Karadeniz Pet

Kursak mantarı

ibo_selina

Meraklı Üye
Merhabalar herkeze hediye bir kuş geldi üretim hanede salmaya attım 2 hafta sonra
Hasta olduğunu anladım ve geri verdim
Ardından bir kuşumda daha aynı problemi gördüm ve yetişemedim öldü
Dün tekrar başka bir kuşumda daha çıktı
Veterinere gittim anlamadı iğne yapmam gerek ama ölür dedi
Hadi birine yapsak diğerlerine ne yapıcaz dedi bulaşmışsa falan filan bir kanıya varamadı yani
Anlayan bilen varsa lütfen yardım etsin
Bulaşıcı bir hastalık zannedersem
30 dan fazla kuş var ne yapıcam anlamadım araştırdığım kadarıyla kursak mantarı çıkıyor ama emin olamadım
c6e7dd58f42d7d8b37fae899b3307e3e.jpg
b9c068048f48f166b7049a82109b0ee0.jpg
467eb07664853bde80834a031d28a2ea.jpg

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar herkeze hediye bir kuş geldi üretim hanede salmaya attım 2 hafta sonra
Hasta olduğunu anladım ve geri verdim
Ardından bir kuşumda daha aynı problemi gördüm ve yetişemedim öldü
Dün tekrar başka bir kuşumda daha çıktı
Veterinere gittim anlamadı iğne yapmam gerek ama ölür dedi
Hadi birine yapsak diğerlerine ne yapıcaz dedi bulaşmışsa falan filan bir kanıya varamadı yani
Anlayan bilen varsa lütfen yardım etsin
Bulaşıcı bir hastalık zannedersem
30 dan fazla kuş var ne yapıcam anlamadım araştırdığım kadarıyla kursak mantarı çıkıyor ama emin olamadım
c6e7dd58f42d7d8b37fae899b3307e3e.jpg
b9c068048f48f166b7049a82109b0ee0.jpg
467eb07664853bde80834a031d28a2ea.jpg

Problem kursağına birley takılmış gibi yukarı aşağı klasik kusma hareketini yapıyor ama su ve köpüklü bir sıvı geliyor ardından da yem falan ne varsa çıkarıyor

Problem kursağına birley takılmış gibi yukarı aşağı klasik kusma hareketini yapıyor ama su ve köpüklü bir sıvı geliyor ardından da yem falan ne varsa çıkarıyor

Bence bu size bir ders olmuştur özellikle salma üretimi yapanlar için ayhan beyi dediği gibi 1 aylık karantinadan önce salmaya atmak yanlış bence bir daha yapmayin

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen öyle ders oldu banada birdaha tabiki atmayacağım fakat truflican diye bir şurup tavsiye ettiler kullandım ve düzeldi
Belki başka arkadaşlarında başına gelebilir şurup kesinlikle işe yarıyor

Kursakta şişme varmıydı balon gibi?

Bu suruplari eczaneden direk alabiliyomuyuz veya saglik ocagi yazarmi

Beyler şurup iyi geldi fakat hastalık başka çiftlerede sıçradı
Tam çözüm hala bulamadım
İlaç verdiğim kuş düzeliyor gibi olup ilacı kestimmi tekrarlıyor
Tam çözüm bilen yokmu
Veteriner bile anlamıyor çıldırıcam[emoji24]

Bir kuşa daha sıçradı lütfen yardım edin beyler yokmu anlayan
Yeni konumu açsam acaba
4a52f1fc4c6e42c13f712063f7919d07.jpg
e41bfea63bbb13b446ada3b1dea7cbdb.jpg

Bir kuşa daha sıçradı lütfen yardım edin beyler yokmu anlayan
Yeni konumu açsam acaba
4a52f1fc4c6e42c13f712063f7919d07.jpg
e41bfea63bbb13b446ada3b1dea7cbdb.jpg

Kuzlati karantinaya alin ve triflucan yaninda mikostatin yada Flagyle da kullanın aynı anda iki ilaç kullanın yada bir kur onu bir kur diğerini kullanın

Anlayan veteriner mutlaka bulursunuz durumu kötü görünüyor inşallah iyileşir.
Yok vallahi bulamadım kuşlar tek tek gidiyor tek ümidim burası kaldı okadar kişiye yardım ettim banada yardım eden çıkar inşallah

Yok vallahi bulamadım kuşlar tek tek gidiyor tek ümidim burası kaldı okadar kişiye yardım ettim banada yardım eden çıkar inşallah

İnşallah cevap gelir ama kuşların hali çok fena. Cidden üzüldüm. Deneme yanılma yolu ile tedavi edilemeyecek kadar ilerlemiş hastalık. Veterinerler kanatlı hayvanlar konusunda daha bilgili olmalılar.
Acil şifalar.

Kuzlati karantinaya alin ve triflucan yaninda mikostatin yada Flagyle da kullanın aynı anda iki ilaç kullanın yada bir kur onu bir kur diğerini kullanın

Triflucan kullanıyorum diğerlerinide alıyım sıkıntı yok ama hastalık nedir onu anlayamadım hayvanın neresinde kursakmı taşlıkmı onu çözmeye çalışıyorum

Triflucan kullanıyorum diğerlerinide alıyım sıkıntı yok ama hastalık nedir onu anlayamadım hayvanın neresinde kursakmı taşlıkmı onu çözmeye çalışıyorum

Hayvanın bu görüntüsü kursak mantarı sonucu değil ama sanırım goz çevresindeki mantara mudahele ettiniz böylemi oldu

Flagyle (vajina ) enfeksiyonu için yazıyor
Doğru ilaç dediğinden eminmisin üstad [emoji5]

Hayvanın bu görüntüsü kursak mantarı sonucu değil ama sanırım goz çevresindeki mantara mudahele ettiniz böylemi oldu

Kuşlarım hep benim yavrularım fakat hediye gelen bir kuş vardı salmaya attım sonra baktım hastalıkvar ayırdım ama iş işten geçti tek tek hepsine bulaştı hiç mantar olan kuşum yoktu

Kuşlarım hep benim yavrularım fakat hediye gelen bir kuş vardı salmaya attım sonra baktım hastalıkvar ayırdım ama iş işten geçti tek tek hepsine bulaştı hiç mantar olan kuşum yoktu

Benim sorumu yanlış anladiniz bu kusun hali göz mantarı sonucu mu yoksa kursak mantarı sonucu mu bu hake geldi

Geri