Karadeniz Pet

Kumlu Kafes Tabanı Kağıdı Kullanan Varmı

alse

Paylaşımcı Üye
başlıkdada yazdığım gbi kumlu taban kağıdı kullanan varmı herhangi bir zararı varmı artıları eksileri nedir görüş bildirirseniz memnun olurum

vitakraft-kumlu-kafes-taban-kagidi-46x26-cm.jpg

Vitakraft Kumlu Kafes Tabanı Kağıdı 46*26cm 6 Adet

Kuşlar doğasında tırnaklarını ağaçlara sürterek törpülerler.Kafeslerimizde kullanılan malzemelerin çoğu plastik olduğu için tırnaklarını sürterek törpüleyeceği bir yer bulamazlar.Vitakraft kumlu kafes tabanı kağıdı bu elzem olan durum için üretilmiştir.Eğer kuşlar tırnaklarını törpüleyecek bir yer bulamazlarsa uzayan tırnakları nedeni ile yaşam kaliteleri dücek ve ayak kırılmalarına kadar bu durum sürecektir.Kafes tabanına serilerek kullanılan bu ürün kuşların doğasında ağaçlara sürterek uzayan tırnaklarının törpülenmesi vazifesini görür.Ayrıca tışkıların topaklanmasını sağlayarak olası sağlık problemlerininde önüne geçmektedir.
Ambalajın içerisinden 6 adet 46*26cm uzunluğunda kafes tabaı kağıdı çıkmaktadır.
Net:6 adet
Ürünün firması tarafından atılmış bir son kullanma tarihi bulunmamaktadır.

link
https://www.hobipet.com.tr/urun/vitakraft-kumlu-kafes-tabani-kagidi-4626cm-6-adet

Benim fikrim iyi düşünülmüş para tuzağı gibi

İlk defa gördüm bende fakat kuşlar tabana ne kadar inerde vakit geçirir bilemiyorum. Kendi çiftimden görerek hiç aşağıda görmedim desem yeridir. Kağıt kum hiç tabana inip uğraşmazlar.

ben kullanmadim ama kumlu tunekler var mesela yine tirnaklarini torpulesinler diye ama pek onerilmiyo. kuslarin ayagini yara yapiyomus kumlar. bu dezavantaj tabi ama sonucta kusunuz da hep kafes tabaninda dolasmiycak. dolayisiyla yara olmaz gibi dusunebiliriz. fakat kus kafes tabanina cok inmezse; benim disi kus pek nadir iner mesela. oyle bi kusunuz varsa faydasi da pek olmaz diye dusunuyorum. ki izgara varsa kafesinizde zaten kumlu kagidin normal kumdan ya da kagittan pek de farkli olmayacak diye dusunuyorum. demem o ki bence olsa da olur olmasa da.

Bu tip kagitlardan bir ara kullandim kafes tabaninda. Dort kus bir hafta icinde yedi bitirdi. Burada ki ureticiler de tavsiye etmedi, ciplak ayakla cam parcalarinin uzerinde yurumek ile es deger dediler, sonra kullanmayi biraktim.

Bu tip kagitlardan bir ara kullandim kafes tabaninda. Dort kus bir hafta icinde yedi bitirdi. Burada ki ureticiler de tavsiye etmedi, ciplak ayakla cam parcalarinin uzerinde yurumek ile es deger dediler, sonra kullanmayi biraktim.
yiyorlarsa sıkıntı olabilir ayaklarıda yara oluyorsa oda ayrı bir konu

şahsi fikrimdir, bu tarz ürünlerin sadece para tuzağı olduğunu düşünüyorum. kuşlarımız tavuk gibi zeminde yürümüyorlar. tahta tünekler zaten gerekli törpülemeyi yapıyor. dahası bu tarz tünek ya da zemin ürünleri kullanarak kuşlara işkence yapıldığını düşünüyorum. sürekli olarak zımparada yürümeye zorlanıyor hayvanlar. tırnakları törpülemek isterken bütün ayak hasar görüyor.

Bentonitli kedi kumu kullansak sıkıntı olur mu?
Lavanta limon kokulusu falan var iri taneli.denemeyi düşünüyorum.

