Karadeniz Pet

kumeste orumcekler

• Konbuyu başlatan Muharrem KARAKOÇ
  • Başlangıç tarihi
M

Muharrem KARAKOÇ

Guest
Arkadaşlar bana yardimci olun kuslari besledigim yerde Örümcekler var kuslara zarar verecekler diye korkuyorum ne yapabilirim

Ben güvercin beslerken kuşları çıkarıp heryere kireç döküyodum mikrobu öldürüyo diye duymuştum kuşlarada bi zararı olmadı

Ben güvercin beslerken kuşları çıkarıp heryere kireç döküyodum mikrobu öldürüyo diye duymuştum kuşlarada bi zararı olmadı

Muhabbete zarar vere bilir kireç bence iyi bir şekilde temizleyin sirke ile sil bastan sirke mikrop öldürür bence iyi bir temizlik yap.

Ben güvercinler için dedim muhabbetlere denemedim ama bi zararı olucağını sanmıyorum

Arkadaşlar zaten daha önceden kümesi komple tamizledim kuşlasrı boşaltıp kireçleddim duvarı boyadım kireçle ama tekrar çıkmaya başladı

Hocam eğer kümeste besliyorsunuz bu tür durumları yadırgamayın. Yerinizde olsam bir program hazırlarım kendime ve kümesin içini o günlerde temizlerim. Daha sonra kümesin etrafına ilaç tozu alırım onları dağıtırım, yani bir çok çözüm yolu vardır. Kümesiniz çok ağaçlı bir yerde ise çevresindeki ağaçları temizleyip harç yapıp beton atabilirsiniz. Daha sonrada o betonu kireçleyebilirsiniz. Aynı zamanda ilaçlarsınız, daha önce uygulamadım. Sadece fikrimi beyan ediyorum ;)

Kuşları 2 günlüğüne başka yere alacaksın çok etkili ilaçlardan alıp 2 gün üst üste ilaçlayıp son 1 günde havalandırıp kuşları içeri alacaksın

Bende salma üretimi yapıyorum düzenli olarak temizligi yaptıgın zaman böyle problemler ile karsılasmazsın.