Karadeniz Pet

kursaktaki sıkıntı

aliceyhun

Yeni Üye
Merhaba. Erkek kuşumun kursağı şiş... Keyifsiz hareketsiz ve üzerine tüyde ayrıca tırnakları mantar ıdı suan ıyı gıbı yenı tırnaklar cıkıyor . Ne yapacam bilmiyorum yardım eder misiniz ? Lütfen...

Ekli dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    658.6 KB · Görüntüleme: 19
bilgisi olan biri çıkacaktır.

Bukadar tüy dökülmesinin tüyde olmasıyla alakası olduğunu düşünmüyorum bence acilen veterinere götürün ciddi birşey gibi

Kuşunuzun kursağı şiş değil. Bence normal. Tüyleri olmadığı için öyle görünüyor. Tüyleri olsa öyle görünmeyecek. Ama kuşunuzun tırnakları ve tüyleri eksilmiş. Bu nasıl bir hastalık ve neyse bilemiyorum. Ama çok merak ettim. Bakalım başından geçen varsa belki paylaşır.
Hormonal bir bozukluk olabilir diye düşünüyorum. Bir tedavi uyguladınız mı?

Baytril verdim. Vitamin. Suyuna batikon. Probiyotik. Özel yem. Şimdi anason çayı. Ayakları için her kremi... Ama az kötü iken topladı. Ve kursak şiş... az indi batikon sonrası.

Verilecekleri vermişsiniz. Şimdi ilaçları kesin. 6 gün normal yemleyin. Sonra tekrar bakarsınız. Sıkıntıların düzelmesi için zaman tanıyın. Sürekli ilaç ile metabolizmayı çöktürme problemi, olabilir.

Verilecekleri vermişsiniz. Şimdi ilaçları kesin. 6 gün normal yemleyin. Sonra tekrar bakarsınız. Sıkıntıların düzelmesi için zaman tanıyın. Sürekli ilaç ile metabolizmayı çöktürme problemi, olabilir.

Baytril verdim. Vitamin. Suyuna batikon. Probiyotik. Özel yem. Şimdi anason çayı. Ayakları için her kremi... Ama az kötü iken topladı. Ve kursak şiş... az indi batikon sonrası.
bu kadar berabat durumda daha önce görmemiştim ama iç ve dış parazit aklıma geldi direk sizde bunlar için gerekli müdahaleyi yapmışsınız zaten. 3gün baytril ve arkasına 2 gün probiyotik 2 gün vitamin takvisesi yaptı iseniz 1 hafta kesinlikle extradan ilaç vermeyin baytril yeterince ciğerlerini yormuştur. İnşallah kendini toparlar. 10 gün sonra mutlak kuşunuza özellikle "B" vitamini takvisinde bulunun karaciğer leri düzenler tüy yapısına canlılık getirir

Birden bire mi böyle oldu acaba?

Birden değil yavaş yavaş oldu en son yumurta boştu aldım... bu halleri başladı. Zaman geçti böyle oldu

Geri