Karadeniz Pet

Kuruma Hastalığı - Beslenme

Kahraman KÖROĞLU

İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
S.a
Bütün kuruma ya sebep olan bakteri ve hastalıkları tedavilerini okudum. %90 kuruma başlangıcı olan bi kusum var pazartesi eczaneden gerekli ilaç ve vitaminleri temin edip tedaviye başlayacam. Fakat şu konuda bi açıklama yok?

Kurumada olan kuş yem yemeye gittiğinde bile yemle oynar doru düzgün birşey yemez yemlikte uyuduğu dahi olur. Doğal olarak beslenemez kuruma hızlanır. Elle beslemek gerek.
Bu elle besleme için nasıl bir mama hazırlamamız lazım? Canlıyı kendi haline bıraksak o kadar beslenme ile hastalıktan kurumasına hız vermiş oluruz? Baytril %2,5 kullanacam tedavisinde. BEslenme için sırınga ile enjekte edebileceğimiz proteinli bir mama tarifi verirse bu işi gerçekten bilen ustalarımızdan birisi makbule geçer.
Teşekkürler

Son düzenleme:
kuruma dıye bır hastalık yoktur aslında.en ufak enfeksıyonlar bıle kusun yemden kesılmesıne ve yem yemedıgı ıcın zayıflamasına neden olabılır.aynı zamanda iç parazıtlerde aynı etkıyı gosterebılır.
bıteral tricomonıasıs hastalıgı yanı 200 cesıt mantar turunden bırtanesı olan tricomonıasıs hastalıgına ıyı gelır.halk arasında canker yada pamukcuk olarak bılınır.kusunuzda bu rahatsızlık varsa biteral ıse yarar.yanı raatsızlıgını anlamak ıcın dıskı tahlılı gerekmektedır.bu ımkanınız yoksa deneme yanılma yontemı uygulayabılırsınız.dedıgınız gıbı bıteralle baslayıp gelısmelere gore hareket edebılırsınız.bunun yanında mıkostatın surupta vucuttakı mantarlara savas acacaktır.bıteral ıyılestrmezse eger kusu kaderıne terk etmeyın.sadece deneme yanılma yontemınde yanıldıgınıza ısaret olacaktır.demekkı kusta mantar ıle ılgılı bır sorun yok demektır.gelısmelerden haberdar edın elımden geldıgınce yardım ederım
besleme maması olarakta versele leganın a-21 ısımlı besleme maması var yine handmix ide kullanabilirsiniz.ılacı bu mamanın ıcıne karıstırıp kullanırsanız en kısa surede etkısını gorursunuz
gecmıs olsun

Son düzenleme:
kuruma dıye bır hastalık yoktur aslında.en ufak enfeksıyonlar bıle kusun yemden kesılmesıne ve yem yemedıgı ıcın zayıflamasına neden olabılır.aynı zamanda iç parazıtlerde aynı etkıyı gosterebılır.
bıteral tricomonıasıs hastalıgı yanı 200 cesıt mantar turunden bırtanesı olan tricomonıasıs hastalıgına ıyı gelır.halk arasında canker yada pamukcuk olarak bılınır.kusunuzda bu rahatsızlık varsa biteral ıse yarar.yanı raatsızlıgını anlamak ıcın dıskı tahlılı gerekmektedır.bu ımkanınız yoksa deneme yanılma yontemı uygulayabılırsınız.dedıgınız gıbı bıteralle baslayıp gelısmelere gore hareket edebılırsınız.bunun yanında mıkostatın surupta vucuttakı mantarlara savas acacaktır.bıteral ıyılestrmezse eger kusu kaderıne terk etmeyın.sadece deneme yanılma yontemınde yanıldıgınıza ısaret olacaktır.demekkı kusta mantar ıle ılgılı bır sorun yok demektır.gelısmelerden haberdar edın elımden geldıgınce yardım ederım
besleme maması olarakta versele leganın a-21 ısımlı besleme maması var yine handmix ide kullanabilirsiniz.ılacı bu mamanın ıcıne karıstırıp kullanırsanız en kısa surede etkısını gorursunuz
gecmıs olsun

