Karadeniz Pet

Kuru dışkı

Yavuz GEREKLİOĞLU

Emektar Üye
Kuş dışkıya basmış ,dışkıda halka şeklinde parmağında kurumuş.Zarar vermeden sizce nasıl temizlenir?

Ayaklarını kendisi temizler gagasıyla.Banyoya alıstırdıysanız banyoya koyun o halleder.

kendisi zaten temizler. illa hemen temizliyim diyosanız peçeteyi ılık suyla ıslatın yavaşça silin dikkat edin kuşu korkutmayın

Kuruduysa zor olabilir oncelikle kusunuzun canını acıtmak istemiyorsanız ılık suda ayaklarını biraz bekletinki pislik iyice yumusasın sonra peceteyle alabilirsiniz bence bırakınız o kendisi temizleyecektir zaten.

Tabi banyolugu kus banyo yapınca cıkartıcaksın kafesten kumlu tünek benim bildigim kadarıyla tırnakları için dostum.Gerçi pek fazla tavsiye edilmiyo zararları oldugunu duydum.Eger kusuna daha once banyo yaptırmadıysan baya ugrasıcaksın demektir.Eline ve odaya alıskın mı?Kaç aylık?

Tabi banyolugu kus banyo yapınca cıkartıcaksın kafesten kumlu tünek benim bildigim kadarıyla tırnakları için dostum.Gerçi pek fazla tavsiye edilmiyo zararları oldugunu duydum.Eger kusuna daha once banyo yaptırmadıysan baya ugrasıcaksın demektir.Eline ve odaya alıskın mı?Kaç aylık?

Kuşu yeni aldım 1.5 aylık diye ama formda resmini koydum 5 aylık dediler.Kanat ve kuyruğunun yolunmuş olduğunu söylediler.
Valla gerçekten yavru mu yoksa 5 aylık mı ben de tam anlayamıyorum ama kafes elimi sokunca sakin duruyor hatta karnına hafif ittirince parmaklarıma çıkıp öyle 15 20 saniye durduğu oluyor.
Hobide yeniyim hiç banyo yaptırmadım.Bir ara deneyim umarım hoşuna gider.

kucuk bir çay tabagına ılık su koyun ve içine sevdigi meyvelerden atın umarım banyo yapar.

Geri