Karadeniz Pet

Kuruma hastaligi

sofi01

Yeni Üye
Arkadaslar benim kuslarim mantar olmustu daha sonrada isal simdi ise zayifliyorlar ve kuruma oldular sanirim biteral tavsiye ettiler ben bide yogurt zeytinyagi ve vitamin karisimi veriyorum arada yogurtta yararli bakteriler oldugu icin iyi gelir diye dusundum ama sizce baska neler yapabilirim yanlis yaptigim birsey varmi lutfen onerilerinizi bekliyorum

Sulpamazetin yoksa sulfa mega eğer son care ise baytril

tıp literatüründe ''kuruma'' şeklinde ifade edilen bir hastalık yok. göğüs kuruması ve hayvanın aşırı zayıflaması hastalığın etkilerinden biridir. kuruma bir hastalık değil bir semptom yani. hayvanın aşırı zayıflamasına parazitler, ishal, sindirim sistemi bozuklukları, enfeksiyonlar vb. hepsi sebep olabilir. Sağlıklı bir hayvanın durduk yere aşırı zayıflayıp ölmesi gibi bir durum olmaz.

Iste hernerneyse yapabilecegim ne var peki bu konuda

Iste hernerneyse yapabilecegim ne var peki bu konuda

yanlış anlamayın sizi düzeltmek için yazmadım. Şunu demek istedim, kuştan anlayan bir veterinere gidin durumu anlatın, o problemi çözüp tedavi eder. Zayıflığa neyin sebep olduğunu bulmak lazım. ''Kuruma tedavisi'' diye net bir şey yok.

Valla goturdum ama sacma sapan ilaclar verdi ama gcmedi suan biteral kullaniyorum iyi gidiyor durumlari

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:25 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

Bir poset ilac var ama hicbi ise yaramadi deli gibinkasinip yemek yiyip kilo veriyorlar mega bakteri diye birsey buldum bunun sonucunda o sebeb oluyormus sanirim

Baytril falan tavsiye etmeyin insanlara ,, bu ilaç çok ciddi yan etkileri olan ve bilir kişilerce yazılması zorunlu hallerde verilen bir ilaç

Yanliş tavsiyelerde bulunmayın kuşa fayda degil zarar verirsiniz
Kendiniz de kullanmayın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:17 -->-> Daha önceki mesaj 01:15 --

Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama kuşta uzman bi hekime sormakta fayda var kulaktan duyma ilaç tavsiyesi hayvaniniza zarar verir

Anladim ama kac veterinetere goturdum bastan sagma ilac soylediler sonra kuscuya sordum biteral dedi onu kullaniyorum simdi suanda da zor nefes alip veriyor ne yapacagim bilmiyorum

Veterinererler de satılıyor dediğim ilaçlar

Ben iki kusum ishal oldu sonrada cok aşırı zayifkadılar bu ilaçla geçirdim iki gün oldu Maşallah duzeldiler

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Isalleri gecti suan ama disi kusumun kasintisi gecmedi

su anda sulfa mega kulanıyorum cok da güzel sulpamazetinim bitmişti ikiside cok basarılı

Geri