Berkay bey bilgiler için teşekkürler. Deneme yanılma ile 2 gün kullanarak ilacı deneyecem. Çevremdeki petshop larda 2 mama da yok internet den siparisin gelmesi salı yı bulacak. Ev imkanlarında yapabileceğim bi mama tarifi varsa çok daha makbule geçer 2 gün bu şekilde beklersem ürünün gelmesini kas dokusu iyi ce tükenir kurturmam çok zor olur ve aç karna da ilaç vermek zaten ap ayrı bi eziyet olur canlıya??? yardımcı olma imkanınız varsa sevinirim

Standart kuru mama yapmak için kullılan ürünler var elimde arımama etimek mısır unu bebe büsküvisi vs... veya market imkanlarında temin edebileceğim ürünler kullanma imkanım varsa iyi olur

Son düzenleme:
1 hafta önce Kuruma teşhisi koyduğum kuş şu an maşallahı var yem vs yiyor şu an probiyotik takviyesi yapmam lazım bugün vitaminli probiyotik varmış onlardan alıcam kuşa uyguladığım tedaviyi anlatayım ;
ilk gün teşhisi koydum hiç geçikmeden biteal 250 mg tabletten 1 hapı 4 e böldüm 3 gün boyunca verdim (şırınga ile 2 ml) 1.gün akşamı hiç yem yemediğini fark edince şırınga ile (irmik pirinç unu) sıvı şekilde elle besledim saten sabah fark ettim yem yemeye başlamış bu arada suluğunuda asitleştirdim sirke ekledim ilk gün biraz ağır oldu 2-3 günler hafif ekledim şu an ishali var yavaştan oda antibiyotik bütün bakterileri yok ettiği için oldu bu gün probiyotik verdiğim taktirde kendine tam anlamda gelir.

Son düzenleme:
Resul OZYAMAN, Levent ACAR sağolun bilgileriniz için resul ustam senin izlediğin yolda ilerlemek vardı benim kafamdada allahın izni ile inş 1 hafta da yavrumu toparlarım. Bu arada net de araştırma yaparken şöyle bir ürünle karşılaştım. Tavuk, Güvercin, Saka, Muhabbet vs... gibi canlılarda kullanılan "NANO KOLLOİDAL GÜMÜŞ SUYU" ndan bahsetmişler piyasada bi kaç markası var. Silver Water'de bu ürünlerden birisi ürün veya bu gümüş suyu hakkında deneyim i olan var mı? Resimler altta.
o3a879.png

lj8r1r.png

VaGXYv.png

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:09 -->-> Daha önceki mesaj 12:34 --

Bu tür bi ürün kullanan deneyim ini yapaman yokmu arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Gecmiş olsun bu Araf'a konularınızı gördüm Ayazagada aynı yerde oturuyoruz sanırım

acil marketten bu mamayı dırek basabılırsınız kursagına link aşagıda
http://urun.n11.com/bebek-mamasi/be...gclid=CKD-pIfIh8wCFfAy0wod_wMKrg&gclsrc=aw.ds

fakat kuşa hem kuruma oldu deyıp hemde baytril verilmez.yazıp değiştirdiğiniz 3 ilaçta farklı antibiyotık grubuna dahil ılaclardır.baytril etken maddesi enroflocaxacindir.frokinolon grubu antıbıyotıktır.kuşunuz dedıgınız gıbı kuruma mega bakterı hastalıgını taşıyorsa baytril mega bakterıyı dahada tetıkler.kuşu daha kısa zamanda öldürmüş olursunuz.ilk yazdıgınız biteral mega bakteri için uygun bir bır antıbıyotık grubudur.
ilacın antıbıyotık oluşu kuşlarınızı kurtarmaz.karacıgere gereksız yuklenırsınız.antıbıyotık deıl dogru antıbıyotık sınıflarıda kusunuzun hayatını kurtarr.
baytril in kullanım alanları solunum sındırım enfeksıyonları yumusak doku enfeksıyonları ve mıkroplazma dır.bu enfeksıyonlar dısında baytrılı bosuna kullanmıs olursunz.

Son düzenleme:
19 martta bi kuşum da halsizlik tespit ettim
viramin felan derken kuş 3 gün içinde öldü :(
Sonra bi diğeri böylelikle 2 3 4 ben 5. Kuş ta
fark ettimki bu kuruma yani mega bakteri
araştırma yaptım kendi çapımda
Abelcet
fungizone
abersome
bu ilaçları buldum ve birçok ilaç
400 tl ye yakın para harcadık
fayda göremedim 8 tane damızlık dişi erkek