Karadeniz Pet

Kuruma hastalığı

• Konbuyu başlatan Crowlie
  • Başlangıç tarihi
C

Crowlie

Guest
Dün çift olan muhabbetlerimi ve tek dişi muhabbeti petshop'a bakıma götürdük. Erkekte bir sıkıntı olduğunu düşünüyorduk alalı 2 ay oldu hayvan etrafına pek bi ilgisiz kabarık duruyordu ve bakım yaptıralım dedik.Ablamız kuşu eline aldı orasına burasına baktı ishali varmı falan diye sordu en son kursağını elledi hiç yem yememiş dedi ve bunda iç kuruma başlamış dedi. ispir diye bir tohum verdi 1* gün bundan ver bu iyi geliyor düzelmesi lazım dedi. Şimdi gel gelelim ben bu erkeği diğer 2 kuşun yanından ayırmalımıyım? Petshop'cu ablamız öyle birşey demedi :) çok etkili bir antibiyotik kullanıyorum bir faydası olur mu?

önce vitaform kullanın sonra süpervit forte su içmiyorsa damlalıkla verin ,yağlı tohumlar yesin ama verdiği tohumu yermi acaba..
Hem petsop ne kadar biliyorki hemen teşhisi koymuş.
Eğer hastaysa ayırın dışkı ile bulaşmış gıda, sudan ve ayrıca hasta kuşun ağız salgısından da bulaşmaktadır.
Geçmiş olsun.
link: Kuşlarda Kuruma Hastalığı

Moderatör tarafında düzenlendi:
tedavi edilebilir yani? verdiği tohumu yiyor sıkıntı yok

hocam çok yanlıs yere gtmıssıniz veterınerler 5 yil bosuna mı dirsek çürütüyor. he burdaki ustalara bır sey dedgm yok onlar işlerinın ehli

hocam çok yanlıs yere gtmıssıniz veterınerler 5 yil bosuna mı dirsek çürütüyor. he burdaki ustalara bır sey dedgm yok onlar işlerinın ehli

Şöyle düşün sen hukuki bir sorun oldumu avukata mı gidersin önce etrafındaki abilerinden ablalarından mı konu hakkında yardım istersin? Düzelmezse zaten götüreceğim veterinere meraklanma sen içini ferah tut

Şöyle düşün sen hukuki bir sorun oldumu avukata mı gidersin önce etrafındaki abilerinden ablalarından mı konu hakkında yardım istersin? Düzelmezse zaten götüreceğim veterinere meraklanma sen içini ferah tut

sizin kendi tercihiniz saygı duyarım :) ben biraz garantici olduğumdan direk yetkili yere giderim :D hastalıkla ilgili bir bilgim yok kusura bakmayın yardımcı olamadım bu konuda

:) tedavisi var mış ayırdım şimdi çifthaneyi bi 15 20 gün erkek tek kalacak gerekli antibiyotik ve mamayı verdim düzelmesini temennü ediyoruz artık :)

tedavisi var mış ayırdım şimdi çifthaneyi bi 15 20 gün erkek tek kalacak gerekli antibiyotik ve mamayı verdim düzelmesini temennü ediyoruz artık

Bundan sonra da aynı rahatsızlığa yakalanabilecek bir kuş için " tedavisi varmış" ı açabilirseniz emin olun kendinizi çok mutlu hissedersiniz. Sevgiyle Kalın

Kuruma hastalığında antibiyotik tedavisi sonu ç vermez sadece kuşu yorarsın antifungal ilaç kullanmanız lazim kuruma hastalığı çok çabuk ilerler eğer kuşunuzu elinize alıp göğüs bölgesine üflediğinizde göğüs bölgesi bıçaksırtı gibi olduysa kuruma vardır ve tek kullanılabilecek ilaç fungizone ddur saygılarımla geçmiş olsun

Bundan sonra da aynı rahatsızlığa yakalanabilecek bir kuş için " tedavisi varmış" ı açabilirseniz emin olun kendinizi çok mutlu hissedersiniz. Sevgiyle Kalın[/QUOTE]

Buyur forumda biraz araştırınca bulunuyor herşey bakabilirsin

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...a-yontemleri/kuruma-hastaligina-cozum-69.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:24 -->-> Daha önceki mesaj 21:14 --

Kuruma hastalığında antibiyotik tedavisi sonu ç vermez sadece kuşu yorarsın antifungal ilaç kullanmanız lazim kuruma hastalığı çok çabuk ilerler eğer kuşunuzu elinize alıp göğüs bölgesine üflediğinizde göğüs bölgesi bıçaksırtı gibi olduysa kuruma vardır ve tek kullanılabilecek ilaç fungizone ddur saygılarımla geçmiş olsun

fungizone adlı ilacın üretimi durmuş onun yerine biteral tablet ve ampul önermişler?

Üretimi halen var biraz araştırmak gerekiyor sağlambir eczaci getiriyor ama üretimihalen var konntrolunude yaptim bulamayan arkadaslarad yardimci olurum...

ben bulamadım bana yardımcı olsana mesaj at nerden temin ederiz?

kardeş aspur ile tedavi olmaz kuruma hastalığı viral yani ilaç kullanmalısın acil veterinere götür kuşa yazık olmasın

Fırsat bulursam cuma günü götüreceğim sorunu neymiş anlayalım bakalım.Yalnız açık konuşayım bu 3 kuşa yaptığım masraf beni benden aldı :) kendim yemiyorum bunlara yediriyorum birde hasta oluyorlar ya.
Yem yiyor lakin az, dışkıda yem parçaları yok kabarık ve sakin duruyor dişilere tepki yok denecek kadar azdı ayırdım şimdi. kuyruk titremesi ve kabarık durma(çok az) sorunumuz var sanırım tahmin ettiğimiz gibi kursak'ta sıkıntı var 2 aydır bu şekilde

Ben pendik istanbuldayım yerini söyle yardımcı olurum ama kuşunda kuruma hastalığı olduğuna emin olmalısın

bende denizli merkezdeyim cuma günü kanatlı hayvan bakan bir veteriner bulduk ona götüreceğiz tekrardan kontrol ettırmeye sorun olursa ilaç hakkında konusuruz

Geri