petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuruma hastaligi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve sofi01 tarafından 9 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaslar benim kuslarim mantar olmustu daha sonrada isal simdi ise zayifliyorlar ve kuruma oldular sanirim biteral tavsiye ettiler ben bide yogurt zeytinyagi ve vitamin karisimi veriyorum arada yogurtta yararli bakteriler oldugu icin iyi gelir diye dusundum ama sizce baska neler yapabilirim yanlis yaptigim birsey varmi lutfen onerilerinizi bekliyorum

2. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Sulpamazetin yoksa sulfa mega eğer son care ise baytril

3. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Nerden bulabilirim bunlari

4. furkanustunbas

Beğenileri:
    0
    tıp literatüründe ''kuruma'' şeklinde ifade edilen bir hastalık yok. göğüs kuruması ve hayvanın aşırı zayıflaması hastalığın etkilerinden biridir. kuruma bir hastalık değil bir semptom yani. hayvanın aşırı zayıflamasına parazitler, ishal, sindirim sistemi bozuklukları, enfeksiyonlar vb. hepsi sebep olabilir. Sağlıklı bir hayvanın durduk yere aşırı zayıflayıp ölmesi gibi bir durum olmaz.

5. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Iste hernerneyse yapabilecegim ne var peki bu konuda

6. furkanustunbas

Beğenileri:
    0
    yanlış anlamayın sizi düzeltmek için yazmadım. Şunu demek istedim, kuştan anlayan bir veterinere gidin durumu anlatın, o problemi çözüp tedavi eder. Zayıflığa neyin sebep olduğunu bulmak lazım. ''Kuruma tedavisi'' diye net bir şey yok.

7. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Valla goturdum ama sacma sapan ilaclar verdi ama gcmedi suan biteral kullaniyorum iyi gidiyor durumlari

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:25 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Bir poset ilac var ama hicbi ise yaramadi deli gibinkasinip yemek yiyip kilo veriyorlar mega bakteri diye birsey buldum bunun sonucunda o sebeb oluyormus sanirim

8. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Baytril falan tavsiye etmeyin insanlara ,, bu ilaç çok ciddi yan etkileri olan ve bilir kişilerce yazılması zorunlu hallerde verilen bir ilaç

Yanliş tavsiyelerde bulunmayın kuşa fayda degil zarar verirsiniz
    Kendiniz de kullanmayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:17 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama kuşta uzman bi hekime sormakta fayda var kulaktan duyma ilaç tavsiyesi hayvaniniza zarar verir

9. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Anladim ama kac veterinetere goturdum bastan sagma ilac soylediler sonra kuscuya sordum biteral dedi onu kullaniyorum simdi suanda da zor nefes alip veriyor ne yapacagim bilmiyorum

10. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Veterinererler de satılıyor dediğim ilaçlar

11. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Ben iki kusum ishal oldu sonrada cok aşırı zayifkadılar bu ilaçla geçirdim iki gün oldu Maşallah duzeldiler

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. sofi01

sofi01 New Member

Beğenileri:
    0
    Isalleri gecti suan ama disi kusumun kasintisi gecmedi

13. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    su anda sulfa mega kulanıyorum cok da güzel sulpamazetinim bitmişti ikiside cok basarılı

14. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. sulfa mega