Karadeniz Pet

Kursağı Şiş

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar;
Dişi kuşum birkaç gündür nefes alıp verirken inlemeye benzer sesler çıkarıyor.Aviastım ilacı kullanmaya başladık.Biraz toparlandı.İlaçtan gaga çevresi tüyleri biraz kötü oldu.Şimdi kursağı şiş ve sanki içi yemle beraber su dolu gibi.Kursak iltihabı olabilir mi acaba?Buradaki veterinerler pek bişey anlamıyor kuşlardan.Bir hoşgeldiniz diye karşılayıp,hastanın kuş olduğunu görünce surat sallıyorlar.Sanki kuşların canı can değil:(
2d9a20a1dfe91739adec19c4d1298ed2.jpg
797dabf091eca0e649828cc89c1ee762.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkür ederim arkadaşlar.Umarım tez zamanda toparlar.Kabarıp duruyor.İlk günlere göre daha iyi şükür.Erkek kuş ile ayırdım kafeslerini.Yem yiyor Allah'tan

geçmiş olsun MURAT ağabeyin dediği gibi elma sirkesi kullanın

TeşekkürlerSuyuna çay kaşığının ucu ile koydum umarım iyi gelir

Geçmiş olsun elma sirkesini normal zamanlardada kullanabilirsiniz haftada 1 gün de olsa en azından iç paraziti temizler ve oluşumunu engeller

24 saat sonra taze su doldurun sulugu ıyıce yıkadıkdan sonra

24 saat sonra alıp suluğu iyice yıkamanın sebebi nedir Murat Bey acaba?
Çok durunca kuşlara bir zararı mı dokunuyor?
Ben son doldurduğum suluğa bir kaç damla limon damlatmıştım ve iki-üç gün durdu kafeslerde.
Zararı olur mu, limonun ya da sirkenin çok durunca?

Sağolun arkadaşlar ama maalesef 2 gün önce kuşumu kaybettimEllerimde kusmaya başladı,nefessiz kaldı,kurtaramadım:(Herkese teşekkürler

Başınız sağolsun üzüldüm belliki kkursağında ciddi bi rahatsızlık vardı.

Teşekkür ederim arkadaşlarŞiddetli üşütmeden ki Nasıl başarıyordu bilmiyorum suluğundaki bütün suyu karnına yediriyordu.Erkek kuşta yoktu böyle bişey.Kaç sefer denk geldi kuruttum.O iyileşti derken sanırım kursak iltihabı oluştu.Sonuç maalesef böyle oldu

Geri