Kuruma Hastalığı?

Konusu 'Sultan Papağanı Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Kaan Kılınç tarafından 6 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Kaan Kılınç

Kaan Kılınç Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Sultan papağanım üşütmüştü toz vitamin ve toz antibiyotik veriyoruz ishal oldu ama nedenini bilmiyorum antibiyotik olabilir .Çok uyumaya bqşladı ve kabaeık duruyor kuruma hastalığı olabilir diye korkuyorum göğsüne üfleyin ve bir kemik çıkıyor ortadan üflemeyince hiç belli olmuyor iştahı da iyi şu da içiyor

2. Birben

Birben Profesyonel

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Bi yerde soyle bir yazi okumustum kuruma diye bi hastalik yoktur .bu bi hastaligin sonucudur diyordu.yani kusun bi hastaligi var o hastalik neyse onun tedavi ediomesi gerekir .cunku kuruma kusun hastaliktan dolayi istahsizlasmasi yem yiyememesi zayiflamasi kas kaybetmesiyle olusan bi sonuc. DIYE BILIYORUM BEN YANLISSAM DUZELTEBILIRSINIZ .belki katilanda olabilir.

Samet Gokce bunu beğendi.
  3. Süleyman YERLİ

Süleyman YERLİ Profesyonel

Beğenileri:
    1.514
    Yer:
    Darıca / KOCAELİ
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Kuruma diye bahsedilen hastalık aslında Megabakteriosis'dir. İsminin aksine bakteri değil bir tur mantardan kaynaklanır. Bu mantarın boyutu da oldukça büyük olduğu için işten anlayan bir veteriner, yapacagi basit bir test ile çok kolayca anlayabilir.
    Anlattiklarinizdan yola çıkarak kuruma olduğunu düşünmüyorum. Vitamin ve antibiyotik olarak neyi ne kadar zamandır kullanıyorsunuz

kushastası bunu beğendi.
  4. Kaan Kılınç

Kaan Kılınç Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Pazar gününden beri kullanıyorum kuşun göğüs tarafına doğru üfleyin ve kemik görünüyor ama çok batmıyor ele birde çok fazla uyumaya başladı iştahı iyi suyunu ve yemini aşağıya inip yiyiyor sonra çıkıyor fazla sulamaya başladı en başta üşütmüştü ama ben kurumadan korkuyorum

5. mehmet121884

mehmet121884 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    benim kusumda da halsizlik ve istahsizlik oldu.bayagi zayiflayinca suluklarina sarimsagi parcalayip biraktim.arada bir de elma sirkesi koydum.1 haftada gecti.

6. Süleyman YERLİ

Beğenileri:
    1.514
    Yer:
    Darıca / KOCAELİ
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Muhabbet kuşlarının göğüs kemikleri sivridir. Zayıflayınca bu kemik belirginleşir, bu durum kuruma olduğunu göstermez.

kushastası bunu beğendi.
  7. Kaan Kılınç

Kaan Kılınç Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Bizimkinde zayıflama yok sultan papağanı zaten de göğüs tarafı mor ondan korktum

8. Süleyman YERLİ

Beğenileri:
    1.514
    Yer:
    Darıca / KOCAELİ
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    2 ile 5 tane
    Morluk olması iyi değil. Anlayan birine gösterin.

kushastası bunu beğendi.
  9. Birben

Birben Profesyonel

Beğenileri:
    9
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    rabenzole diye bi tablet kullandık antibiyotik olarak bunu bi karışımın içinde eriterek sürdük.bide teramycn sürdük .bu 1ayı buldu yaklaşık ama ilacı kestikten sonra avisol plus multivitamin,bide b vitamini verdik o da yaklaşık 1 ay gibi bi süre sürdü.daha sonra üzerinde bağırsak için olduğu yazan bi ilaç verdi o da avisol avidiare idi yanlış hatırlamıyosam.bunu ishali için verdi yaklaşık 1hafta kullandık.şuandada bayramdan bu zamana birşey kullanmadım.dediğim gibi eski kullandığımız antibiyotikleri kullan dedi bana ama ben daha onları sürmedimçünkü bu vilmectin yada avimec ilacını denemeyi düşünüyorm.ama öncesinde biraz kendini toparlamasını istiyorum.eğer vilmectin kullanmaya cesaret edemezsem eski ilaçlarını kullanıcam tekrardan .derisine sürdüğüm için içeride etki ettiğini söylemişti yazan kişi.belkide öyledir çünkü koş o zamanlarda daha iyidi hareketliydi

10. Kaan Kılınç

Kaan Kılınç Aktif Üye

Beğenileri:
    3
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P.
    Kuş sayısı:
    2 tane
    Bazı zamanlarda çok iyi oluyor ölüp duruyor sonra t tüneğe geçiyor uyku moduna giriyor ve göğsüne sağ tarafında bir şey inip kalkıyor Konyadayız kuştan anlayan veteriner yok doğru düzgün napacağımı bilmiyorum nefes alırken sesler çıkarıyor kuyruğu inip kalkıyor bir hıçkırık gibi bir şey ama sürekli oluyor

Sayfayı Paylaş