Bentonitli kedi kumu kullansak sıkıntı olur mu?
Lavanta limon kokulusu falan var iri taneli.denemeyi düşünüyorum.
ben kullanıyorum ince olandan kalın olan daha iyidir ama bence fakat biri çok yemeye başladı kumu bende ızgara koydum altına aşırı tüketim zararlıdır diye düşündüm
normal şartlarda az tüketmesinde bir sorun yokmuş hatta yararlı bile oluyormuş diye okumuştum burada bir konuda

Sanibird'i öneren var mı? Kokusu nasıl acaba.
Kısır granülü kokuyo hatun istemiyor evde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

ben kullanıyorum ince olandan kalın olan daha iyidir ama bence fakat biri çok yemeye başladı kumu bende ızgara koydum altına aşırı tüketim zararlıdır diye düşündüm
normal şartlarda az tüketmesinde bir sorun yokmuş hatta yararlı bile oluyormuş diye okumuştum burada bir konuda

Bende düşünüyorum.Güzel kokuyor.Izgaram var zaten.biraz alıp deniyeceğim.koku problemi olmazsa kullanıcam.

Mısır granülü aldım ama kendi kokusu bile kötü.
Sanibird te güzelmiş galiba.

Sanibird'i öneren var mı? Kokusu nasıl acaba.
Kısır granülü kokuyo hatun istemiyor evde.

biberiye aromalı sanibird kullanıyorum. kesinlikle sorun yok. ferah bir kokusu var. çok başarılı şekilde kurutuyor kakayı. temizlemesi de çok kolay. 3 günde bir kakaları topluyorum. ayda 1 defa da taban malzemesini tamamen yeniliyorum ama 2 ay da yapılabilir bu süre.

Son düzenleme:
biberiye aromalı sanibird kullanıyorum. kesinlikle sorun yok. ferah bir kokusu var. çok başarılı şekilde kurutuyor kakayı. temizlemesi de çok kolay. 3 günde bir kakaları topluyorum. ayda 1 defa da taban malzemesini tamamen yeniliyorum ama 2 ay da yapılabilir bu süre.

Teşekkür ederim.bizim ofiste kedi var son olarak ben bentonitli kedi kumu aldırdım.
Mükemmel başarı elde ettik.kuşlarda neden olmasın diye düşünmüyor değilim.sanibird'te iyiymiş heralde biberiye kokusu nefes açıyormuş.Peki o koku evde sıkıntı yaratır mı? Bende evin içinde kuşlar.Mısır granülü problem yarattı bu yüzden.

o koku eve yayılmıyor. kafesin dibine gittiğinizde az miktar hissediyorsunuz

Dostum bu yöntem gereksiz şekilde pahalıya gelir. Mısır granülü al için rahat olsun :)

https://www.mybestpetshop.com/mybest-mısır-granülü-taban-altlığı-5kg-p-13419.html

Edit: Eşiniz sevmiyormuş sanırım sonradan okudum :)

Evet malesef hala elimde bir miktar mısır granülü var.Ben koku yaymayacak birşey düşünüyorum.Sanibird yada kokulu bentonik kedi kumu deneyeceğim.Bakalım bugün bentonitli kedi kumu koyacağım bir kafesin altına.

aşağıdaki boyutta bulabilirseniz çok ekonomik olur. ben denemek için 3 kafesin altına 4 kg lik olanını aldım. 1 ay önce serdim. arada pislikleri eliyorum ve 1 hafta önce de 3 tabanı da yeniledim. paketin yarısı hala duruyor.

https://www.mybestpetshop.com/sanibird-kafes-taban-kumu-16-kg-p-13700.html

20 litrelik paketten aldım.Kokusu güzelmiş sevdim.Ben azar azar atıp sürekli yenileyeceğim.Bakalım kuşlar biraz garipsedi ilk başta.

Benimkiler de ilk başta garipseyip tabandan atmışlardı. Ancak şu anda keyifleri son derece yerinde. İnanın biberiye kokusu onları uyarıyor, daha hareketli oldular. Temizlik de son derece kolay. Kuşlarınızdan güzel tepkiler almanız dileğiyle :)

20 litrelik paketten aldım.Kokusu güzelmiş sevdim.Ben azar azar atıp sürekli yenileyeceğim.Bakalım kuşlar biraz garipsedi ilk başta.

Benimkiler de ilk başta garipseyip tabandan atmışlardı. Ancak şu anda keyifleri son derece yerinde. İnanın biberiye kokusu onları uyarıyor, daha hareketli oldular. Temizlik de son derece kolay. Kuşlarınızdan güzel tepkiler almanız dileğiyle :)

Peki yeseler sorun olur mu?