Karadeniz Pet

Kümesimiz Yaplıyor

Mustafa BÜYÜK

Onursal Üye
Arkadaşlar küçük bir ilçeye taşınmamın ardından müsayit bir alan bulur bulmaz aklımda olan kümes projesini hayata geçiriyorum. Kümeste Cins TAVUKLAR besleyeceğim hem yumurta hem görüntü amacım. Kümes aşağıdaki gibi bugün büyük bölümü yapıldı yarın da gelecek ve yerleştireceğim. Ölçüleri 2.10*1,30

Hayırlı olsun hocam.
Temizliği nasıl yapacağını önceden planlamayı unutma?

açık görünen yerde 50*40 ölçülerinde kapı olacak. Ahşap çürümesin diye taban ahşabını muşamba ile kaplattım. açık tellli alanda da boydan bir kapı olacak. Tavsiyeniz var mı benim aklıma gelen bu kadardı.

Hocam kaç tavuk olacak, bana ufak gibi geldi

Tabanda tava olacak mı?

tava yok kapı zemine sıfır yanı fırça ile çekip boşaltıp tekrar talaş serebilirim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:53 -->-> Daha önceki mesaj 20:52 --

Hocam kaç tavuk olacak, bana ufak gibi geldi

4 bilemedin 5 tavuk en fazla. Baya araştırdım gece tavukların tünedikleri yer çok büyük olmamalıymış metrekareye 5 tavuk ideal diyorlar üşümesinler diye

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:54 -->-> Daha önceki mesaj 20:53 --

Ha birde henüz bura yok kapalı olan tarafta 40cm genişliğinde folluk olacak

Hocam astrolop yada brahma beslemenisi tavsiye ederim, :)

kafesin altına kaldırım parkesi veya çimento ile düz bir zemin yaparsanız temizleme kolay olur. KOLAY GELSİN.

Satılık brahma var orjinal, :) Keçiören evcil hayvanlar parkından almıştım civcivken hepsi erkek çıktı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:27 -->-> Daha önceki mesaj 21:22 --

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi dalga geçtiğin piliçlerim bak, adam oldular, her gün yumurtluyorlar :) Mustafa hocam yumurta için besleyeceksen ATAK-S besleyin hem çok dayanıklılar hemde yumurta oranları çok yüksek, Hemde orjinal türk hibritleri

Tavuk için o kadar detay gerekiyor mu yahu? Köyde dedemlerin zamanında 300-400ün üstünde olurdu. Gece olduğu zaman ahıra girerlerdi :). Tünek yapmazlardı ne bulurlarsa çömelirlerdi :))
Sabah ezanıyla serbest bırakırlardı akşam kendileri girerdi :)
Şimdi yaşlandılar 20-30 tane ancak var.

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi dalga geçtiğin piliçlerim bak, adam oldular, her gün yumurtluyorlar :) Mustafa hocam yumurta için besleyeceksen ATAK-S besleyin hem çok dayanıklılar hemde yumurta oranları çok yüksek, Hemde orjinal türk hibritleri

Maşallah çok güzel olmuşlar.
Ayarlarsın bana da 5 tavuk 1 horoz. Drahmamı brahmamı neyse artık..
Arabayla gelinip alınır mı? :)