Karadeniz Pet

Kursakta Şişlik

2-3 saat kadar peteğin yanında bıraktım da sonradan aldım. Şu an peteğin yanında değil. Nezle ise antibiyotik ne öneriyorsunuz. Aviastım diye bir antibakteriyel var onu verdim. Ama artık antibakteriyel yeterli değil sanırım pek etkisi olmadı. Gerçi 1 günde etkisi hissedilir mi. Hissedilse bile kuş zaten tüyden dolayı gene halsiz. Yani şu dönemde hasta mı değil mi onu bile anlayamıyorum.
Bence su an ilac vermeyin. Tuyde ve halsiz kusunuz. Banyo ve yulaf verin. Rahatlasin biraz. Vitamin verin, mama verin.

Bence su an ilac vermeyin. Tuyde ve halsiz kusunuz. Banyo ve yulaf verin. Rahatlasin biraz. Vitamin verin, mama verin.

Şimdi ben yulaf vereyim mi vermeyeyim mi. Cihan usta verme dedi serinletici özelliği var soğuk algınlığı varsa verme dedi. Sizce vereyim mi soğuk algınlığı varsa da.

Şimdi ben yulaf vereyim mi vermeyeyim mi. Cihan usta verme dedi serinletici özelliği var soğuk algınlığı varsa verme dedi. Sizce vereyim mi soğuk algınlığı varsa da.

Kardeş kuşun tüyde ben daha önemlisi kuşunda tüy sorunun dışında sanki bir soğuk almış Havası olduğu için yulaf verme dedim ama yine sen bilirsin.
Bugun nasıl kuşun hareketli mi?yoksa tünekte Öylece duruyor mu?dışkıları nasıl bir foto ekle bakalım

Kardeş kuşun tüyde ben daha önemlisi kuşunda tüy sorunun dışında sanki bir soğuk almış Havası olduğu için yulaf verme dedim ama yine sen bilirsin.
Bugun nasıl kuşun hareketli mi?yoksa tünekte Öylece duruyor mu?dışkıları nasıl bir foto ekle bakalım

Usta bugün de aynı. Çok sakin. Veterinere götürdük. Kursak'a baktı birşey yok dedi. Soğuk almış ama o kesin dedi. Birde nefes alışverişine falan baktı. Baytril verdi suyuna ekle dedi. Bende avisol-a var. Ikisini birden versem olur mu dedim olur dedi. Birde yumurta sarısı veya patates Haşlama verin dedi o kadar.

Kum veriyorum yemine karıştırıp.

Usta bugün de aynı. Çok sakin. Veterinere götürdük. Kursak'a baktı birşey yok dedi. Soğuk almış ama o kesin dedi. Birde nefes alışverişine falan baktı. Baytril verdi suyuna ekle dedi. Bende avisol-a var. Ikisini birden versem olur mu dedim olur dedi. Birde yumurta sarısı veya patates Haşlama verin dedi o kadar.

Baytril mi verdi? İyi bir veterinerdir inşaallah çünkü baytril çok ağır bir ilaç. Kullanırken iki kere düşünün.

Baytril verdi. Bir şırıngaya çekti. Şırıngadan 1.5ml den 0.3ml koyacaksın dedi fazla koyma sakın dedi. 0.3ml koydum. Henüz birşeyi yok.

İlknur hnm baytril'e karşı ama veterinerler Baytril hep tercih ediyorlar

İğnede yapamıyoruz zaten ufacık canları var dedi zaten veteriner. Çok iyi değildi kanatlı konusunda ama kursağına falan baktı. Sıkıntı olmaz inşallah.

İğnede yapamıyoruz zaten ufacık canları var dedi zaten veteriner. Çok iyi değildi kanatlı konusunda ama kursağına falan baktı. Sıkıntı olmaz inşallah.

Olmaz inş sen bakımını eksik etme veteriner bir defa ya mahsus mu?baytril verdi,sana kullan dedi mi?

Baytril ağır ilaç olduğu için karşıyım. Yoksa gerekli bir ilaçki var. Ama veterinerler bi onu biliyor onu kullanıyor. İğne yapamayız diyorsa zaten bişey bilmiyordur. Tamam çok hassaslar ama benim kuşlarıma en iyi kanatlı veterineri iğne yaptı.

Baytril ağır ilaç olduğu için karşıyım. Yoksa gerekli bir ilaçki var. Ama veterinerler bi onu biliyor onu kullanıyor. İğne yapamayız diyorsa zaten bişey bilmiyordur. Tamam çok hassaslar ama benim kuşlarıma en iyi kanatlı veterineri iğne yaptı.

Pek birşey bilmediği belliydi zaten onu söylemesinden de buralardaki Diğerlerini aradım Kanatlıdan anlıyor musunuz dedim anladığımız kadar bakarız diyorlar. Bu da getirin bakarız dedi. O yüzden buna gittik.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:32 -->-> Daha önceki mesaj 08:23 --

Arkadaşlar Kuşumun Son hali

Halsizlik ve kendini şişirme devam ediyor. Gagasının yanındaki tüylerde bir sararma var sebebini anlayamadım. Baytril ilacından olmuş olabilir mi diye düşünüyorum. Birde az önce göğsüne baktım mor renk. Mor renk normal midir. Soğuk algınlığı sebebiyle mi mor oluyor?

Son düzenleme:
Hala kursak mantarından supheleniyorum kusun kursağına baktı mi olmazsa bir daha götür veterinere

Kursakta mantar varsa eger,, yedigini de kusmuştu benim kuşum
Bana başka bi rahatsizlik var gibi geldi ,, sadece soguk alginligi gibi durmuyor
Baytril verdiyse kesin çok anlamiyordur o veteriner,,
Bilmeyenler dayıyor baytrili sonrasını düşünmeden
inşallah iyi olur zavallım

Geri