petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuruma olabilirmi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Osman ÖZTÜRK tarafından 16 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar 6 aylık kuşum geçen ay tüye girmişti dün baktım tekrar tüy dökmeye başlamış şimdi asıl problem tüye giren kuşların zayıfladığını biliyoruz fakat bu kuşun göğüs kafesi elime gelmeye başladı yem yemesinde de problem görülmüyor acaba kuruma söz konusu olabilir mi ?

2. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuruma hastalığında çok ani kas kaybı söz konusu diye biliyorum, eğer kuşunun göğüs kafesi Jilet gibi elinize geliyorsa hastalıktan zayıflamıştır bakıma almak lazım kuşu

3. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Aynı Sorun bende de var ancak düzenli bakım yeme içme olduktan sonra zayıflama kuruma gibi bir şey söz konusu değil. sağlıksız olan uzun ve kabarık tüyler döküldüğü için kuş zayıflamış gibi gelebilir ama aslında öyle değil sadece göz yanılması tüyler döküldüğünden yeni çıkan tüyler daha seyrek ve sağlıklı zamanla tabir ettiğiniz şişmanlama haline dönecektir kuş dert etmeyin :D

4. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    valla 2 kuş kaybettim geçtiğimiz sene aynı sorundan birde kuşları elime aldım tek tek baya belirgin kemik geliryordu elime

5. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    kuşun fotoğrafını paylaşırsan bizimle daha sağlıklı bilgi verebilirim dostum.

6. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    paylaşayım ama inan dışardan hiçbir problem yok tüyler kapatıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    güncel bir fotoğraf paylaş bakalım anladığımız kadarıyla yardımcı olalım iç parazit olabilir ama dediğin gibiyse

8. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    kursak kısmına elinle bak göğüs kısmı eline jilet jibi kemik geliyorsa kuşda büyük ihtimalle kuruma haslağılı vardır dıkçı rengi ne bu arada

9. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    43
    Tüy dökümünde olduğu apaçık ortada eğer dediğin gibi bir durum varsa vitamin takviyesi falan yap düzelir umarım ama bence pek bir şeyi yok gibi

10. Osman ÖZTÜRK

Beğenileri:
    0
    dışkıda pek birşey yok alime aldığımda kursak pek dolu görünmüyor ama geçen seneki kuşlara göre bıçak gibi göğüs kafesine gelince evet göğüs kafesi bıçak gibi ama ölen kuşların ki kadar değil bu gün yemden de kesildi neredeyse sabah 9 dan beri hiç yemedi diyebilirim

Sayfayı Paylaş