petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kumeste orumcekler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Muharrem KARAKOÇ tarafından 26 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Muharrem KARAKOÇ

Arkadaşlar bana yardimci olun kuslari besledigim yerde Örümcekler var kuslara zarar verecekler diye korkuyorum ne yapabilirim

2. Tevfik AKTUNÇ

Kümesi temizleyin.

3. erdincozn54

Ben güvercin beslerken kuşları çıkarıp heryere kireç döküyodum mikrobu öldürüyo diye duymuştum kuşlarada bi zararı olmadı

4. BuraK Kotaran

BuraK Kotaran New Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbete zarar vere bilir kireç bence iyi bir şekilde temizleyin sirke ile sil bastan sirke mikrop öldürür bence iyi bir temizlik yap.

5. erdincozn54

Ben güvercinler için dedim muhabbetlere denemedim ama bi zararı olucağını sanmıyorum

6. Muharrem KARAKOÇ

Arkadaşlar zaten daha önceden kümesi komple tamizledim kuşlasrı boşaltıp kireçleddim duvarı boyadım kireçle ama tekrar çıkmaya başladı

7. Tevfik AKTUNÇ

Hocam eğer kümeste besliyorsunuz bu tür durumları yadırgamayın. Yerinizde olsam bir program hazırlarım kendime ve kümesin içini o günlerde temizlerim. Daha sonra kümesin etrafına ilaç tozu alırım onları dağıtırım, yani bir çok çözüm yolu vardır. Kümesiniz çok ağaçlı bir yerde ise çevresindeki ağaçları temizleyip harç yapıp beton atabilirsiniz. Daha sonrada o betonu kireçleyebilirsiniz. Aynı zamanda ilaçlarsınız, daha önce uygulamadım. Sadece fikrimi beyan ediyorum ;)

8. Mehmet YALÇINKAYA

Beğenileri:
    0
    yapacağın şey basit..iyi bir temizlik..

9. Tunç ÇAĞATAY

Kuşları 2 günlüğüne başka yere alacaksın çok etkili ilaçlardan alıp 2 gün üst üste ilaçlayıp son 1 günde havalandırıp kuşları içeri alacaksın

10. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende salma üretimi yapıyorum düzenli olarak temizligi yaptıgın zaman böyle problemler ile karsılasmazsın.

Sayfayı Paylaş