Karadeniz Pet

Kuruk sallama

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Dişi kuşuma 10 gün önce eş aldım dişi kuşum erkeğe kur yapııyor onu kovalıyor kur yapmak için ve kur yaparken kendini kabartıyo kuyruğunu yukarı aşağı sallıyor bazende kanadını sallıyor ama bazen yapıyor hastalık belirtisi olabilir mi veya çiftleşmek istediğinden mi yapıyor.
Daha önceki eşini çiftleşmediği için dövüyordu bunada aynısını yapıyor kur yapmadığı için kovalıyor.
Erkek daha yeni ishalden çıktı ve tüyde daha eş olmadılar acaba ilerde eş olurlar mı?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum hepinize.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:49 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

Burda video linki var kuyruğunu salarken kabaraık duruken daha çok bu hareketi yapıyor.
Link: VID 20140927 WA0011 - YouTube
ozrMdb.jpg

Z17ynG.jpg

AY5lXv.jpg

m819p8.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuyrugunu kaldirip beklemesi ciftlesme pozisyonu.

Kuyrugunu kaldirip beklemesi ciftlesme pozisyonu.

O şekilde değil titriyormuş gibi sallıyor kuyruğunu.
cevap vercek yok mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:55 -->-> Daha önceki mesaj 22:00 --

???? hiçmi fikriniz yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
kuşta hafif astım var gibi, kuyruğun titremesi ve kuşun kabarması soğuk algınlığı sonucu oluşan astımdan kaynaklanır, bu aralar ani hava değişimine dikkat edin, kuşların bulunduğu odanın ısısını sabit tutmaya çalışın, kuşlara mama takviyesi yapın, çok ilerlerse taylan, ornimix, baytril gibi ilaçlar kullanabilirsiniz.

doğukan sen en iyisi atılım abiye msj at

O kim tanımıyorum ki.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:06 --

kuşta hafif astım var gibi, kuyruğun titremesi ve kuşun kabarması soğuk algınlığı sonucu oluşan astımdan kaynaklanır, bu aralar ani hava değişimine dikkat edin, kuşların bulunduğu odanın ısısını sabit tutmaya çalışın, kuşlara mama takviyesi yapın, çok ilerlerse taylan, ornimix, baytril gibi ilaçlar kullanabilirsiniz.

Vitamin meyve vs veriyom kuş herzaman kabarık değil uyucağı zaman veya çok soğukda kabartıyor şuanda kuyruk salalma vs yok ilerlerse dediğiniz ilaçları alırım çok sağolun.

Erkeği alalı 10 günü geçti aldığımda ishaldi evde fark ettim ishali geçti kafasında 2-3 tüy değişiyor daha eş olmadılar dişi kur yapınca erkek kaçıyor kavga hiç etmiyorlar(yem yerken hariç) erkek hiç ötmüyor kuş sesi duyunca ancak ciyak ciyak bağırıyor sizce eş olurlarmı?