Karadeniz Pet

Kumlu tünek zararlı mı?

• Konbuyu başlatan Duranettin ERAYDIN
  • Başlangıç tarihi
D

Duranettin ERAYDIN

Guest
Kumlu (zımparalı) tünekler zararlımı?

Bence zararli degil tirnaklarini torpulemesi icin dursun

Kumlu zararli diye biliyorum tahta kullansaniz daha iyi :)

inanmıyor bize yardım etmeye çalışıyoz

Kimine göre zararlı kimine göre zararsız ama ben o tüneklerin sultan papaganları için kullanıldıgını duymustum.

sade ahşap tüneklerle değiştiririm ozaman tşk.

Kullandığım zamanlarda bir zararını görmedim. Ancak tırnaklara da bir yararı olduğunu söyleyemem. Kumları çok çabuk dökülüyor. Tahta tünek her zaman en idealidir bu yüzden. Çok nadiren kuşumun tırnakları kesilmeye ihtiyaç duyar. Bu kuşlar doğada yaşarken kimse kesmiyor tırnaklarını. Kendileri koparıyorlar yer yer...

Sen bilirsin tabi...

Kumlarını sıyırıp normal olarak kullanırım.4 tane tünek zaten.sağolun.

Kumlarını sıyırıp normal olarak kullanırım.4 tane tünek zaten.sağolun.

dışarıdan bir ağaç dalını bıdaklarını yontarak uygun boyutlarda kendiniz de yapabilirsiniz hem size uğraş olur hem kendi emeğinizle yaptığınızdan hâz alırsınız

Kafesin büyükse bir kenarda 1 tane dursun bence. Benim kuşlar gagalarını sürtmek için kullanıyor.

Kafesin büyükse bir kenarda 1 tane dursun bence. Benim kuşlar gagalarını sürtmek için kullanıyor.

zararlı şeyi barındırmakta ki amacı anlayamıyorum gagaları için saten gagataşıu ve kamalar kemiği olmalı kafesler de ve ağaç tünekler hem ayak sağlığına hemde bir zaman sonra gagalarınıda tüneğe sürttüğünü görürsünüz yani hem zararsız hem +2 yararlı burda o kuş iyi olduğu zaman bana para vermiyorlar ama oturup yazıyoruz az diklkate alın benim bu yazdıklarımdan bir çıkarım flan yok yardım amaçlı diyorum kimse takmıyor sonra forum ölü, kimse yardım etmiyor, yorumlar geliyor

Geri