petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kurtaramadim :/

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve emrharsln tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. emrharsln

emrharsln New Member

Beğenileri:
    0
    Cumartesi gunu kusumu istanbul uni. Vet. Fak. Goturdum solunum yolu enf oldugunu soylediler ve duocid isimli antibiyotik bir vitamin ve %5 serum dekstroz verdiler receteyi duocid sabah aksam agizdan 3 damla vitamin gunde 1 defa agizdan 3 damla ve %5 dekstrozu gunde bi kac defa agizdan yine 3 damla seklinde elime tutusturdular 1 haftaya toparlar deyip gonderdiler toplamda hesaba vurursaniz 9 damla eder el ladar kusa fazla gelecegini dusundum ancal koca hekim dedik ondan iyi bilicek halimiz yok dun kusuma veteriner hekimin dedigi gibi damlatici ile agizdan 3 damla antibiyotik 2 damlada vitamin verdim oglen kalktigimda kafesin dibinde can cekisiyodu araca atlayip tekrar fakilteye yetistirmeye calissamda yolda gozumun icine beni kurtar dercesine baka baka kaybettim :/// yinede vazgecmedim fakulteye girdim hekimi buldum verdiginiz ilaci aynen kullandim bi cana mal oldunuz mutlumusunuz bu nasil hekimlik dedigimde bana teknik bilgi vermeye basladi olan nefrerimi kusup ayrildim bu nasil hekimlik arkadaslar bu ilaci daha once kullanmis olanlar varmidir aramizda verdigi doz normal bi doz olmadigi asikar bilgisi olanlar paylasirsa memnun olurum tesekkurler

2. Hamdi AKCA

Hamdi AKCA Member

Beğenileri:
    0
    Çok üzücü bir durum. Başın sağolsun.
    Orantı kurarsak yavrucağa 3 damla verdiğine göre o hekime o şişenin tamamını içirsen bişey olmaz demektir. Gittiğinde şişenin kalanını içirseydin hıyara. Bence 3 damla ilaç bir kuş içtiğinde ölmese bile süründürür.

50 gr kuşa 3 damla ise
    70 kg insana 4200 damla eder
    20 damla 1 ml ise
    4200 damla 210 ml eder

tek seferde 210 ml içsin hıyar herif; ölmezse, çalışan hiç bir organı kalmaz sanırım.
    :(

#2 Hamdi AKCA, 5 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 5 Temmuz 2015
  3. Yiğit SERİNSÖVÜT

Beğenileri:
    0
    Siz elinizden geleni yapmışsınız. Ne yazık ki sizin gibi duyarlı davranmayıp hiç bir çaba göstermeden kuşları en ufak bir durumda ölüme terkediyolar. Geçmiş olsun. Umarım bir daha böyle üzücü durumlarla karşılaşmazsınız...

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Arkadaşım her hekim her hastayı iyileştirebilseydi her derde deva olan bir ilaç olsaydı zaten bu dünyada hasta insan kalmazdı.Sen elinden geleni yapmışsın emin ol veteriner hekim arkadaşta elinden geleni yapmıştır ama takdiri ilahi.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Çok geçmiş olsun çok Üzgünüm

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    "İnsanların bile hayatının hiçe sayıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Kuşları kim ne yapsın.."
    Geçmiş olsun.

7. İlker DAĞLI

İlker DAĞLI New Member

Beğenileri:
    0
    Yaşadığımız bu ülkede nefes alan hiç bişeyi n değeri yok değer verilmiyo üzücü bi durum .

8. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Çok geçmiş olsun.Ülkemde ne yazık ki kuştan 4*4 lük anlayan bir veteriner görmedim.

9. emrharsln

emrharsln New Member

Beğenileri:
    0
    başsağlıgı dilekleriniz için teşekkür ederim eksik olmayın bende dedğiniz gibi kuştan anlayan bi hekim göremedim henüz olan benim kusuma oldu ben ona yanıyorum canı bana emanetti ben emanete sahip çıkamadım allah affetsin tekrar teşekkürler

10. abdullah kartal

abdullah kartal New Member

Beğenileri:
    0
    başınız sağolsun bende sizle aynı durumdayım ev sesizleşti baya duvarlarda sesi yankılanıyor resmen...

11. Alperen GONCA

Alperen GONCA New Member

Beğenileri:
    0
    Geçmiş olsun kardeş.

12. Wellensittich

Beğenileri:
    1
    Elinde gözlerine baka baka ölmesi gercekten kötü bir durum. Basin sagolsun

Sayfayı Paylaş