemirmiyor.

Benim kuştada bu aralar aynı dert var. Kumu fazla eşelediği için çıkarmayı düşünüyorum. Bu arada benim daha küçük. Kızışma felan söz konusu değil..:D

Unutmadan kumu biraz geç farketti. Farkettiğinden beri ikide bir özellikle yem yedikten sonra başına geçiyor.

Kum yemesinde bir zarar yokta işte nedenini merak ettim kızışmasıyla bir ilgisi yok demekki

benim eski dişi yapardı yemleride kumlarıda yere dökerdi yemliğin içinde az kalınca çıkartamıyorsa içine girer öyle atardı çikin ördek yavrusu bu dişimde garibim ne bulsa yiyor sanki hiç yem vermiyoruz tok evin aç kuşu :D

Kum yemesinde bir zarar yokta işte nedenini merak ettim kızışmasıyla bir ilgisi yok demekki

konuyu araştırmanızı tavsiye ederim fazla kum tüketimi kuşar için zararlıdır sindirimin yavaşlamasına sebep olur kumu belirli aralıklarda vermeniz ve eriyen kum çeşitlerini kullanmanızı tavsiye ederim örnek istiridye kabuğu yumurta kabuğu....

arkdaslar benim pasada kus kumunu yemiyor ilk taktigimda yemisti sonra tekrar takim hic yemedi degistirdim yine yemedi cesit cesit kum denedim oldugu gibi duruyor.

Geri