petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kumrular hakkındaki sorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ali Karaaslan tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Ali Karaaslan

Arkadaşlar benim yaklaşık 1.5 ay önce bir kumru pencereme yuva yapıp 2 tane yumurtladı bir yumurtası boş çıktı diğer yavrusu 2 hafta önce çıktı yavru kuşu annesi olmadığı zamanlar eve felan aldım geceleri besledim uçmayı öğretmeye çalıştım felan :) geçen pazardan bu yana tüyleri epey çıkmıştı kuşun uçmaya başladı sonra perşembe günü 3 günlüğüne biryere gittim yaklaşık 2 saat önce geldim ve yuvaya baktığımda ne yavru vardı nede annesi ikisine dair herhangi bir iz yoktu benim asıl sorum kumru yavruları 2 haftalık kenmi yuvayı terkediyor ve birdaha anne kuş hazırda olan yuvaya yumurtlarmı burası sıcak bir şehir olduğundan kumru ve güvercinler hiç göç etmezler acaba hep bu yuvada kalırmı ?

2. Yücel YETİMOĞLU

Mübarek insan sen niye rahatsız ediyosun hayvanları çok büyük ihtimal daha gelmezler , kuşlar doğada üreme sezonlarnda evcilletre göre %60-70 daha çabuk uçuruluyor

3. Ali Karaaslan

Amacım onları kaçırmak değildi zaten insanlara alışıklardı belliki çünkü anne kumruya yemek veriyordum elimle seviyordum felan 1.5 aydır kaçmadılarda 3 gündemi kaçacaklar yani ben sadece yavrunun neden 2 haftalıkken gittiğini merak ettim kumrular için normalmidir diye sordum

Sayfayı Paylaş