petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuru Soğan

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bulut21 tarafından 5 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. bulut21

bulut21 Member

Beğenileri:
    2
    Dostlar youtube da geçenlerde izlediğim yabancı bir üreticinin hazırladığı muhabbet kuşu mamasının içine kuru soğan rendeleyerek verdi.içinde havuç, kuru soğan,yumurta falan koydu sizlere sorum acaba muhabbet kuşlarında kuru soğan vermenin bir zararı olur mu bu konuda fikri olan var mı yada kullanan.köy yerlerinde tavuklara yumurta sayısını arttırmak için soğan verildiği söylenir.acaba muhabbet kuşuna bir zararı olur mu fikri olan ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Soğanın her türlü yararlı olduğu bir gerçek. Hiç bir yapmadan odada durması bile yararlı. Mamaya ekleyeceksen düşük miktarda kullanmalısın.

3. bulut21

bulut21 Member

Beğenileri:
    2
    Eyvallah sağolasın levent abi sen kuşlara soğan kullanıyor musun.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ben hiç kullanmadım. :)

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Sarımsak ve soğan, muhabbet kuşları için oldukça toksik olup, kesinlikle bu kuşlara verilmemelidir. Birkaç Veteriner arkadaştan duyduğum bilgidir.

6. bulut21

bulut21 Member

Beğenileri:
    2
    eyvallah abicim internette de toksik olduğu yazıyor ama emin değilim en iyisi kullanmamak sanırım :)

7. BARLAS

BARLAS Member

Beğenileri:
    0
    Sarımsağın suda bekletilip o suyun içirildiğini okumuştum geçenlerde de soğanı ilk defa duydum. Şahsi kanaatim verilmemesidir. Zira kendim yediğimde bile bazen ağrı yapıyor.

8. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Aynen öyle. Kullanmasan daha iyi kardeşim

Sayfayı Paylaş