Karadeniz Pet

kuruma olabilirmi

Osman ÖZTÜRK

Meraklı Üye
arkadaşlar 6 aylık kuşum geçen ay tüye girmişti dün baktım tekrar tüy dökmeye başlamış şimdi asıl problem tüye giren kuşların zayıfladığını biliyoruz fakat bu kuşun göğüs kafesi elime gelmeye başladı yem yemesinde de problem görülmüyor acaba kuruma söz konusu olabilir mi ?

Kuruma hastalığında çok ani kas kaybı söz konusu diye biliyorum, eğer kuşunun göğüs kafesi Jilet gibi elinize geliyorsa hastalıktan zayıflamıştır bakıma almak lazım kuşu

arkadaşlar 6 aylık kuşum geçen ay tüye girmişti dün baktım tekrar tüy dökmeye başlamış şimdi asıl problem tüye giren kuşların zayıfladığını biliyoruz fakat bu kuşun göğüs kafesi elime gelmeye başladı yem yemesinde de problem görülmüyor acaba kuruma söz konusu olabilir mi ?

Aynı Sorun bende de var ancak düzenli bakım yeme içme olduktan sonra zayıflama kuruma gibi bir şey söz konusu değil. sağlıksız olan uzun ve kabarık tüyler döküldüğü için kuş zayıflamış gibi gelebilir ama aslında öyle değil sadece göz yanılması tüyler döküldüğünden yeni çıkan tüyler daha seyrek ve sağlıklı zamanla tabir ettiğiniz şişmanlama haline dönecektir kuş dert etmeyin :D

valla 2 kuş kaybettim geçtiğimiz sene aynı sorundan birde kuşları elime aldım tek tek baya belirgin kemik geliryordu elime

valla 2 kuş kaybettim geçtiğimiz sene aynı sorundan birde kuşları elime aldım tek tek baya belirgin kemik geliryordu elime

kuşun fotoğrafını paylaşırsan bizimle daha sağlıklı bilgi verebilirim dostum.

paylaşayım ama inan dışardan hiçbir problem yok tüyler kapatıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

bu5ymupu.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kursak kısmına elinle bak göğüs kısmı eline jilet jibi kemik geliyorsa kuşda büyük ihtimalle kuruma haslağılı vardır dıkçı rengi ne bu arada

paylaşayım ama inan dışardan hiçbir problem yok tüyler kapatıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:03 -->-> Daha önceki mesaj 21:02 --

bu5ymupu.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tüy dökümünde olduğu apaçık ortada eğer dediğin gibi bir durum varsa vitamin takviyesi falan yap düzelir umarım ama bence pek bir şeyi yok gibi

dışkıda pek birşey yok alime aldığımda kursak pek dolu görünmüyor ama geçen seneki kuşlara göre bıçak gibi göğüs kafesine gelince evet göğüs kafesi bıçak gibi ama ölen kuşların ki kadar değil bu gün yemden de kesildi neredeyse sabah 9 dan beri hiç yemedi diyebilirim

Geri