petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kumlu tünek zararlı mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Duranettin ERAYDIN tarafından 2 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Duranettin ERAYDIN

Kumlu (zımparalı) tünekler zararlımı?

2. Armağan Yörük

Bence zararli degil tirnaklarini torpulemesi icin dursun

3. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Kumlu zararli diye biliyorum tahta kullansaniz daha iyi :)

4. Yunus Emre OĞUZ

inanmıyor bize yardım etmeye çalışıyoz

5. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kimine göre zararlı kimine göre zararsız ama ben o tüneklerin sultan papaganları için kullanıldıgını duymustum.

6. Duranettin ERAYDIN

sade ahşap tüneklerle değiştiririm ozaman tşk.

7. Ezel ALBAYRAK

Ezel ALBAYRAK Active Member

Beğenileri:
    0
    ....................................

8. Eren ERDEM

Kullandığım zamanlarda bir zararını görmedim. Ancak tırnaklara da bir yararı olduğunu söyleyemem. Kumları çok çabuk dökülüyor. Tahta tünek her zaman en idealidir bu yüzden. Çok nadiren kuşumun tırnakları kesilmeye ihtiyaç duyar. Bu kuşlar doğada yaşarken kimse kesmiyor tırnaklarını. Kendileri koparıyorlar yer yer...

Sen bilirsin tabi...

9. Duranettin ERAYDIN

Kumlarını sıyırıp normal olarak kullanırım.4 tane tünek zaten.sağolun.

10. Yunus Emre OĞUZ

dışarıdan bir ağaç dalını bıdaklarını yontarak uygun boyutlarda kendiniz de yapabilirsiniz hem size uğraş olur hem kendi emeğinizle yaptığınızdan hâz alırsınız

11. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kafesin büyükse bir kenarda 1 tane dursun bence. Benim kuşlar gagalarını sürtmek için kullanıyor.

12. Yunus Emre OĞUZ

zararlı şeyi barındırmakta ki amacı anlayamıyorum gagaları için saten gagataşıu ve kamalar kemiği olmalı kafesler de ve ağaç tünekler hem ayak sağlığına hemde bir zaman sonra gagalarınıda tüneğe sürttüğünü görürsünüz yani hem zararsız hem +2 yararlı burda o kuş iyi olduğu zaman bana para vermiyorlar ama oturup yazıyoruz az diklkate alın benim bu yazdıklarımdan bir çıkarım flan yok yardım amaçlı diyorum kimse takmıyor sonra forum ölü, kimse yardım etmiyor, yorumlar geliyor

Sayfayı Paylaş