Karadeniz Pet

kursak şişmesi kusma ishal

• Konbuyu başlatan Burcu Yıldırım
  • Başlangıç tarihi
B

Burcu Yıldırım

Guest
kuşum 2 gün önce yoğun biçimde kustu.kusmuğu kokulu değil ancak balgam kıvamındaydı.sindirilmemiş yemler vardı içinde de.bugün hiç kusması yok çok fazla yem yiyor kumunu yiyor aşırı su tüketimi yok ancak kursağı hala şiş ve dışkısı çok koyu yeşil kıvamda.uyukluyor arada uçuyor ama hala kabarık vaziyette ve kursağı çok şiş.bulunduğum yerde veterinerleri aradım ancak muhabbet kuşuna müdehale etmediklerini söylediler.lütfen tecrübe ettiyseniz bu durumu bir öneride bulunun

büyük bir ihtimal salmonella olmuş olabilir ağzına 1 damla elma sirkesi damlatın daha sonrada veteriner veya tarım ilacı satan yerlerden baytril alıp onu kullanın yoksa kuşu kaybedebilirsiniz.

Burcu Hanım Kursak HavayLamı dolu?

Kuşun dışarıdan görünüşüne bakarak kursağının şiş olduğu izlenimine kapıldım ancak elime aldığımda şişlik yoktu iltihap yoktu.ancak büyük ihtimal megabakteri ile uğraşmam gerekiyor çünkü kuş aşırı derecede zayıflamış durumda.Flucan verdik internetten araştırdığımız kadarıyla.başka bir suluğa da diazyme 256 koyduk.iştahı yerinde çok fazla yem tüketiyor ve dünden beri kusma yok.dışkıda sindirilmemiş gıda yok.çok aşırı zayıf olmasına rağmen uçuyor ötüyor belki de ilaçlar biraz etki etti bilmiyorum.

Keşke veterinerler bunların da bir canlı olduğunu düşünerek kuşlar üzerinde de ihtisas yapsa da bizler de böyle kulaktan dolma şeylerden medet ummasak.ama şuan tek yapabileceğim buydu.
Başka öneriniz varsa lütfen bildirin.Bu arada çok koyu yeşil dışkı söz konusu ama çok şükür dışkıda sindirilmemiş gıda yok.o kadar çok yem yemeye başladı ki bugün sanırım 2 günün açlığından sonra gelişti.yediklerini sindiremese bütün olarak çıkardı herhalde değil mi?

Bana kusun videosunu net bir sekilde ve yeni dışkıların videosunu cekermisiniz

şuan yanında değilim kuşun.ancak yarın mutlaka göndericem çünkü kuş annemin evinde ben hergün gidip bakıyorum durumuna.yarın dediğim gibi mutlaka göndericem.ilginiz için teşekkür ederim.bu arada flucan ve diazyme devam edeyimm mi ne dersiniz?göğüs kemiği çok çıkmış vaziyette.gerçi uçmaya ötmeye başladı biraz bugün ama hala kabarık duruyor.

Flucani vermeyin.. diazem verebilirsiniz.. Kusu gorelim ona göre

Ya böyle durumlarda hemen veterinere götürün arkadaşlar. Bir de cereyanda kalmadığından ve ona zararlı gelecek yemekleri vermediğinizden emin olunuz.

veterinere danıştım.bactrim kullanmamı önerdi.ağız yoluyla vermemi söyledi ancak mümkün değil içiremiyorum.adam izine çıkmış ulaşamadım bir daha.acaba suluğuna ilave etsem ne kadar ilave etmem gerekiyor bilginiz var mı?bactrim süspansiyon olanından.

Benimde kuşumun kursağı şiş fazla yem yemiyor burunun üstü çok kaşınıyor ve devamlı uyuyor veteriner vitaminli antibiyotik verdi onu kullanıyoruz nasıl iyileşir .....

veterinere danıştım.bactrim kullanmamı önerdi.ağız yoluyla vermemi söyledi ancak mümkün değil içiremiyorum.adam izine çıkmış ulaşamadım bir daha.acaba suluğuna ilave etsem ne kadar ilave etmem gerekiyor bilginiz var mı?bactrim süspansiyon olanından.
Umarım faydası olur.

Arkadaşlar benim muhabbet kuşumun kursağı sabahları çok şiş oluyor içi havayla dolu ceyran dada tutmuyorum 4 yaşında 2013 yılında almıştım kendisini bazen kabartıyor ama yemlerini yiyiyor suyunu içiyor her gün kafesini temizliyorum banada baya alışık kursağı biraz şiş ama göğsü olabilir biraz aşağıda ishal ve bazen yenmemiş yemleri kusuyor

Geri