petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kumlu Kafes Tabanı Kağıdı Kullanan Varmı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve alse tarafından 23 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    başlıkdada yazdığım gbi kumlu taban kağıdı kullanan varmı herhangi bir zararı varmı artıları eksileri nedir görüş bildirirseniz memnun olurum

Vitakraft Kumlu Kafes Tabanı Kağıdı 46*26cm 6 Adet

Kuşlar doğasında tırnaklarını ağaçlara sürterek törpülerler.Kafeslerimizde kullanılan malzemelerin çoğu plastik olduğu için tırnaklarını sürterek törpüleyeceği bir yer bulamazlar.Vitakraft kumlu kafes tabanı kağıdı bu elzem olan durum için üretilmiştir.Eğer kuşlar tırnaklarını törpüleyecek bir yer bulamazlarsa uzayan tırnakları nedeni ile yaşam kaliteleri dücek ve ayak kırılmalarına kadar bu durum sürecektir.Kafes tabanına serilerek kullanılan bu ürün kuşların doğasında ağaçlara sürterek uzayan tırnaklarının törpülenmesi vazifesini görür.Ayrıca tışkıların topaklanmasını sağlayarak olası sağlık problemlerininde önüne geçmektedir.
    Ambalajın içerisinden 6 adet 46*26cm uzunluğunda kafes tabaı kağıdı çıkmaktadır.
    Net:6 adet
    Ürünün firması tarafından atılmış bir son kullanma tarihi bulunmamaktadır.

link
    https://www.hobipet.com.tr/urun/vitakraft-kumlu-kafes-tabani-kagidi-4626cm-6-adet

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
  3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Benim fikrim iyi düşünülmüş para tuzağı gibi

4. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    İlk defa gördüm bende fakat kuşlar tabana ne kadar inerde vakit geçirir bilemiyorum. Kendi çiftimden görerek hiç aşağıda görmedim desem yeridir. Kağıt kum hiç tabana inip uğraşmazlar.

5. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    ben kullanmadim ama kumlu tunekler var mesela yine tirnaklarini torpulesinler diye ama pek onerilmiyo. kuslarin ayagini yara yapiyomus kumlar. bu dezavantaj tabi ama sonucta kusunuz da hep kafes tabaninda dolasmiycak. dolayisiyla yara olmaz gibi dusunebiliriz. fakat kus kafes tabanina cok inmezse; benim disi kus pek nadir iner mesela. oyle bi kusunuz varsa faydasi da pek olmaz diye dusunuyorum. ki izgara varsa kafesinizde zaten kumlu kagidin normal kumdan ya da kagittan pek de farkli olmayacak diye dusunuyorum. demem o ki bence olsa da olur olmasa da.

6. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Bu tip kagitlardan bir ara kullandim kafes tabaninda. Dort kus bir hafta icinde yedi bitirdi. Burada ki ureticiler de tavsiye etmedi, ciplak ayakla cam parcalarinin uzerinde yurumek ile es deger dediler, sonra kullanmayi biraktim.

7. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    yiyorlarsa sıkıntı olabilir ayaklarıda yara oluyorsa oda ayrı bir konu

8. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    şahsi fikrimdir, bu tarz ürünlerin sadece para tuzağı olduğunu düşünüyorum. kuşlarımız tavuk gibi zeminde yürümüyorlar. tahta tünekler zaten gerekli törpülemeyi yapıyor. dahası bu tarz tünek ya da zemin ürünleri kullanarak kuşlara işkence yapıldığını düşünüyorum. sürekli olarak zımparada yürümeye zorlanıyor hayvanlar. tırnakları törpülemek isterken bütün ayak hasar görüyor.

9. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Bentonitli kedi kumu kullansak sıkıntı olur mu?
    Lavanta limon kokulusu falan var iri taneli.denemeyi düşünüyorum.

10. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    ben kullanıyorum ince olandan kalın olan daha iyidir ama bence fakat biri çok yemeye başladı kumu bende ızgara koydum altına aşırı tüketim zararlıdır diye düşündüm
    normal şartlarda az tüketmesinde bir sorun yokmuş hatta yararlı bile oluyormuş diye okumuştum burada bir konuda

11. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Sanibird'i öneren var mı? Kokusu nasıl acaba.
    Kısır granülü kokuyo hatun istemiyor evde.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:51 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

Bende düşünüyorum.Güzel kokuyor.Izgaram var zaten.biraz alıp deniyeceğim.koku problemi olmazsa kullanıcam.

Mısır granülü aldım ama kendi kokusu bile kötü.
    Sanibird te güzelmiş galiba.

12. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    biberiye aromalı sanibird kullanıyorum. kesinlikle sorun yok. ferah bir kokusu var. çok başarılı şekilde kurutuyor kakayı. temizlemesi de çok kolay. 3 günde bir kakaları topluyorum. ayda 1 defa da taban malzemesini tamamen yeniliyorum ama 2 ay da yapılabilir bu süre.

#12 deniz kom, 23 Aralık 2015
    Son düzenleme: 23 Aralık 2015
  13. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Teşekkür ederim.bizim ofiste kedi var son olarak ben bentonitli kedi kumu aldırdım.
    Mükemmel başarı elde ettik.kuşlarda neden olmasın diye düşünmüyor değilim.sanibird'te iyiymiş heralde biberiye kokusu nefes açıyormuş.Peki o koku evde sıkıntı yaratır mı? Bende evin içinde kuşlar.Mısır granülü problem yarattı bu yüzden.

14. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    o koku eve yayılmıyor. kafesin dibine gittiğinizde az miktar hissediyorsunuz

15. Oktay BOZACI

Beğenileri:
    0
    #15 Oktay BOZACI, 24 Aralık 2015
    Son düzenleme: 24 Aralık 2015
  16. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Evet malesef hala elimde bir miktar mısır granülü var.Ben koku yaymayacak birşey düşünüyorum.Sanibird yada kokulu bentonik kedi kumu deneyeceğim.Bakalım bugün bentonitli kedi kumu koyacağım bir kafesin altına.

17. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
  18. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12

20 litrelik paketten aldım.Kokusu güzelmiş sevdim.Ben azar azar atıp sürekli yenileyeceğim.Bakalım kuşlar biraz garipsedi ilk başta.

19. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    Benimkiler de ilk başta garipseyip tabandan atmışlardı. Ancak şu anda keyifleri son derece yerinde. İnanın biberiye kokusu onları uyarıyor, daha hareketli oldular. Temizlik de son derece kolay. Kuşlarınızdan güzel tepkiler almanız dileğiyle :)

20. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Peki yeseler sorun olur mu?

Sayfayı Paylaş